Skocz do zawartości
Robert Rodziewicz

OVH - VPS Clsaic 1 - z instalacją WordPress - MySQL?

Polecane posty

Witam.

 

Na próbę wykupiłem najtańszą usługę OVH z instalacją systemu dla wordpress.

 

1. Po kilku minutach otrzymałem email z informacją na temat serwera z informacjami do logowani i hasłami:

- IP Servera

- Konto administratora

 

- Dodatkowo na serwerze zostały uruchomione następujące usługi: Konto administratora MySQL

- Użytkownik FTP

 

- Baza danych MySQL dla modułu Wordpress

- Dostęp do panelu administracyjnego modułu Wordpress

 

Wszystko się zgadza. Mogę sie zalogować do menagera, widzę VPS, pod linkiem widzę czystą instalację Wordpress. Po FTP nadpisałem sobie pliki Wordpress (Chcę przenieś istniejącą stronę) i...

 

 

Na starym hostingu wyeksportowałem sobie bazę SQL w phpMyAdmin i chicałem zaimportować do bazy Wordpress na VPS OVH.

 

Nie wiem ja się dostać do menagera baz danych. Szukam informacji i nie mogę znaleźć. Prosze o pomoc.

 

Dziękuję

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może nie ma managera zainstalowanego.

 

Wita i dzięki za odpowiedź. Mam małe doświadczenie dla tego wybrałem VPS z pre instalowanym Wordpress.

 

To chyba ostatni rzecz którą muszę zrobić aby przenieś stronę - aktualizacja bazy SQL z poprzedniego wordpressa. Z tego co zrozumiałem (bo domene chcę sobie zostawić u starego usługodawcy) musze tylko podać IP w sekcji A ustawień DNS.

Proces przenoszenia zajoby jakieś 2 godziny z transferem plików po ftp.

 

Czy ktoś może mi pomóc jak dostać się do bazy MySQL na OVH i nadpisać pliki lub:

 

utworzyć nową bazę SQL + nadpisać pliki + zmiana .cnfg w Wordpress do podania nowej bazy.

 

 

Jaka będzie najprostsza metoda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było instrukcje wyszukać w Chinach był by lepszy tekst...

 

http://pomoc.ovh.pl/InstalacjaPhpMyAdmin

 

 

 

 

Dzięki za instrukcje i czytałem.

 

Jest jeden problem przez ftp mam dostęp jedynie do katalogu wordpressa. Nie widze pozostałych katalogów typu www. (Nie wiem czy to jest związane z wybraniem przy zakupie pakietu z zianstalowanym od razu wordpress)

 

Szukam także w menagerv3 i Web Panel Klienta opcj zarządzania ftp lub menagera plików i nie widzę.

 

 

Wcześniej na hostingu korzystałem z cPanel i nie miałem takich problemów. Czy dla innych instalacji OVH VSP Clasic przy wyborze na przykład czystego debiana panel wygląda inaczej i czy przez ftp jest pełny dostęp do wszystkich katalogów?

 

 

Edycja.

 

Dodam, że nie mam dodanej jeszcze żadnej domeny do serwera. Czy to może być problem w zarządzaniu? (MAm domeny wykupione u innego operatora i chciałem tam przekierować na domene na IP Adres serwera)

Edytowano przez Robert Rodziewicz (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki za instrukcje i czytałem.

 

Jest jeden problem przez ftp mam dostęp jedynie do katalogu wordpressa. Nie widze pozostałych katalogów typu www. (Nie wiem czy to jest związane z wybraniem przy zakupie pakietu z zianstalowanym od razu wordpress)

 

Szukam także w menagerv3 i Web Panel Klienta opcj zarządzania ftp lub menagera plików i nie widzę.

 

 

Wcześniej na hostingu korzystałem z cPanel i nie miałem takich problemów. Czy dla innych instalacji OVH VSP Clasic przy wyborze na przykład czystego debiana panel wygląda inaczej i czy przez ftp jest pełny dostęp do wszystkich katalogów?

 

 

Edycja.

 

Dodam, że nie mam dodanej jeszcze żadnej domeny do serwera. Czy to może być problem w zarządzaniu? (MAm domeny wykupione u innego operatora i chciałem tam przekierować na domene na IP Adres serwera)

 

Brak domeny nie ma żadnego znaczenia jeśli chodzi o możliwości dostępu do usług. Co do reszty ro ciężko mi się wypowiedzieć bo nie korzystałem z VPS-a z WP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bhu89

 

 

 

 

Wcześniej na hostingu korzystałem z cPanel i nie miałem takich problemów. Czy dla innych instalacji OVH VSP Clasic przy wyborze na przykład czystego debiana panel wygląda inaczej i czy przez ftp jest pełny dostęp do wszystkich katalogów?

 

 

 

Po wybraniu czystego debiana, bedziesz miał czystego debiana, ftp, http, czy jakiś panel jeżeli potrzebujesz musisz zainstalować sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×