Skocz do zawartości
akwaryd

ovh.pl - hosting Performance - limit plików, procesów etc..

Polecane posty

Witam,

mam pytanie uzasdanione wątpliwościami - najczęściej na hostingu współdzielonym są nakładane limity nie tylko pojemności serwera (GB) ale również magiczne "parametry bezpieczeństwa" jak limit procesów, limit pamięci, limit plików na serwerze i ten ostatni mnie najbardziej interesuje.

 

Czy jest ktoś na forum, kto posiada usługę w ovh.pl - hosting Performance? jest tam plimit pojemności 500GB i z tego co usłyszałem na infolinii, jest limit plików max 5000 w katalogu

 

Problem w tym, że chcę zgrodzić wszystkie swoje serwisy w jednym miejscu i zajmują jedynie 30GB, ale liczba plików to około 2 mln, czy nie wejdą na konto w home.pl, kei.pl i większości hostingów, wchodzą jedynie na linuxpl.com gdzie jest ograniczenie 100GB, ale nie ma na razie ograniczenia liczby plików "na razie" więc dla pewności wolę poszukać też innych hostingów. Wiem, że moje pytanie może być nietypowe, ale bardzo ważne i tak na prawdę może dotyczyć sporej grupy użytkowników hostingu, ponieważ taki parametr jest bardzo istotny i jego przekroczenie może powodować konieczność zmiany hostingu lub dokupienia np. drugiego itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do trzymania tak poszatkowanych danych to baza danych, a nie system plików na dysku. Limity sa ze względu na systemy plikowe na serwerach matkach i ich ograniczenia... Wszedzie trafisz na podobne problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do trzymania tak poszatkowanych danych to baza danych, a nie system plików na dysku. Limity sa ze względu na systemy plikowe na serwerach matkach i ich ograniczenia... Wszedzie trafisz na podobne problemy.

 

Jaka baza danych? ta liczba plików wynika z instalacji systemów cms wraz z dodatkami i grafikami, to nie jest jakaś imponująca liczba, bo dane zawierają około 30GB, ale dużą liczbę plików

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja zrozumiałem to jest ileś stron z CMSów zrobionych, czyli np. jeśli WP ma 1500 plików to jest po prostu 1000 stron. Oczywiście plików per strona jest pewnie więcej, ale czy przekroczysz 5k w jednym katalogu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysiek1991

5 tysięcy bardzo łatwo przekroczyć na katalogu z Wordpresem. Dobry szablon i pluginy i już można mieć koło 3 tysięcy... Z rozbudowanym sklepem na preście czy innych też może trochę być... Genralnie wybór hostingu jest najtrudniejszy zawsze przez limit-y plików...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chodzi głównie o rozbudowane istalacje joomla + komponety, rozbudowane instalacje mają od 25 - 50 tys plików (czysta instalacja)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysiek1991

w home na lini profesjonalnej jest 1mln plików. Zna ktoś hosting gdzie jest większy limit ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja najzabawniejsza sytuacja (i rozczarowanie) dotyczy np 1&1, gdzie kupując serwer dedykowany w wersji "managed" czyli administrowany przez nich również jest limit ledwie ponad 1 mln plików - zrezygnowałem z nich natychmiast jak to zobaczyłem, bo nie mogłem uwierzyć, że wykupując dedyka, otrzymuje się to co na zwykłym hostingu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysiek1991

W 1&1 na najwyższym pakiecie hostingowym limit 250 tysięcy. Oczywiście dopóki nie kupisz nigdzie na ich stronie tego niewyczytasz... Czasem mam wrażenie że ta branża jest trochę dzika, na zasadzie kombinowania jak zrobić za wszelką cenę klienta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może małe sprostowanie co do OVH:

Limit jest 5000 plików na katalog na FTP. To znaczy tyle, że przez klienta FTP nie zobaczysz więcej plików w katalogu.

 

Nic jednak nie ogranicza ilości plików wrzucanych do katalogu. Rok temu wgrałem 3 katalogi po 15000-20000 plików, a dzisiaj jeszcze jeden z 21000 plików. W każdym na FTP widać 4998 plików, ale jak się otworzy w przeglądarce to pokazuję się indeks z wszystkimi 21000 plików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może małe sprostowanie co do OVH:

Limit jest 5000 plików na katalog na FTP. To znaczy tyle, że przez klienta FTP nie zobaczysz więcej plików w katalogu.

 

Nic jednak nie ogranicza ilości plików wrzucanych do katalogu. Rok temu wgrałem 3 katalogi po 15000-20000 plików, a dzisiaj jeszcze jeden z 21000 plików. W każdym na FTP widać 4998 plików, ale jak się otworzy w przeglądarce to pokazuję się indeks z wszystkimi 21000 plików.

 

To raczej bug klienta FTP, aniżeli serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

To raczej bug klienta FTP, aniżeli serwera.

 

Ja stawiam raczej na konfig serwera - przykładowo w pure-ftpd:

 

http://linux.die.net/man/8/pure-ftpd

 

 

 

-L max files:max depth Avoid denial-of-service attacks by limiting the number of displayed files in a 'ls' and the maximum depth of a recursive 'ls'. Defaults are 2000:5 (2000 files displayed for a single 'ls' and walk through 5 subdirectories max).

 

Proftpd ma maxfiles:

 

http://www.proftpd.org/docs/directives/linked/config_ref_ListOptions.html

Edytowano przez Marek607 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest czy takie limitowanie ilości plików wyświetlanych w katalogu ma sens w kwestii wydajności, że należy to limitować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest czy takie limitowanie ilości plików wyświetlanych w katalogu ma sens w kwestii wydajności, że należy to limitować?

Folder pusty ładuje się w ułamek sekundy, folder z 5000 plików 2-5 sekund. Jeszcze rok temu wyświetlało po 20000 plików w katalogu (może było bez limitu?) i wtedy to się troochę ładowało.

Można sobie wyobrazić, że ktoś miał specjalnie założone foldery z milionem plików i w ten sposób przeciążał serwery.

Obciążenie wywołane przez HTTP jest limitowe, więc płacąc X zł miesięcznie moje skrypty PHP nie załadują więcej danych niż Y na sekunde. Obciążenia związanego z FTP nigdzie nie widać w panelu, więc pewnie nie jest w ogóle uwzględniane.

 

Jakiś limit musieli ustawić, czy powinno być 100k czy 5k to już się można spierać, ale niezawodność hostingu 150.000 stron www jest ważniejsza, niż wygoda jakiś wariatów co trzymają po 20000 plików w jednym katalogu (ograniczenie dotyczy jednego katalogu, nie ma problemu z wgraniem do katalogu 3 katalogów po 5000 plików).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysiek1991

Napisałem do OVH w sprawie ilości plików w folderze i dostałem taką odpowiedź:

OVH

 

Dziękuję za wiadomość, pozwolę sobie pokazać na przykładzie drzewa katalogów:

--www (max. widoczne 5000 plików - może być ich więcej)
----podkatalog1 (znowu max. 5000)
------podkatalog2 (znowu max. 5000)

Nasza technologia niestety wprowadziła takie "udziwnienie" jeżeli chodzi o widoczność plików.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×