Skocz do zawartości
Marek607

[Szukam]Zewnętrzny Access Point z zasięgiem +/- 100m

Polecane posty

Hej

 

Poszukuje rozwiązania które zwiększy mi zasięg poza domem w okolicy około 100m - głównie ściąganie obrazu z kamer od monitoringu.

 

Obecnie mam sam router TD-W8901G + neostrada.

 

Z tego co udalo mi się wyczytać to są 3 rozwiązania:

1) zakup anteny dookólnej zewnętrznej - podobnież taka jest dobra

http://allegro.pl/nie-uzywana-dookolna-extraeter18-z-cyberbajta18dbi-i4308934998.html

,dokupienie trójnika, wkręcenie go do routera i z jednej strony wkręcenie antenki a z drugiej poprowadzenie kabla do anteny dookólnej.

Pytanie tylko czy router pociągnie taką duza antene?

 

2) Zewnętrzy access point - tu sie nie orientuje jaki byłby odpowiedni

 

3) Access point + antena dookólna - tylko że to już duzy koszt.

 

Poradzicie coś? zakuy musze zrobić do niedzieli - budżet około 200 PLN.

Edytowano przez Marek607 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz możliwość "zobaczenia" tego miejsca z domu, to możesz użyć anteny kierunkowej. Kiedyś używałem coś takiego do WiFi i ściągałem sygnał z kilkuset metrów, tylko trzeba taką antenę dobrze wycelować i nie może nic po drodze zasłaniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Ja na Twoim miejscu kupiłbym jakieś używane Cisco, np z serii Cisco AIR-AP1200. Cena takiego routera używanego z zasilaczem. to ~200pln na allegro. Jeśli dobrze kojarzę to mają obsługę PoE przynajmniej, niektóre modele z tej serii co będzie napewno pomocne jeśli chciałbyś go wystawić na zewnątrz.

 

Mi to sprawnie działa na antenach fabrycznych, do ~150m otwartej przestrzeni. AIR-AP1200.

To jest naprawdę porządny sprzęt, nie do zaorania na systemie iOS.

 

@EDIT

Na co się zdecydowałeś?

Edytowano przez Rbit (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odświeże temat.

Od roku mam kamerę na podwórku - sygnał do niej dostarczał wa850re przystawiony do okna w pokoju.

Niedawno kupiłem drugą kamerę i umieściłem ją 60m od domu w linii prostej, z tym że widok przesłaniał mi budynek A.

Zrobiłem więc mały myk - od switcha (który podłączony do routera) puściłem kabel do okna, i w okno włożyłem W8901, który akurat miałem wolny.

Piętro wyżej na strychu w okno wsadziłem wa850re który łączy się bezprzewodowo z w8901.

Ponieważ okno na strychu jest wyżej niż dach budynku A więc kamera "widzi" wzmacniacz sygnału.

Połączenie z kamerką mam, obraz jest ,jednak ping wacha się od 40 do 1000ms - najgorzej jest w nocy czy jak pada deszcz bo wtedy obraz poprostu przerywa.


Pytanie do Was - co mogę zrobić by polepszyć sygnał do tej kamery co jest daleko?

Myslałem ze by kupić Access Pointa (np TL-WA7210N) i wyprowadzić na zewnątrz zamiast wa850re , jednak czy on da jakiś efekt?

Może ktoś ma jakieś inne pomysły?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×