Skocz do zawartości
furek

[dyskusje] BackupFTP.pl

Polecane posty

Ja bym jeszcze chciał się odnieść do tego komentarza z poprzedniego wątku.

 

Nie dość że koszty usług są prawie zerowe + dodatkowe darmowe to wy jeszcze narzekacie że proszą o opinię a w nagrodę dają jakieś dodatki?

Tak. Nie chcę tutaj się wdawać w ekonomiczną debatę, ale sedno jest takie, że oni psują ranking dla wszystkich, podczas gdy korzyść odnoszą jedynie wybrani (firma + użytkownicy darmowych pakietów).

 

Gdyby płacili 5zł za wystawianie pozytywnych komentarzy, to również uważałbyś, że postępują właściwie? Robią dokładnie to samo, tylko płacą w naturze. Darmocha nie jest tutaj żadnym uzasadnieniem.

Edytowano przez spindritf (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale pamiętajmy oni tylko dają nagrody dla tych którzy wystawili pozytywne opinie a za negatywne to już chyba nie jak wspominałem w kwietniu można było zobaczyć że mintshost coś za często co chwilę dostawał opinie . Możliwe że właściciel marki mints podpowiedział właścicielowi marki backupftp jak łatwo dostać pozytywne opinie i wybić się w rang który już i tak jest oszukany nabijając sobie o tak opinie za coś lecz są tu takie osoby które by za tą firmę oddała życie :) i pisząc czy ktoś im za taką taktykę zazdrości

Edytowano przez sniferek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak. Nie chcę tutaj się wdawać w ekonomiczną debatę, ale sedno jest takie, że oni psują ranking dla wszystkich, podczas gdy korzyść odnoszą jedynie wybrani (firma + użytkownicy darmowych pakietów).

Nie znam rankingów których wyniki nie były w większy czy mniejszy sposób zmanipulowane. Tak było jest i będzie się nasilać. Masz prawo się z tym nie zgadzać ale to i tak nie wpłynie w żaden sposób na ich wyniki. Dlatego ja od lat nie patrze już na takie rankingi, szkoda sobie nerwów psuć ;)

 

Gdyby płacili 5zł za wystawianie pozytywnych komentarzy, to również uważałbyś, że postępują właściwie? Robią dokładnie to samo, tylko płacą w naturze. Darmocha nie jest tutaj żadnym uzasadnieniem.

Są firmy które płacą grubą kasę za wystawianie pozytywnych opinii na temat swojej firmy na różnego rodzaju stronach/serwisach czy nawet w realnym życiu o czym nawet nie wiesz. Przykładem niech będzie sprytnie zorganizowana akcja na rozdaniu Oskarów przez Samsunga. Co gorsza niektórzy posuwają się do płacenia za oczernianie konkurencji. Nie muszą to być wcale informacje związane bezpośrednio z produktem czy firmą, bo istnieją różne metody manipulacji. Przykładowo taką informacją może być twoja wypowiedź, czy osoby która opublikowała informację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Inaczej lepiej napisać że BH i jej marki jakie są mintshost i oraz backupftp postąpili nie właściwie i że właściciel głównej matki firmy na to pozwolił na taką reklamę która tutaj się pojawiła aby zyskać i wybić się w rang top 3 . Np dlaczego każdy korzysta z home to każdy już wie a tutaj nie są w top3 a mają bardzo bardzo dużo klientów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@sniferek, napisz jeszcze 30 razy to samo i pisz w różnych tematach o bh skoro się tak zacietrzewiłeś, proponuję też zarejestrować się na różnych forach, FB itp i naginać ile się da - bo raz powiedzieć swoje zdanie mało, trzeba co najmniej 100 razy w jednym temacie pisać ;)

 

Napisz jeszcze raz na koniec dlaczego tak uważasz że to złe i uzasadnij ;)

Edytowano przez tgx (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@sniferek, napisz jeszcze 30 razy to samo i pisz w różnych tematach o bh skoro się tak zacietrzewiłeś, proponuję też zarejestrować się na różnych forach, FB itp i naginać ile się da - bo raz powiedzieć swoje zdanie mało, trzeba co najmniej 100 razy w jednym temacie pisać ;)

 

 

 

Przepraszam już nie będę... wybacz :)

 

A na temat dlaczego tak uważam/ uważamy wszyscy że to jest złe to już w tym temacie inni także napisali .

Edytowano przez sniferek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

 

Przepraszam już nie będę... wybacz :)

 

A na temat dlaczego tak uważam/ uważamy wszyscy że to jest złe to już w tym temacie inni także napisali .

 

Nie wszyscy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A na temat dlaczego tak uważam/ uważamy wszyscy że to jest złe to już w tym temacie inni także napisali .

 

Zrób przysługę wszystkim i przestań się za nich wypowiadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zarejestrowałem się dopiero dziś, więc dla niektórych użytkowników może wydawać się że jestem kolejnym pożytecznym idiotą. Do tej pory dodałem dwie opinie i były one dość krytyczne. Oczywiście zaraz podniosą się głosy ze będzie to opinia napisana pod katem profitów jakie BackupFTP.pl oferuje, ale osądzicie sami.

