Skocz do zawartości
RafoX

Rozciągnięcie sygnału wi-fi

Polecane posty

Hej,

Chcę rozciągnąć sygnał wi-fi na drugi dom co nie dawno udało mi się kupić.

Z racji tego że odległość między obecnym a nowym nie jest za wielka pomyślałem o czymś co by mi ten sygnał rozsiewało. obrazek na dole:

 

 

Chcę pociągnąć sygnał z liveboxa na laptopa w drugim domu tam gdzie livebox mam od światła dość dużą rurkę i na niej można było by coś zamontować aby sygnał szedł. kopanie kabla nie wchodzi w grę bo dzieli tą odległość ulica na trasie jest też kilka drzew. Podpowiedzcie co kupić aby to za działało bo nie ma sensu wykupować nowej usługi.

Beztytuup_ewnnxwp.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podaj trochę więcej szczegółów.

 

Napisałeś coś o drzewach ale domy się "widzą"?

 

 

Jak to zawsze bywa w takich przypadkach, można zrobić to dobrze albo tanio. :-)

 

Zależy Ci na 5Ghz czy 2.4Ghz wystarczy?

 

Ja u sobie mam:

 

[Router]---[AP1]))) ((([AP2]---[AP])))

 

Przez układ terenu AP1 i AP2 są na kominach w hermetycznych skrzyniach, zaletą tego rozwiązania jest to, że mam bardzo krótki kabel od anteny. Zasilanie idzie po PoE. Odpukać działa już tak ponad 4 lata.

 

W Polsce net mam ledwo 10mbps tak więc u mnie 2.4Ghz wystarczy.

 

AP3 sieje po domu.

 

 

Pozdrawiam

T

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No więc tak.

Domy się nie widzą właśnie przez te czubki drzew. net to neo do 10mb więc nie musi być to jakoś bardzo dobrze wystarczy tanio w 2.4Ghz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkic wygląda jakby domy były na rożnych poziomach? Czy to tylko tak poglądowo?

 

Czubki drzew mówisz, tzn. nie widać nic a nic? Z dachu też?

 

Czy moze jak dasz maszt 1m-2m to się zobaczą?

 

250m to nie dużo ale byle krzak może Ci napsuć nerwów :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domy są w różnych poziomach niestety, obecny dom co jest livebox jest wyżej jak ten nowy.

Byłem na strychu lekki prześwit jest na ten dom ale czubki zasłaniają wszystko sztyca od prądu jest wyżej więc wyśle że mogą się widzieć. Drabiny jeszcze tak wielkiej nie mam żeby zobaczyć jak wygląda sytuacja z dachu.

 

To nie musi być jakieś mega byle by się dało normalnie korzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 3xAP WL-5460AP v2, cena jakieś 130zl za sztukę. Antena to jakieś 75zl za sztukę. Przewody, wtyczki i inne pierdoły typu dwie hermetyczne skrzynki lekko 150zl.

 

Wychodzi roczny abonament na jakiś internet, no ale nie ma tyle frajdy. :-)

 

Tak naprawdę na odległość ciężko jest ocenić jakie rozwiazanie jest najlepsze dla Ciebie. Ale masz już jakiś pogląd na sytuacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z was używał może wzmacniaczy sygnału WiFi? Pytam, ponieważ spotkałem się z takim urządzeniem w jednym z marketów z elektroniką. To jest coś takiego jak tutaj http://www.skapiec.pl/site/cat/3113/comp/9759560 - czyli jak mi się wydaje, jedna antenka przechwytuje sygnał a druga nadaje ze wzmocnioną siłą. Pytanie jak to wygląda w praktyce i czy nie cierpi na tym jakość neta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem coś w podobnej cenie ale w ogóle się nie sprawdziło. Chociaż to wygląda ciekawie. Trzeba i tak sprawdzić to na własnej skórze aby się przekonać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×