Skocz do zawartości
slawek

VPS lub dedyk dla Moodle

Polecane posty

Szukam obecnie serwera pod Moodle (platforma edukacyjna), która do końca roku powinna obsługiwać ok 1000 użytkowników (docelowo może być ich nawet kilkanaście tys).

Najważniejsze:

-wysoka wydajność

-bardzo wysoka dostępność

-dobrze gdyby była lokalizacja PL

-dobry support

W moodle będą standardowe kursy po zalogowaniu, oraz dostęp do sporej biblioteki, ale w formie statycznych plików, więc to nie powinien być wielki problem (największe zapotrzebowanie to skrypt moodlea i komunikacja z bazą danych).

 

Generalnie sporo osób z tego co widzę poleca netdc, sam mam tam teraz któreś z biznesowych kont WWW, ale niestety moodle postawiony dla testu działa po prostu za wolno i widoczne są spadki wydajności. Przy netdc jedynie mam obawy o dostępność, z którą wyczytałem tutaj, że różnie bywa.

Polecacie jakieś alternatywy, albo może ktoś może stawiał moodle w ostatnim czasie?

 

Może to być zarówno VPS jak i dedyk, chociaż fajnie gdyby miał DA.

Budżet - dobrze by się było zmieścić w 150zł mies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może Kei.pl i Luna? Choć teraz nazywa się to platforma e-biznes. Mocne konta współdzielone - odpada kwestia administracji VPS, czy dedykiem. 150 miesięcznie na porządny VPS z administracją może i znalazłby się przy płatności za dłuższy okres, ale na ofertę z dedykiem raczej nie licz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

50GB na początek wystarczy na pewno, może w przyszłości będziemy myśleć o rozbudowie, gdy nam się baza wideo rozrośnie.

 

Hosting współdzielony raczej odpada, bo w przyszłości chcielibyśmy doinstalować/przenieść się na własną platformę postawioną na Javie, dodatkowo informacja na kei "50% zasobów serwera" kompletnie nic mi nie mówi. Dodatkowo ponowne przenoszenie wszystkiego po kilku miesiącach byłoby po prostu męczące.

Z administracją jest dla mnie ważne przede wszystkim to, że w przypadku, gdy coś padnie to dostanę informację co jest nie tak (najlepiej, żeby takie informacje dostawać zawczasu), a nie będę musiał czekać 2 dni żeby się gdzieś dodzwonić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy koniecznie chcesz to sam hostować, czy np. byłbyś zainteresowany modelem płatności za ilość użytkowników i wykorzystaną przestrzeń dyskową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do zapoznania się z nasza ofertą zarządzanych serwerów VPS. Myślę, że pakiet PRO ONE będzie wystarczający pod to zastosowanie, oto parametry tego pakietu:

  • CPU 2.0~ GHz
  • 1GB RAM (2GB burst)
  • 50GB przestrzeni dyskowej
  • 700GB transferu miesięcznie

Cena takiego pakietu to 99 zł netto miesięcznie lub 990 zł netto rocznie. Administracja dla tego pakietu jest w cenie, serwer będzie monitorowany przez dwa niezależne systemy, więc w przypadku awarii prace naprawcze będą rozpoczęte tak szybko jak to możliwe.

 

W przypadku płatności rocznej istnieje możliwość otrzymania 25% rabatu, darmowej domeny, certyfikatu Comodo Positive SSL, dwóch miesięcy hostingu gratis oraz licencji panelu DirectAdmin na rok.

 

W razie pytań proszę o kontakt za pomocą forum lub formularzy kontaktowych znajdujących się na naszej stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mFilmy.com

 

W przypadku płatności rocznej istnieje możliwość otrzymania 25% rabatu, darmowej domeny, certyfikatu Comodo Positive SSL, dwóch miesięcy hostingu gratis oraz licencji panelu DirectAdmin na rok.

 

To MZone teraz zrobiło Ci ofertę! Lepszej już nie znajdziesz. Polecam ich usługi. Na rynku od lat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy koniecznie chcesz to sam hostować, czy np. byłbyś zainteresowany modelem płatności za ilość użytkowników i wykorzystaną przestrzeń dyskową?

 

Problem w tym, że stronę miesięcznie odwiedza kilkadziesiąt tys użytkowników i generuje kilkaset tys odsłon przez użytkowników, którzy korzystają z naszych bezpłatnych materiałów, więc myślę, że byłoby to nieefektywne.

 

Masz jakieś informacje na temat transferu jaki może zostać wykorzystany w ciągu miesiąca?

 

Na chwilę obecna jest to tylko ok 50GB (głównie tekst + grafiki), tak jak pisałem dojdą niewielkie materiały wideo, więc może się to zwielokrotnić.

 

Zapraszam do zapoznania się z nasza ofertą zarządzanych serwerów VPS. Myślę, że pakiet PRO ONE będzie wystarczający pod to zastosowanie, oto parametry tego pakietu:

  • CPU 2.0~ GHz
  • 1GB RAM (2GB burst)
  • 50GB przestrzeni dyskowej
  • 700GB transferu miesięcznie

Cena takiego pakietu to 99 zł netto miesięcznie lub 990 zł netto rocznie. Administracja dla tego pakietu jest w cenie, serwer będzie monitorowany przez dwa niezależne systemy, więc w przypadku awarii prace naprawcze będą rozpoczęte tak szybko jak to możliwe.

 

W przypadku płatności rocznej istnieje możliwość otrzymania 25% rabatu, darmowej domeny, certyfikatu Comodo Positive SSL, dwóch miesięcy hostingu gratis oraz licencji panelu DirectAdmin na rok.

 

W razie pytań proszę o kontakt za pomocą forum lub formularzy kontaktowych znajdujących się na naszej stronie.

 

Dziękuję za ofertę, rozważymy za i przeciw i w lipcu dokonamy ostatecznego wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×