Skocz do zawartości
HaPe

Windows 8 Oem a przeniesienie na inny PC

Polecane posty

Gość AceDude

 

Bzdura...

 

Konkrety, kolego. Czym to poprzesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To że 7 OEM bez problemu można przenieść na inna maszynę więc nie trzeba kupować wersji box.

 

Aha... to ja poproszę o linki do jakichś źródeł, które potwierdzają twoje zdanie.

Edytowano przez likufanele (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Aha... to ja poproszę o linki do jakichś źródeł, które potwierdzają twoje zdanie.

 

Myślę że powinieneś przeczytać wątek od początku dowiedziałbyś się że bez problemu nie tylko ja ale inni przenieśli oem na inne maszyny i przechodził on bez problemu aktywację telefoniczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

bez problemu nie tylko ja ale inni przenieśli oem na inne maszyny i przechodził on bez problemu aktywację telefoniczną.

Ale tu nie chodzi o możliwość techniczną, tylko o to, czy jest to zgodne z warunkami licencji.

 

Jak użyję Windowsa XP VLK z kluczem instalacyjnym dostarczanym dla MEN w ramach pracowni komputerowych (gdzieś na stronie OEIIZK był manual z preinstalacją Windowsa, w którym był ten klucz publicznie umieszczony) to też system mi się aktywuje i będzie przechodził programową weryfikację legalności. Ale czy tak naprawdę będzie on legalny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nie chodzi o możliwość techniczną, tylko o to, czy jest to zgodne z warunkami licencji.

 

Jak użyję Windowsa XP VLK z kluczem instalacyjnym dostarczanym dla MEN w ramach pracowni komputerowych (gdzieś na stronie OEIIZK był manual z preinstalacją Windowsa, w którym był ten klucz publicznie umieszczony) to też system mi się aktywuje i będzie przechodził programową weryfikację legalności. Ale czy tak naprawdę będzie on legalny?

 

Legalny system to nie tylko taki który aktywuje się lecz ma jeszcze naklejkę potwierdzającą legalność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

lecz ma jeszcze naklejkę potwierdzającą legalność

Bzdura. Legalny system może być bez żadnych naklejek, tak jak i nielegalny system może być pomimo tego, że masz stosowne naklejki.

Kwestia właśnie umowy licencyjnej która cię dotyczy i postępowania zgodnie z jej zasadami.

 

Podpisując umowę licencjonowania grupowego określasz liczbę stanowisk i dostajesz dokument na którym jest klucz (jeden) + określenie na ile owych stanowisk ona jest. Nie ma tam żadnych dziwacznych nalepek. Możesz ten system (technicznie!) zainstalować na większej liczbie stanowisk, system ci się normalnie aktywuje i będzie działał, no ale... wtedy łamiesz warunki licencjonowania grupowego.

 

Tak samo i tutaj - nie interesuje nas, czy technicznie system aktywuje się na nowej konfiguracji sprzętowej, ale to, czy jest to zgodne ze stosownymi warunkami licencjonowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że powinniście zadzwonić do MS-a w tej sprawie i zapytać się jak to w końcu jest że jedni przenoszą licencje oem i jest ok. I dlaczego jeszcze Ci którzy pozwolili sobie na to przeniesienie wersji oem nie siedzą za kratkami. W końcu złamali ich umowę licencyjną, ba sam MS nie robi z tego powodu problemów i nikogo nie ściga.

 

Pominę fakt że niektórzy nie rozróżniają wersji użytkowej od korporacyjnej i wszystko wrzucają do jednego wora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×