Skocz do zawartości
Devias

Serwer VPS z Windows'em pod grę.

Polecane posty

Hej, chcę sobie w Weekendy pograć ze znajomymi w grę: "Live For Speed" w ok. 10 osób, delikatnie zmodyfikowana pod "drift"..

 

Wymagania sprzętowe opisane na pudełku gry:

 

P3 1GHz,

256MB RAM,

akcelerator 64MB

 

 

Porównywałem sobie oferty różnych firm i zazwyczaj cena nie przekraczała 50 zł / miesiąc, ale troszkę mi to nie pasuję gdyż serwer używał bym jedynie w Piątek, Sobotę oraz Niedziele (czyli średnio 50% miesiąca), czy któraś firma odważyła by się przygotować dla mnie "specjalną" ofertę tak aby serwer działał te 3 dni w ciągu tygodnia (np.: uruchamiał się w Piątek o 00:01, a wyłączał w Niedzielę o 23:59) i płacił za niego ok. 25-30 zł ?

 

Ewentualnie słyszałem również o możliwościach typu: "Za wykorzystane parametry" czy coś podobnego, czyli np.: mam zakupiony serwer, i gdy z niego korzystam to wówczas płacę, to jest chyba usługa Cloud czy coś takiego, nie powiem dokładnie :).

 

Czy była by taka możliwość ?

 

Bo tak jak mówię, chcę sobie w każdy Weekend zagrać po te 2-4h / dzień, tak wiec serwer byłby używany w ciągu miesiąca max ok. 100 godzin, a pozostałe ok. 600 godzin byłby nieczynny.., wiec po co mam płacić za niedziałający serwer.. ;)

 

 

 

Jakaś firma była by zainteresowana ? :)

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje za przeczytanie postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mpm1122

Aby uruchomić grę musisz mieć akcelerację 3D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie Ci coś takiego znaleźć. Devias, napisz do mnie na PW : )

Sprawdzimy czy będzie to działało na Linuxie, na Wine : )

 

Jeśli tak, i będziesz chciał zaoszczędzić to możesz spróbować vps'a openvz w MintsHost : )

Jeżeli zamierzacie w to grać przez dłuższy okres czasu i cenicie sobie jakość, to wtedy vps kvm w MintsHost : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Działa na linux'ie. Kupisz najsłabszy VPS w jakiejś firmie to napisz do mnie. Może być na mintshost.

 

Postawiłbym Ci to nawet na jakimś moim wolnym, ale nie wiem czy będzie płynnie działać.

 

Wystarczy Wam serwer do wersji 0.6E z wyłączonym sprawdzaniem modyfikacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Działa na linux'ie. Kupisz najsłabszy VPS w jakiejś firmie to napisz do mnie. Może być na mintshost.

 

Postawiłbym Ci to nawet na jakimś moim wolnym, ale nie wiem czy będzie płynnie działać.

 

Wystarczy Wam serwer do wersji 0.6E z wyłączonym sprawdzaniem modyfikacji?

@Misiek08

 

Hej, jakoś w następnym tygodniu (w okolicach Wtorek / Środa) będę planował coś uruchomić puki co na swoim komputerze na wirtualnej maszynie, znalazłem jakieś pliki typu: "LFS_S2_DEDI_U", czy to jest to o czym Ty mówisz, czy może miałeś jakieś inny pomysł ?

 

Miałeś już wcześniej taki serwer LFS, jeśli Tak to powiedź jaką mniej więcej specyfikacje musiał by mieć aby dosyć płynnie działał ?

Zastanawiam się właśnie nad MintShost VPS Starter, od tego najtańszego jest niby 7 zł droższy, ale ma lepszy procesor (nie 1x 2 GHz tylko 2x 2.5 GHz) oraz o 2GB ram więcej (1GB, drugi 3GB), ile na takim serwerze udało by się zmieścić graczy aby można było bez jakiś problemów grać (lagi, ping, itd) ?

 

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy chcecie wersję bez licencji, czy macie licencje. Jak crackowane to trzeba znaleźć konkretne binarki pod Waszą wersję.

 

Najmniejszy pakiet z MintsHost powinien spokojnie 2x47 slotów (max. jest 47 slotów) pociągnąć. Myślę, że nawet więcej, bo serwer LFSa tylko sprawdza legalność licencji i przekazuje pakiety, 0 logiki w kodzie, więc nie potrzebuje super sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×