Skocz do zawartości
Shk

Płacenie na Allegro z innego kraju

Polecane posty

Witajcie,

ostatnim czasem szukam pewnego rozwiązania. Wujek kupuje na allegro.pl różne kolekcjonerskie

rzeczy, jednak z Niemiec ma utrudnione korzystanie z portalu jeżeli chodzi o płatności.

Sam sobie wylicytuje, umówi ze sprzedającym ale problem powstaje w momencie dokonywania przelewu.

Niektórzy sprzedający mają swoje zagraniczne konta, niektórzy napiszą odpowiednie kody iban itp...

Macie jakieś sprawdzone sposoby?

Pozdrawiam

i z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Paypal. Prawie każdy go obsługuje. Sam używam przy płatnościach, w szczególności z takich egzotycznych serwisów jak amazon czy inny ebay.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro rożnie bywa z Paypal, a bynajmniej było tak jeszcze parę lat temu. Czy coś się zmieniło w tej materii? Allegro to za duża egzotyka jak dla mnie.

 

Pamietam, że na Allegro promowane było PayU, można tam chyba podpiąć kartę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie większe sklepy oferujące swoje towary via allegro wspierają PayPal, a nawet większość pojedynczych osób powinna go w dzisiejszych czasach posiadać. Oczywiście wszystko zależy od tego co i od kogo kupujesz bo można równie dobrze stwierdzić, że niektórzy mają tylko przelew i nic poza tym nie zrobisz :).

 

Paypal jest dobry, PayU też jest dobre, ale nie wiem jak ze wsparciem globalnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najprościej zapłacić kartą kredytową poprzez PayU i nie ma znaczenia z jakiego kraju pochodzi płacący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@regdos - ale jest jeszcze jeden problem. Podczas płacenia z PayU nie wybierasz sobie sam kwoty,

tylko automat podlicza przedmiot + wybraną wysyłkę. Jeszcze nie zdarzyło nam się, aby sprzedający

zaznaczył możliwość wybrania wysyłki do Niemiec za np. 50zł, tylko to zawsze ustalamy indywidualnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IStreamPL

Amazon nie wspiera płatności paypal, w ogóle żadne sklepy nie obsługują tego chyba, że jakieś syfiaste ebaye itd.

Aliexpress i inne chińskie sklepy tylko credit card.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@regdos - ale jest jeszcze jeden problem. Podczas płacenia z PayU nie wybierasz sobie sam kwoty,

tylko automat podlicza przedmiot + wybraną wysyłkę. Jeszcze nie zdarzyło nam się, aby sprzedający

zaznaczył możliwość wybrania wysyłki do Niemiec za np. 50zł, tylko to zawsze ustalamy indywidualnie.

 

Jak zapłacisz to potem w panelu allegro przy wygranej aukcji wejdziesz w "płacę" to masz guzik "Dopłać" i tam masz możliwość wpisania dowolnej kwoty.

 

Po wygraniu samej aukcji to pewnie masz rację, jest tylko wybór z listy.

Amazon nie wspiera płatności paypal, w ogóle żadne sklepy nie obsługują tego chyba, że jakieś syfiaste ebaye itd.

Aliexpress i inne chińskie sklepy tylko credit card.

 

PayPal to wynalazek eBaya więc ciężko żeby Amazon wspierał konkurencję i płacił jeszcze ekstra za pośrednictwo.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po wygraniu samej aukcji to pewnie masz rację, jest tylko wybór z listy.

 

To już nie ma możliwości wpisania własnej kwoty i przeliczenia opłaty jak to było kiedyś? Chodzi mi o sytuację zaraz po wygranej aukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Amazon nie wspiera płatności paypal, w ogóle żadne sklepy nie obsługują tego chyba, że jakieś syfiaste ebaye itd.

Aliexpress i inne chińskie sklepy tylko credit card.

A tą opinie wyrazileś po wieloletnim doświadczeniu pracy z eBay? :-)

 

Co do Paypal, to ostatnio za pomocą tej usługi zapłaciłem przysłowiowemu hydraulikowi za robotę, wygodne to, trzeba przyznać. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za to niewygodne dla firm w związku z częstymi fraudami, o których się słyszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raz zamówiłem coś z "Chin", przyszło jakieś g.... Po paru dniach kasa wróciła na konto.

 

Nie twierdze, że paypal jest najlepszy ale w UK eBay/Paypal rządzi. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HostVPS

Ja bym polecił otwarcie wirtualnego konta polskiego i wtedy można dowoli kupować :) ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta akcja z polskim kontem jest wg mnie też warta uwagi. Są one przecież darmowe w prowadzeniu, z darmowymi przelewami. Wujek będzie sobie kasę przelewał i płacił za zakupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×