 

Zaczynając od wyliczania wad i zalet pragnę wpierw nakreślić iż w ciągu ostatnich czterech lat kilkakrotnie zmieniałem hostingi więc niejakie pojęcie mam.

 

Swoją przygodę z BackupFTP.pl zacząłem tydzień temu po tym jak rozstałem się z cba. Nie ukrywam że na BackupFTP.pl trafiłem dzięki wht i opinią na temat tego hostingu.

 

Zalety:

  • Darmowe konto z 1 Gb pojemności
  • Brak limitu transferu
  • Brak limitu kont ftp
  • Darmowa subdomena
  • Pomoc techniczna na dobrym poziome
  • Możliwość podpięcia własnej domeny
  • Bez limitu kont pocztowych
  • Konfiguracyjne php.ini
  • Serwer chyba zlokalizowany w Polsce bo działa szybko
  • PHP w wersjach od 5.2 do 6.0
  • Możliwość tworzenia kopi zapasowych bezpośrednio z DirectAdmin

 

Wady:

  • Niezbyt estetyczny i staromodny DirectAdmin.
  • Brak możliwości tworzenia ticketów bezpośrednio z DirectAdmin - System nieaktywny
  • Nie można lub nie znalazłem opcji tworzenia zaplanowanych kopii zapasowych.

 

Sugestie:

  • Czekam na rozszerzenie oferty na warianty płatne.
  • Dobrym pomysłem byłaby zmiana obecnego DirectAdmin an Cpanel
Edytowano przez Azot (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Czy jest szansa bądź jej cień że w bliższej przyszłości powstanie program dzięki któremu będzie można ustawić jakie foldery czy partycje na dysku mają być synchronizowane z zawartością tego co znajduje się na serwerze ?

 

Podam na zasadzie przykładu:

 

Mam cztery partycje: C, D, E oraz F. Cała zawartość partycji F znajduje się na serwerze. W programie jest ustawiona synchronizacja całej partycji F. Skopiuję z innej partycji na partycję F jakieś zdjęcie i program natychmiast albo co określony czas sprawdza i wysyła nowe pliki bądź te które zostały edytowane. Te wobec których nie było żadnych zmian nie będą nadpisywane.

 

Taka opcja by była bardzo przydatna, na pewno bym był bardziej za wykupieniem usługi niż mam co jakiś czas przerzucać wszystko poprzez FTP. Jakieś ustawienia że można wybrać jedną całą partycję, z innych po kilka folderów czy same pojedyncze pliki. Do wyboru do koloru. Synchronizacja albo czasowa (ustalane w opcjach) albo o określonej godzinie jeżeli komputer jest włączony (samoistnie, nawet kilka razy dziennie) albo "na przycisk" po kliknięciu którego program sprawdzi zmiany i dokona wysyłki/ podmiany pliku. Najlepiej gdyby były wszystkie trzy opcje, a przynajmniej pierwsza i ostatnia.

 

Podejrzewam że sporo ludzi mogłoby być czyms takim zainteresowana i dokonałaby zakupu usługi. Backup plików z komputera bez zbędnego klikania i ciągłego wysyłania - wszystko dzieje się automatycznie, do tego dostępne z każdego miejsca na ziemi gdzie jest połączenie z netem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

No mniej więcej o coś takiego mi chodziło. Tylko jak to wygląda ze stabilnością i bezpieczeństwem przesyłu danych ? Chciałbym synchronizować jedną całą partycję i kilka folderów z innych. Tutaj nie mam takiej możliwości. Chyba że utworzę kilka kont FTP ale to albo cała partycja, albo jeden folder per jedno połączenie. Mimo wszystko ciekawy programik. Ale wolałbym dedykowany program od BH :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jesteśmy na etapie kończenia skryptu automatyzującego kopie zapasowe więc następnie napewno pomyślimy nad takim programem.

 

Dodatkowo jak Łukasz nawet podał jest wiele programów które umożliwiają taką synchronizacje - na zyczenie możemy udostępnićjedną baze mysql potrzebną np do owncloud-'a

 

Wady:

  • Niezbyt estetyczny i staromodny DirectAdmin.
  • Brak możliwości tworzenia ticketów bezpośrednio z DirectAdmin - System nieaktywny
  • Nie można lub nie znalazłem opcji tworzenia zaplanowanych kopii zapasowych.

 

1) Jedni wolą DirectAdmin, inni Cpanel - rzecz gustu.

2) System jest celowo niekatywny - nie jesteśmy w stanie "pilnować" systemu ticketów DirectAdmin-a ,zgłoszen przez panel klienta i pisanych bezpośrednio na maila,stąd wszystko jest przekierowane na system zgłoszeń.

3) Opcji nie ma gdyż kopie robimy samodzielnie - do konca czerwca każdy klient będzie miał do nich dostęp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Hmm, a znacie może podobne rozwiązania do FTPBox ale komercyjne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×