Skocz do zawartości
robert0770

mintshost.pl openVZ czy KVM

Polecane posty

Witam postanowiłem kupić na daniach VPS z tej firmy, ze wzgledu na własnie kody promocyjne -30%, więc przy jednocześnie platnosci za rok to naprawde nie duza kwota, i warto przetestować bądz zacząć tutaj i ewnetualnie przejsc gdzie indziej.

 

Przede wszystkim na serwerze będzie stał apache + mysql itp.

 

bedzie to 5-10 stron wlasnych i znajomych. z nie duzym uu rzędu 400uu dziennie (łacznie)

 

vps, gdyż chciałbym się przetestować w roli admina.

 

miedzy czasie na jakieś, chwile będą uruchamiane serwery ts - do pogadania ze znajomymi, moze cos z CSem lub inne serwery gier, ale tak jak juz mowilem nie bedzie to stała usluga tylko w tedy kiedy potrzeba.

 

Dlatego moje pytanie jest nastepujące i niechodzi tu o jakośc/cena:

 

ktory z tych vpsów w wersji starter bedzie lepszym rozwiązaniem? Pracownik mi mówił ze nawet VPS mini KVM będzie lepszy od openVZ starter. ale nie wiem czy wierzyć, bo naczytałem sie openVZ lepiej sie sprawdza przy apache + mysql ale to przeciez tez moze byc bzdura.. dlatego pytam was i pytam o pakiet starter openVZ czy starter KVM? ktory będzie lepiej działał?

Edytowano przez robert0770 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jeszcze nie miałeś z tym do czynienia to wybierz openvz, tylko wtedy zapomnij o stabilności przy serwerach gier.

Przy OpenVZ będziesz mógł zarządzać vps'em ze panelu www - reinstalacja systemu, reboot + podstawowe funkcje.

 

Stabilniejszy jest KVM ze względu na niezależne od innych vpsów jądro systemu + są też "bardziej gwarantowane" zasoby : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie KVM lepszy - bez porównania.

W OpenVZ masz przydzielane zasoby jeśli są wolne, a w KVM praktycznie zasoby przydzielone dla VPS są cały czas w jego "dyspozycji".

Można powiedzieć, iż zasoby serwera fizycznego przydzielone danemu VPS-owi w wirtualizacji KVM są całkowicie odseparowane od innych VPS-ów na danym serwerze. Reasumując VPS w wirtualizacji KVM (oraz XEN) to praktycznie mały serwer dedykowany - współdzielona jest warstwa sieciowa (przepływność przyłącza serwera fizycznego).

 

... bez zagłębiania się w szczegóły

Edytowano przez xvps (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Reasumując VPS w wirtualizacji KVM (oraz XEN) to praktycznie mały serwer dedykowany - współdzielona jest warstwa sieciowa (przepływność przyłącza serwera fizycznego).

 

...

 

Współdzielony jest storage, współdzielona jest pamięć (ksm), współdzielony procesor (o ile ktoś nie przydzieli rdzeni na wyłączność - a w tych cenach to nierealne). O sieci napisałeś - daleko temu do gwarancji zasobów ;)

 

Zresztą na tym polega wirtualizacja by wiele vm używało tych samych zasobów fizycznych. Gwarantowane zasoby masz na serwerze dedykowanym.

Edytowano przez tgx (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jest ...masz całkowitą rację.

Ale proszę zwrócić uwagę, iż pisząc powyżej użyłem zwrotu "można powiedzieć" i na dole "bez zagłębiania się w szczegóły".

Miałem na celu w miarę prosto i bez zawiłości przedstawić różnicę w zachowaniu samego VPS w zależności od typu wirtualizacji w jak najbardziej obrazowy i zrozumiały sposób dla użytkownika końcowego.

Nie chcę się wdawać w polemikę, gdyż nie było moim celem wprowadzenie kogoś w błąd, a jedynie bardzo ogólne i proste naświetlenie różnicy odczuwalnej dla użytkownika ... może faktycznie za bardzo ogólne :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a czy w KVM w panelu jest mozliwosc rebootu? (chodzi o ten moment kiedy mi sie VPS zawiesi albo cos pochodnego), co do serwerów miałem troche z nimi doczynienia skonczyłem technikum teleinformatyczne i po roku przerwy studiuje, a serwer przede wszystkim był by do wprawy tak jak juz napisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a czy w KVM w panelu jest mozliwosc rebootu? (chodzi o ten moment kiedy mi sie VPS zawiesi albo cos pochodnego), co do serwerów miałem troche z nimi doczynienia skonczyłem technikum teleinformatyczne i po roku przerwy studiuje, a serwer przede wszystkim był by do wprawy tak jak juz napisałem.

 

Tak jest możliwość rebootu. Odnośnie wirtualizacji to lepszy do nauki będzie openvz ze względu na prostotę instalacji. Skopiesz coś robisz rebuilt już stoi czysty kontenerek. Na KVM musisz sam stawiać system od początku o ile się nie mylę, a jak się mylę to mnie poprawić. Do postawienia strony, TSa nie potrzebna jest wirtualizacja KVM. Mam w Mintshost jedną maszynę opartą o openvz i złego słowa powiedzieć nie mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie ma problemu z reinstalacja systemu, czysty debian bez pakietów sie instaluje 10 minut(przynajmniej u mnie na PCcie, jestem swiadom ze na vpsie to bedzie inaczej, podobnie jak w VMware?), natomiast pytanie czy mintshost oferuje taka usluge że moge sam sobie instalować systemy? gdzies przeczytalem ze trzeba wyslac maila do administratora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na OpenVZ reinstalujesz w MH sam, a na KVM oni robią reinstalacje.

Jak będziesz przeginał z reinstalacjami na KVM to w końcu będziesz musiał za nie płacić.

Edytowano przez Lokator (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a da sie to jakos ominąc? w sensie, chcąc tylko debiana, nie ruszając jądra, przywracajac tylko stan zerowy systemu? są jakies skrypty do tego? jakis backup początkowy i ewentualne przywracanie potem, da rade?

Edytowano przez robert0770 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przywrócenia stanu początkowego systemu chyba standardowo nie ma ; )

Jest tylko odpalenie systemu z innego jądra gdyby na standardowym system nie chciał wstać ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×