Skocz do zawartości
NeoAF

VestaCP - ktoś słyszał

Polecane posty

Wydaje mi się, że ten panel ma dziury. Miałem niedawno zainstalowany na serwerze tylko ten panel i do niego podpięte domeny ze statycznymi stronami i ktoś się włamał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

@elcct: nie widziałem nigdy tego panelu, ale to bardzo ciekawe.

Posiadasz może jakąś analizę powłamaniową ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że ten panel ma dziury. Miałem niedawno zainstalowany na serwerze tylko ten panel i do niego podpięte domeny ze statycznymi stronami i ktoś się włamał...

 

Kilka maszyn lata na tym panelu i nic się nie dzieje. Trochę mnie zaskoczyłeś. Masz jakieś logi ma temat tych procesów, co jak i dlaczego? Szczerze jestem zainteresowany tymi informacjami bo urzekła mnie twoja historia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@elcct: nie widziałem nigdy tego panelu, ale to bardzo ciekawe.

Posiadasz może jakąś analizę powłamaniową ?

 

Dostałem od hostingu obraz VPS-a po włamaniu, ale nie miałem czasu tego przejrzeć - nie była to dla mnie sprawa aż tak ważna. Jak będe się nudzić to sprawdzę... Tymczasem wróciłem do ręcznej zabawy z systemem :)

Edytowano przez elcct (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ja się zastanawiam nad wykorzystaniem go pod panel dla moich klientów. Podoba mi się w nim prostota i to że jest intuicyjny. Tylko właśnie obawiam się dziur, tego że nagle porzucą ten projekt itd.

 

A polski support upada, i już słyszałem od kolegi który go używa od lat że tworzy własny support xD.

Edytowano przez NeoAF (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Dostałem od hostingu obraz VPS-a po włamaniu, ale nie miałem czasu tego przejrzeć - nie była to dla mnie sprawa aż tak ważna. Jak będe się nudzić to sprawdzę... Tymczasem wróciłem do ręcznej zabawy z systemem :)

Jaki system operacyjny?

 

Właśnie ja się zastanawiam nad wykorzystaniem go pod panel dla moich klientów. Podoba mi się w nim prostota i to że jest intuicyjny. Tylko właśnie obawiam się dziur, tego że nagle porzucą ten projekt itd.

 

A polski support upada, i już słyszałem od kolegi który go używa od lat że tworzy własny support xD.

Nie ma czegoś takiego jak Polski support. Jak ktoś to robi to robi z pasji, pasja nie upada jedynie podejrzewam jest problem z czasem. Zresztą oczekiwanie pomocy przy darmowym projekcie , do tego po Polsku i za darmo to już przesada. Forum jak i strona w języku Polskim o ile wiem nie upada tylko po prostu brak zainteresowania ze strony użytkowników. Właścicielowi tego forum - strony jedynie trzeba podziękować za chęci i prace jaka włożył. Praktycznie bezinteresownie.Podszedł na tyle fajnie że stworzył spolszczenie. Wprawdzie ja go nie używam i nie jestem zwolennikiem spolszczeń dla paneli ale ludzie chwalą czytając wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nic, sprawdziłem... na serwerze była tylko VestaCP. W logach za bardzo nic nie ma. Jest jedno logowanie na roota z IP które nie pojawia się wcześniej w logach (IP z Chin), ktoś wchodzi i uruchamia od razu miner64 (nie ma w logach niczego co wskazywałoby na ściąganie czegokolwiek, czyli pewnie logi zostały wyczyszczone)...

 

Edytowano przez elcct (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam, używam, kilkunastu klientów go obsługuje i jak na razie 0 problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×