Skocz do zawartości
Kszysiu

Transfer Domeny

Polecane posty

Cześć chłopaki!
Muszę dziś przedłużyć domenę - mam ją wykupioną w premium.pl (kupiona na jakiejś wyprzedaży)
Uzbierało mi się troszkę WPLN na biznes-host więc pomyślałem, że sobie z tego skorzystam...
wystarczy że wezmę sobie to:
http://scr.hu/1ffd/blpxq
i wklepie tu:
http://scr.hu/1ffd/zm9gx

i gotowe?
Ile czasu trzeba czekać? będę mógł od razu ją przedłużyć? Czy nie kombinować i przedłużyć ją w premium.pl?

Wiem że pytania są troszkę laickie - no ale jak to mawiają, kto pyta nie błądzi ;)

Pozdrawiam
Kszysiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakie rozszerzenie? .pl czy inne?

Kiedy upływa termin ważności domeny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Jeśli domena wygasa w ciągu 6 dni, to nie zrobisz transferu (ewentualnie po wygaśnięciu).

2. Kolejnym krokiem będzie potwierdzenie transferu - na adres administracyjny domeny otrzymasz odpowiedni link z NASK. Jak klikniesz, transfer się zakończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domena wygasa jeśli dobrze pamiętam 18, ale na premium piszą, że nask robi jakąś dwudniową przerwę która może się przedłużyć, więc postanowiłem zrobić to dziś.

Domena PL,

Czyli muszę przedłużyć z premium?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko pozostało ci przedłużenie w premium. Transferu w tym momencie nie wykonasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To 18 po wygaśnięciu będziesz mógł wysłać zlecenie transferu z przedłużeniem. Jeśli oczywiście akceptujesz fakt braku działa domeny przez ten czas do którego nowy operator zleci faktycznie transfer a Ty potwierdzisz poprzez kliknięcie w link.

 

strefapc, nie pozostało mu tylko przedłużenie w premium. Jest jak opisałem wyżej.

Edytowano przez Hekko.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, Dzięki wielkie chłopaki
Na was zawsze można liczyć ;)


Hekko, ta domena to tak na razie "rezerwacja", na której jeszcze nic nie zdążyło powstać więc nie zależy mi na jej dostępności....

Ale to nie jest tak, że po 18 tą domenę tracę?
Jak zadaje głupie pytania to przepraszam, ale na prawdę nie znam się na prawach jakimi się rządzą domeny....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie stracisz jej. Obowiązuje jeszcze 14 dniowa kwarantanna po wygaśnięciu, w której możesz domenę przedłużyć lub przenieść gdzie indziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A przypadkiem w tych wynalazkach typu premium i aftermarket nie wpada ona na jakiś targ domen wtedy?;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, chyba zrobię tak jak kolega z Hekko mówi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×