Skocz do zawartości
elcct

Abuse serwera od abonenta Netii

Polecane posty

Hej,

 

Niedawno miałem taki problem, że abonent Netii napisał sobie prawdopodobnie programik, który zapisywał stronę bezsensownymi komentarzami. Ponieważ używał zmiennego IP, a potem nawet zaczął ręcznie wpisywać captche, bo widocznie podobało mu się psucie, zatrzymanie tego było trudne. Problem ustał, bo widocznie mu się to znudziło, ale przysporzyło to sporych problemów administracji - kosztowało to sporo pracy i naraziło na straty finansowe.

Co można od strony prawnej z tym faktem zrobić?

Miał ktoś doświadczenie ze zgłaszaniem takich spraw do prokuratury?

Zdaję sobie sprawę, że to pewnie był jakiś dzieciak, więc postraszenie rodziców odłączeniem od internetu by poskutkowało, by więcej tak nie robił, niestety dział abuse netii nic nie odpisał w tej sprawie od długiego czasu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cała Netia :) pisz na biznes@ firma@

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak bardzo chcesz prawnie to zgłaszasz się do prokuratury.

Pytanie co robił i czy warto aż tak mu odpłacać.

Odpytywanie serwera to jeszcze nie przełamywanie zabezpieczeń, obchodzenie captchy już nieco bardziej, ale tak naprawdę zależy co z tym dalej robił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem nieco podobny przypadek, tyle, że z sieci TP. Gość otwierał na serwerze kilka/naście połączeń/sek i zapychał www, a to wszystko z nełostradki. Zgłoszenie do certu tepsy całkiem szybko go pozamiatało.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
Miałem nieco podobny przypadek, tyle, że z sieci TP. Gość otwierał na serwerze kilka/naście połączeń/sek i zapychał www, a to wszystko z nełostradki. Zgłoszenie do certu tepsy całkiem szybko go pozamiatało.

 

Gdybym miał takie rzeczy zgłaszać, to musiał bym pisać kilka abuse@ dziennie... takie coś się wycina ;)

 

Wszystkie kroki prawne są dobre ale tylko w przypadku gdy to się opłaca.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem ustał, bo widocznie mu się to znudziło, ale przysporzyło to sporych problemów administracji - kosztowało to sporo pracy i naraziło na straty finansowe.

 

O jakich stratach finansowych ty piszesz? :blink: Ja codziennie mam kilka setek takiego spamu i nawet tego nie wycinam tylko kasuje wszystko i jakoś do tej pory nie naliczyłem żadnych strat finansowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

O jakich stratach finansowych ty piszesz? :blink: Ja codziennie mam kilka setek takiego spamu i nawet tego nie wycinam tylko kasuje wszystko i jakoś do tej pory nie naliczyłem żadnych strat finansowych.

 

Spędziłeś nad tym czas, a mógłbyś w tym czasie robić coś innego. Niektórzy nie cenią swojego czasu, stąd pewnie nie zrozumienie. Ale jeśli masz coś do zrobienia dla klienta i masz opóźnienie bo jakiś dzieciak sobie żarty robi, to się przekłada na realne straty.

Również wysyłanie m.in. linków do różnych pay per click systemów, to już jest wyłudzenie miejsca reklamowego oraz denerwowanie użytkowników, co się przekłada na straty w postaci spadku wizyt.

Odpytywanie serwera to jeszcze nie przełamywanie zabezpieczeń, obchodzenie captchy już nieco bardziej, ale tak naprawdę zależy co z tym dalej robił.

 

To by podchodziło pod zakłócanie działania systemu komputerowego.

 

http://niebezpiecznik.pl/post/spamer-naszej-klasy-aresztowany/

 

Podobny przypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spędziłeś nad tym czas, a mógłbyś w tym czasie robić coś innego. Niektórzy nie cenią swojego czasu, stąd pewnie nie zrozumienie. Ale jeśli masz coś do zrobienia dla klienta i masz opóźnienie bo jakiś dzieciak sobie żarty robi, to się przekłada na realne straty.

Wszystko zależy od rodzaju strony. Ogólnie jak widzę że leci masowy spam to nawet nie reaguje czekam aż bot przestanie spamować i kasuje wszystko co przyszło, nie zajmuje to zbyt dużo czasu bo dosłownie kilka sekund. Nie stosuje captcha na swojej stronie tylko wszystkie komentarze są moderowane. Miałem już przypadki bezsensownego klepania komentarzy i jak klient widzi że nic się nie pojawia na stronie szybko odpuszcza sobie dalszy spam, zazwyczaj kończąc przesyłaniem pięknej wiązanki przez formularz kontaktowy.

 

Również wysyłanie m.in. linków do różnych pay per click systemów, to już jest wyłudzenie miejsca reklamowego oraz denerwowanie użytkowników, co się przekłada na straty w postaci spadku wizyt.

Z tą kwestią polemizować nie ma co bo sam nienawidzę takiego wyłudzania kasy od ludzi. Do dzisiaj nie potrafię zrozumieć dlaczego nie ma jakichkolwiek regulacji odnośnie takich działań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem nieco podobny przypadek, tyle, że z sieci TP. Gość otwierał na serwerze kilka/naście połączeń/sek i zapychał www, a to wszystko z nełostradki. Zgłoszenie do certu tepsy całkiem szybko go pozamiatało.

 

 

 

Jeżeli chodzi o abonentów TP/Orange wydaje mi się, że tutaj sprawa wygląda nieco prościej. Co prawda adres IP się zmienia po restarcie modemu (sesji PPP), ale host się nie zmienia z tego co zauważyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×