Skocz do zawartości
Kolopik

Directadmin Cron i wysyłka emailii

Polecane posty

Witam, mam problem z Directadminem, otóż kiedyś miałem stronkę na serwerze, która wymagała aktualizacji za pomocą skrypciku wykonywanego co 2 minuty.

 

Już dawno usunąłem stronę, razem z cronem. Kilka dni temu aktualizowałem system i DA, a teraz otrzymuję wiadomości email, co 2 minuty z błędem, że plik ten nie istnieje. Wiadomości przychodzą z roota.

 

Nie wiem, jak sobie z tym poradzić, bo w konfiguracji użytkownika, plik crona jest pusty, crontab również pusty, cron.d przeszukałem i nic nie znalazłem, kolejkę emailii wyczyściłem, a wciąż otrzymuję te wiadomości...

 

Gdzie jeszcze DA może trzymać ustawienia crona użytkownika? Może to jakiś bug ? Szukam, szukam i nic.

 

Liczę na Waszą pomoc :)

Z góry dzięki za sugestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w pliku /usr/local/directadmin/data/users/UŻYTKOWNIK/crontab.conf?

 

Tak, ten plik jest pusty, a ja wciąż dostaję wiadomości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może na koncie roota utworzyłeś ten cron?

 

Sprawdź sobie gdzie jest w /var/spool/cron lub /var/spool/cron/crontabs. Są tam pliki z cronami userów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeszukaj find-em/grep-em wszystkie pliki do 5 kB (konfiguracja crona raczej więcej nie zajmuje) na zawartość scieżki do tego pliku, który w komunikacie błędu pisze że nie istnieje:

find /etc -not -size +5k -type f -exec grep -l /plik/ktorego/nie/moze/znalezc "{}" \; 2>/dev/null

Przekierowanie błędów jest po to aby nie wyskakiwały "Permission denied". Ale jak będziesz robił to z root-a to jest niepotrzebne.

Możesz też przeszukać całe drzewo (w sumie tak jak Miłosz powiedział może być np. w /var):

find / -not -size +5k -type f -exec grep -l /plik/ktorego/nie/moze/znalezc "{}" \; 2>/dev/null

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może na koncie roota utworzyłeś ten cron?

 

Sprawdź sobie gdzie jest w /var/spool/cron lub /var/spool/cron/crontabs. Są tam pliki z cronami userów

Zawieruszyło się w /var/spool/cron/crontabs ;> Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×