Skocz do zawartości
miguslaw

Klon telefonu na allegro

Polecane posty

Witam.
Sprzedałem kilka dni temu na allegro klona telefonu galaxy s4,teraz kupujący "wytoczył" spór,odpisałem,zamknal spór,allegro wyslalo do mnie maila ze kupujacy otrzymal przedmiot nieoryginalny,i mam wykonać zwrot wpłaty.

 

 

Kupujący "m...3" zgłosił, że przedmiot w ofercie "(4354364816)" jest nieoryginalny.

Niezbędne jest wyjaśnienie z nim tej kwestii oraz przesłanie do serwisu potwierdzenia wykonania zwrotu wpłaty. W przypadku jego braku, nałożone zostaną ograniczenia funkcjonalności na Twoje konto.


Co robić w takiej sytuacji, na aukcji zaznaczyłem wyraźnie że nie wiem czy przedmiot jest oryginalny (bo właściwie to nie wiedziałem). Link do aukcji: http://allegro.pl/show_item.php?item=4354364816
Proszę o pomoc,z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwróć wszelkie koszty i odbierz towar od kupującego . Handel podróbkami jest karalny, a to co sprzedałeś, jeśli nie jest oryginalnym Samsungiem to podróbka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym że gość wiedział co kupuje, aukcja była w dziale uszkodzone/ inne marki, to mnie najbardziej boli :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie byles pewny, to trzeba bylo zaslonic napis "Samsung" na pudelku i telefonie. Wtedy wszystko byloby ok.

 

A tak...

 

W sumie powinienes przyjac zwrot i oddac kase za towar + koszty przesylek.

 

USTAWA z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.

Art. 24. Kto, za pomocą technicznych środków reprodukcji, kopiuje zewnętrzną postać produktu lub tak skopiowany wprowadza do obrotu, stwarzając tym możliwość wprowadzenia klientów w błąd co do tożsamości producenta lub produktu, czym wyrządza poważną szkodę przedsiębiorcy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

-------------------------

-------------------------

Art. 305. (Nielegalne używanie znaku towarowego)
1.Kto, w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towary podrobionym znakiem towarowym, zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca przestępstwa określonego w ust. 1 podlega grzywnie.

3. Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełnienia przestępstwa określonego w ust. 1 stałe źródło dochodu albo dopuszcza się tego przestępstwa w stosunku do towaru o znacznej wartości, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.


-------------------------------
"Zapłata ceny w tym przypadku stanowi świadczenie nienależne, które podlega zwrotowi na rzecz kupującego (art. 410 par. 2 w zw. z art. 405 i 58 kc)."

 

Edytowano przez pekus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I myślisz, że ktoś Ci wierzy, że nie wiedziałeś, że sprzedawałeś podróbkę?

 

Pełno takich cwaniaczków, "nie wiem, nie znam się, nie wiem jak sprawdzić, może działa"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się cieszył, gdyby nie zgłosił tego na policję, gdybym był na Twoim miejscu - o ile to faktycznie podróbka.

Najgorsze są cwaniaczki co sprzedają zdjęcie telefonu, a na całej stronie aukcji parametry...

Edytowano przez HaPe (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kręcisz kolego, wystawiasz sprzęt jako "GALAXY S4 - OD 10zł BCM, STAN BDB KPL. CZYT OPIS". Potem dopiero piszesz że jednak to chyba nie oryginał mimo iż jak to piszesz na oczy nie widziałeś wcześniej S4 i porównania nie masz.

 

Gdybyś był uczciwy to od razu wystawił byś ten sprzęt jako chińszczyzna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dmho

Pełno takich cwaniaczków, "nie wiem, nie znam się, nie wiem jak sprawdzić, może działa"

Najlepsi ci, co kupują dyski "niesprawdzone, stan nieznany, tylko pozytyw" i później w komentarzach 50x "niestety uszkodzony"

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsi ci, co kupują dyski "niesprawdzone, stan nieznany, tylko pozytyw" i później w komentarzach 50x "niestety uszkodzony"

 

 

Sam raz sprzedałem taki dysk, po prostu nie miałem PC z PATA, ale był w dziale uszkodzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×