Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Grupa PFF

Jaki Panel Kupić?

Polecane posty

Witaj,

może jesteś w stanie mi pomóc w wyborze panelu administracyjnego, ponieważ moje horyzonty kończą się na cPanelu i Direct Adminie...

 

Panel powinien mieć następujące funkcje:

- przypisywanie domen do konta (automatyczne)

- subdomeny

- zakładanie kont pocztowych

- bazy danych mysql

no i inne drobne rzeczy, ale to mniej ważne.

 

Ponadto musi mieć dwie kluczowe sprawy. Automatyczne zakładanie kont - klient klika rejestracja, wypełnia formularz, klika załóż i ma konto od ręki.

Inną ważną dla mnie rzeczą jest możliwość logowania z poziomu mojej strony - nie z cudownych, gotowych linków i logowania panelu, tylko z prostego formularza na mojej stronie (login, hasło - zaloguj).

 

Bardzo ważna jest dla mnie cena. Ponieważ to przedsięwzięcie non-profit. Prosiłbym o podanie linku do strony panelu, oraz napisanie ile kosztuje jego licencja.

 

PS. Niektóre panele są darmowe dla non-profit (tak słyszałem). Powiedzcie mi które... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos
PS. Niektóre panele są darmowe dla non-profit (tak słyszałem). Powiedzcie mi które... :P

które z płatnych są darmowe dla organizacji to nie wiem (nie słyszałem o takich akcjach). Wiem za to które są darmowe w ogóle:

 

http://www.google.pl/search?q=darmowe+panele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wybralem cPanel dla admina, resellera jest bardziej przyjemny, a i userek ma wg mnie lepiej.

Konto mozna zalozyc automatycznie przez prosty dwulinijkowy skrypt (czyt. api cpanel/whm)

VHCS nie polecam , za duzo było dziur i jak ostatnio patrzyłem za dużej zgodności wymagał co do konkretnego serwera ftp itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wybralem cPanel dla admina, resellera jest bardziej przyjemny, a i userek ma wg mnie lepiej.

Konto mozna zalozyc automatycznie przez prosty dwulinijkowy skrypt (czyt. api cpanel/whm)

VHCS nie polecam , za duzo było dziur i jak ostatnio patrzyłem za dużej zgodności wymagał co do konkretnego serwera ftp itp.

No i z php bawić się nie można... Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A któryś z darmowych ma możliwość automatycznego zakładania kont?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

VHCS chyba jest wykorzystywany na CBA.pl i u nich da sie (chyba bo nie sprawdzalem) automatycznie zalozyc konto, chcesz to ich podpytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

tak na vhcs2 mozna zalozyc automatycznie konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zalozenie "automatycznie" konta to kwestia dodanie usera do bazy mysql :) - kilka linijek kodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe piszecie ze cpanel/whm jest lebszy od vhcs no tak ale cpnale z tego co wiem jest platny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Istnieje taki projekt DTC http://gplhost.com.( jest po polsku - moje tłumaczenie)

Jest on darmowy. Co ważne, możemy postawić hosting na jednym adresie IP.( nawet na adresie dynamicznym ).

Umożliwia:

Dodawanie resellerów, użytkowników w kontekście resellera

dodawanie kont pocztowych(spam, spf, clamav, alias, smtpauth)

dodawanie domen i subdomen, aliasów

dodawanie baz dla użytkownika w mysql (w przyszłości serwerów)

dodawanie list mailingowych

dodawanie kont ftp

możliwość logowania przez ssh dla klientów ( autoryzacja mysql)

instalatory pakietów(oscommerce,jomla,postnuke,horde i inne) - klient sam sobie instaluje

statystyki transferów i limity (FTP, HTTP(S), SMTP, POP, IMAP(S), Quote)

statystyki webalizer, awstats

status demonów

obsługa VPS

środowiska chrootowane

cron przeładowuje demony

Panel najpełniej pracuje na Debianie, na niego jest tworzony, instalacja z paczki.

Na Fedorze musimy ręcznie instalować z tarballa (dużo linkowania)

Możemy wszystkie usługi mieć na jednym komputerze lub na oddzielnych-dedykowanych.

Używam go od dwóch lat. Pełen automat-bez niespodzianek.

Jest to projekt opensource więc po instalacji lub aktualizacji musimy czasami grzebnąć w skryptach.( zależy od wersji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×