Skocz do zawartości
steven_seagal

Vlepki/plakat w miejscu publicznym

Polecane posty

Witam,

 

Mam pytanie chcąc wypromować swoją firme specjalizująca się np w naprawie komputerów i tworze plakat/vlepke na ktorej bedzie przedstawione co oferuje i kontakt do jakiego organu musze się skierować aby takie pozwolenie otrzymać i oczywiście w jakich miejscach mogę to publikować.

 

Dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z nowym prawem nigdzie... Ale są wyjątki, typu na wystawie sklepowej jeśli otrzymasz pozwolenie od właściciela, lub czasami w miastach są takie okrągłe słupy reklamowe, lecz wtedy musisz się skontaktować z właścicielem i wykupić miejsce.

 

Jakby ktoś nie kojarzył, słup reklamowy wygląda tak :

 

12816752.jpg

 

Edit :

 

Tutaj jeszcze dodam że za złamanie tego prawa grozi mandat od 500 zł w górę (o ile dobrze pamiętam)

 

Pozdrawiam

NetMat

Edytowano przez NetMat (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chwilówki i parabanki zwykle kleją po wszystkich słupach, przystankach, tablicach i zwykle robią to na dziko. Ale nie warto brać przykładu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze nie warto, jaki koszt od jednego takiego słupa jest i do kogo dokładnie uderzyć z tą sprawą Urząd miasta? Na przystankach przy wykupie nie ma możliwości?

Wszystko zależy od miasta i położenia takiego słupa, jeśli chodzi o miasto to urząd nic nie da... Prawa nie zmieni. Na przystankach rownież nie można.

 

Pozdrawiam

NetMat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja rozumiem, ale do kogo uderzyć odnośnie pozwolenia i ewentualnego opłacena nie chce na ciemno przyklejać bo będzie więcej strat niż pożytku. A na słupach nie piszę kogo to własność a więc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja rozumiem, ale do kogo uderzyć odnośnie pozwolenia i ewentualnego opłacena nie chce na ciemno przyklejać bo będzie więcej strat niż pożytku. A na słupach nie piszę kogo to własność a więc....

 

Np w Szczecinie i okolicach na tych słupach można za darmo jak to się mówi wieszać i nie trzeba nikogo o zgodę pytać jeżeli na przystankach to trzeba iść do zditm i tam podpisać umowę gdzie i na jaką kwotę . Wszystko zależy od miasta i na czym chcą zarabiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Np w Szczecinie i okolicach na tych słupach można za darmo jak to się mówi wieszać i nie trzeba nikogo o zgodę pytać jeżeli na przystankach to trzeba iść do zditm i tam podpisać umowę gdzie i na jaką kwotę . Wszystko zależy od miasta i na czym chcą zarabiać

 

A to dziwne... bo ostatnio właśnie byłem pod Szczecinem u znajomego policjanta, i na pytanie czemu ludzie owijają reklamy wokół ławek na przystanku odparł że reklamy na słupach i przystankach są zabronione, poza tym jeżeli jest prawo ogólnopolskie to jedno miasto nie może sobie od tak zmienić prawa...

 

W całej Polsce prawo jest jedno i to samo, i ile byś nie zapłacił reklam w mieście być nie może, między innymi dlatego nie ma już reklam na Alejach Jerozolimskich w Warszawie, w Centrum Krakowa czy Wrocławia, od reklam są słupy reklamowe czy bilbordy, nie miasto...

 

Pozdrawiam

NetMat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serio na oklejanie słupów reklamowych trzeba mieć pozwolenie? :o mi się kojarzyło, że to stoi po to, żeby każdy mógł nakleić ogłoszenie... Przecież tego chyba nikt nie egzekwuje i nikt na to nie patrzy... a mogliby zacząć chociaż te chwilówki ścigać bo te słupy są często tak nimi obklejone że nic innego nie widać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serio na oklejanie słupów reklamowych trzeba mieć pozwolenie? :o mi się kojarzyło, że to stoi po to, żeby każdy mógł nakleić ogłoszenie... Przecież tego chyba nikt nie egzekwuje i nikt na to nie patrzy... a mogliby zacząć chociaż te chwilówki ścigać bo te słupy są często tak nimi obklejone że nic innego nie widać...

 

Tak, Każdy słup reklamowy należy do jakiejś firmy, dla przykładu w Warszawie chyba wszystkie słupy reklamowe należą do firmy warexpo ( http://www.warexpo.com.pl/ ) a w Bydgoszczy do remedia ( http://www.remedia.pl/billboardy-slupy-sciany-delty-wynajem-powierzchni.html ) itp. zazwyczaj reklamy na takich słupach są sprawdzane przez klientów, kiedyś jak miałem reklamę na bilbordzie to też z ciekawości podjechałem zobaczyć jak ona wygląda, klient płaci więc ta reklama musi być przez powiedzmy cały miesiąc na takim słupie reklamowym, jeśli ktoś ją zalepi inną reklamą bez zgody właściciela, wtedy klient może się domagać naprawienia szkody przez firmę do której należy taki słup, jeśli jakaś osoba naprawdę poważnie okleiła taki słup bez zgody właściciela wtedy sprawa trafia na policję i winny (jeśli jest to centrum miasta) zazwyczaj jest znajdowany przez miejski lub firmowy monitoring.

 

Pozdrawiam

NetMat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×