Skocz do zawartości
NetMat

Router + Mobilny modem

Polecane posty

Witam,

 

Za miesiąc jadę na urlop w miejsce gdzie nie mają połączenia internetowego, dlatego chce kupić router ze wsparciem sieci 3G do którego podepnę mobilny modem, miał ktoś kiedyś jakąś styczność z internetem mobilnych w Polsce ? Zastanawiałem sie nad routerem TL-MR3420, co do modemu nie mam pojęcia, karta sim najprawdopodobniej będzie z play.

 

Polecacie coś konkretnego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz dwa wyjścia:

a) wybierasz modem pod router
b) wybierasz router pod modem.

Play ostatnio porządnie poszerzyło zasięg LTE, więc może warto pomyśleć o modemie, który to wspiera?
Kolejne pytanie to czy potrzebujesz zewnętrznego routera czy może sprawdzi się jakiś wynalazek Huawei/ZTE z wbudowanymi funkcjami routera?
Ja osobiście mam jakiś tam wynalazek od Huawei na HSPA+, który to ma możliwość połączenia po wifi bodaj 5 urządzeń + jakieś proste funkcje a'la fowarding portów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może coś z wyższej półki? N450R? Bardzo stabilnie działający sprzęcik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze możesz w telefonie udostępnić połączenie internetowe przez WiFi czyli z telefonu zrobić router.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz dwa wyjścia:

 

a) wybierasz modem pod router

b) wybierasz router pod modem.

 

Play ostatnio porządnie poszerzyło zasięg LTE, więc może warto pomyśleć o modemie, który to wspiera?

Kolejne pytanie to czy potrzebujesz zewnętrznego routera czy może sprawdzi się jakiś wynalazek Huawei/ZTE z wbudowanymi funkcjami routera?

Ja osobiście mam jakiś tam wynalazek od Huawei na HSPA+, który to ma możliwość połączenia po wifi bodaj 5 urządzeń + jakieś proste funkcje a'la fowarding portów.

 

Raczej szukam routera pod modem, bo potem zawszę sobie mogę ten router wykorzystać w jakiś testach, ale poszukam tego wynalazku :)

 

Może coś z wyższej półki? N450R? Bardzo stabilnie działający sprzęcik.

 

Ten router ma przeżyć jeden wyjazd, ewentualnie kilka następnych :) ale w sumie jak już kupować to czemu nie coś lepszego, dziękuje za info, sprawdzę.

 

Jeszcze możesz w telefonie udostępnić połączenie internetowe przez WiFi czyli z telefonu zrobić router.

 

simlock w telefonie... koszt usunięcia 500 zł, więc nie opłaca mi się, dlatego myślę nad modemem i routerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jeszcze coś takiego jak sim-lock istnieje? O kurde :)

 

Co to za telefon (tak z ciekawości i OT-wybacz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze coś takiego jak sim-lock istnieje? O kurde :)

 

Co to za telefon (tak z ciekawości i OT-wybacz)

 

Niestety istnieje, a telefon to iphone 4s, legalna opcja usunięcia sim-locka to wygenerowanie numeru który go kasuje, ale taki kod kosztuje 500 zł i ta opcja jest najlepsza, bo te nakładki na kartę sim różnie działają.

Cena takiego numeru zależy od operatora i kraju, ja trafiłem na najdroższego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

A nie myślałem że telefon a nie jakieś stare jabłko nadgryzione przez murzyna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×