Skocz do zawartości
ShuQi

VPS czy hosting serwerow ?

Polecane posty

Witam.




Zastanawiam się nad pewną rzeczą gdzie lepiej ulokować serwer.




Przykładowo :



Pukawka wersja MAX



32 sloty


publik


12 miesięcy


(i jak wiadomo pełno bajerów do zainstalowania wystarczy zrobić click i wszystko gotowe a na koniec narzucić tylko swojego moda)


Koszt :1340


Ale jak wiadomo można zakupić w przeliczniku 0.6 lub 0.7 na necie ja zastosuje tutaj 0.65 przelicznik


Koszt po zakupieniu wPLN "second-hand" : 871 --> uważam że to dość spora kwota jak na zakup serwera cs 1.6 gdzie jest to dość mało opłacalne.





Drugą myślą jest VPS



Przykładowo




http://webh.pl/ (porównam oferte tej firmy )



  • 3 rdzenie procesora ~3,5 GHz

  • 3 GB pamięci RAM
  • 10 GB powierzchni dyskowej SSD

  • nielimitowany transfer danych

Lokalizacja : Atman warszawa


Koszt : 261 PLN przy płatności rocznej




Co bardziej się opłaca ?Jak widać jest różnica zapłacić 851 a 261 .


Oczywiście na pukawce jak wyzej napisałem mamy wszystko gotowe a tutaj otrzymujemy "puste coś" i więcej dużo więcej z tym pracy jest (pukawka to tylko click i mamy baze danych , click i mamy fast dl click i amxx dporoto i inne rzeczy wgrane n



Z drugiej strony instalując VPS oprócz serwera możemy wykorzystać pozostałą resztę miejsca/zasobów według swojego uznania.(p boosta można wgrać podpiąć go pod serwer i i mieć bardzo dobrą reklamę swojego serwera))


I mamy spory wybór co to systemu itd ( ogromnym plusem jest to że mamy możliwość oprócz postawienia serwera cs zrobić tam "coś jeszcze" gdyby była potrzeba)


Zastanawiałem się nad dedykami ale to już ... za droga sprawa (jak na jeden serwer bo tak owy mnie interesuje )



Trzecią sprawą jest to że płacąc za rok serwer np pukawki mogę być "bardzo zły" kupując po 3.49 slota a za 3-4 mc będzie promocja i pójdzie np o X w dół cena i przepłacę (patrząc na rok do przodu) nawet set złotych .



Czwartą sprawą jest to że gdybym zamawiał serwer pukawki na ROK za TAKĄ CENĘ na pewno dostanę jakiś rabat (kupując serwer = mam też sieć = kolejny rabat) Tak więc dostałbym dwa rabaty zapewne i cena by się obniżyła tak więc i różnica cenowa byłaby mniejsza jednak wciąż OGROMNA




Zatem jakie są wasze zdania na ten temat ?



Czy VPS uciągnie "ciężki" 32 slotowy (na max ustawieniach) serwer? Najważniejsze aby była płynna gra i niskie pingi


Edytowano przez ShuQi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×