Skocz do zawartości
Askurcz

Serwery

Polecane posty

Hostuję w prohost stronkę (niedawno zaczęta) i według ich strony, serwery które oferują to "profesjonalne serwery dell". Czy serwery DELL są dobre? Czy jest coś, co wyróżnia je od innych? Jak to porównywać? Cenię sobie jakość komputerów Dell, ale co z serwerami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mają ładne okrągłe logo DELL. Czasami go nie mają jak ktoś odpiął. Z perspektywy użytkownika kawałka serwera nie ma żadnej różnicy jaka jest jego marka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Kiedy jest napisane że dana firma ma serwery DELL to budzi w pewnej grupie klientów większe zaufanie i pewność. Znów z drugiej strony gdyby firma napisała że pcha klientów w zwykłe pecety to mogłoby część klientów odrzucić. Z trzeciej strony klienta na shared raczej nie specjalnie interesuje czy to jest intel i7 w pececie czy coś lepszego. Ma działać dobrze i w sumie tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak na prawdę to nigdy nie będziesz wiedział na jakim sprzęcie jest Twoja strona, do czasu aż nie zajrzysz do datacenter.

Dell to marka i dość drogie serwery, więc tym samym usługa jest droższa i dla innej grupy klientów. Jedni wolą składaki, inni wolą drogie markowe serwery, jakość usługi jednak w dużej mierze zależy od firmy i administratora.

 

To tak jakbyś miał firmę taksówkową i na stronie napisał, nasza firma korzysta tylko z samochodów marki Mercedes, sama nazwa już przyciąga klientów, tak samo jest z Dell. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czasem to są takie serwery Dell:

 

 

http://allegro.pl/dell-poweredge-2950-quadcore-e5310-perc5i-przecena-i4305397679.html

 

Do tego RAM 100 zasilacz 100 2x1TB 400zł i za 700zł mamy serwer DELL :D z okrągłym logiem.

 

Ogólnie ze sprzętem Dell miałem problemy 2 razy - w obydwóch serwerach 1950 padły kontrolery raid (5 rok użytkowania).

Raz mi padła płyta w serwerze SuperMicro Nigdy mi natomiast nie padł serwer IBM, HP i Fujitsu-Siemens. A trochę w sprzęcie siedziałem swego czasu

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piszą, że markowe, a nie składaki, albo w ogóle szroty. Niektórym się wydaje, że to ważne.

 

Zdefiniuj co znaczy "markowy"

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwer to powinien mieć serwerową płyte, procek, karte sieciową i to się najbardziej liczy... Do tego ważniejsze jest DOBRE zasilanie w DC i redundancja a nie logo na serwerze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi, rozwialiście moją niewiedzę. Teraz trochę inaczej będę patrzył na takie reklamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×