Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam. Mam problem pojawił mi sie wczoraj link na mojej stronie, i nie mam pojecia jak go usunąć. Szukałem w panelu jak to zrobić ale nie moge znaleśćutrudnia fakt, że kompletnie nie znam sie na wordpres . Link znajduje sie na dole stronie na http://www.domekwrabce.pl wszystkim z góry dziekuje za pomoc w usunieciu tego linku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Co niby może usunąć? Piszesz o tym:

 

Tak wiem a widzisz tam coś innego ? musi otworzyć główny katalog gdzie ma swoją stronę, następnie przejść do wp-content/themes/twentyeleven/footer.php, tylko że zamiast wybierać twentyeleven wybiera nazwę swojego szablonu, następnie musi edytować plik footer.php i zmień tą stopkę na coś innego bądź usunąć.

 

Pozdrawiam

NetMat

Edytowano przez NetMat (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za pomoc . Mam do Ciebie jeszcze jedna prośbę mógł byś mi wytłumaczyć gdzie to sie znajduje bo szukam tego i nie moge znaleść. Jak loguje sie na zaplecze mam po lewej stronie w menu takie rzeczy jak kokpit, wpisy, menu, strony, kometarze, wyglad, i nie bardzo wiem gdzie to wejść wszedzie tam szukałem i nie mogłem tego znaleść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za pomoc . Mam do Ciebie jeszcze jedna prośbę mógł byś mi wytłumaczyć gdzie to sie znajduje bo szukam tego i nie moge znaleść. Jak loguje sie na zaplecze mam po lewej stronie w menu takie rzeczy jak kokpit, wpisy, menu, strony, kometarze, wyglad, i nie bardzo wiem gdzie to wejść wszedzie tam szukałem i nie mogłem tego znaleść

Tego raczej w panelu wp nie zmienisz, chyba że masz wtyczkę która pozwala edytowac pliki na serwerze. Twoja strona stoi na jakimś serwerze i dostawcę pewnie Tobie udostępnił dane do serwera FTP, logujesz się tam za pośrednictwem jakiegoś klienta typu filezilla lub nawet ftp://twojadomena.pl, przechodzisz do tego katalogu który podałem Ci wyżej i edytujesz plik footer.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tego raczej w panelu wp nie zmienisz, chyba że masz wtyczkę która pozwala edytowac pliki na serwerze.

 

Wordpress ma wbudowany edytor kodu, więc żadnej wtyczki nie potrzeba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

A czy forma która wykonała tą skórkę wyraziła zgodę na usunięcie informacji ze stopki?

 

Jeżeli szablon jest oparty o system WordPress nikt nie może zabronić usuwania linku ze stopki. Bez względu na to, czy szablon jest darmowy, płatny, czy dedykowanie wykonany przez firmę. Wordpress jest na licencji GPL, która zabrania takich praktyk,a szablon (pliki .php gdzie znajduje się link w stopce) są pochodną WordPressa, co za tym idzie dziedziczy zapisy licencji samego silnika. Autor szablonu można jedynie narzucić własne warunki na pliki graficzne, JS, CSS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Jeżeli szablon jest oparty o system WordPress nikt nie może zabronić usuwania linku ze stopki. Bez względu na to, czy szablon jest darmowy, płatny, czy dedykowanie wykonany przez firmę. Wordpress jest na licencji GPL, która zabrania takich praktyk,a szablon (pliki .php gdzie znajduje się link w stopce) są pochodną WordPressa, co za tym idzie dziedziczy zapisy licencji samego silnika. Autor szablonu można jedynie narzucić własne warunki na pliki graficzne, JS, CSS.

 

Nie do końca. Pliki szablonu WP nie są "pochodną" WP (to chyba skrót myślowy, co nie?), są częściowo dziełem pochodnym, ale z zastrzeżeniami:

- o ile korzystają z funkcji wbudowanych w WP

- o ile nie są osobnym, niezależnym bytem od WP

- nie dotyczy to plików JS/CSS/grafik i to te podlegają licencjonowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się z płatnymi i darmowymi szablonami w których twórcy nie wyrażają zgody na usuwanie informacji/linków ze stopki. Żeby było mało spotkałem się z systemem blokowania działania strony po usunięciu stopki (zaimplementowane w skórkę), więc chyba raczej skórki nie podlegają tak do końca GPL. Tym bardziej że niektóre to praktycznie mini cmsy w których można ustawić wiele funkcji, których nie da się ustawić w samym WP. Nie wiem na ile natomiast takie działania odnośnie blokowania strony są zgodne z prawem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się z płatnymi i darmowymi szablonami w których twórcy nie wyrażają zgody na usuwanie informacji/linków ze stopki. Żeby było mało spotkałem się z systemem blokowania działania strony po usunięciu stopki (zaimplementowane w skórkę), więc chyba raczej skórki nie podlegają tak do końca GPL. Tym bardziej że niektóre to praktycznie mini cmsy w których można ustawić wiele funkcji, których nie da się ustawić w samym WP. Nie wiem na ile natomiast takie działania odnośnie blokowania strony są zgodne z prawem.

 

Właśnie dlatego, że ludzie nawet nie mają pojęcia o licencjach. Szablon jak najbardziej podlega licencji GPL, bo jest zdecydowanie utworem pochodnym. To, że twórcom wydaje się, że jest inaczej, no cóż. Jasne, każdy chce mieć swój ślad zostawiony w dziele, ale jest wiele metod na jego pozostawienie (komentarze, humans.txt).

 

Utworem pochodnym nie będzie praktycznie osobna klasa PHP wykorzystana w pluginie, osobna biblioteka, ale szablon/plugin, w momencie wykorzystywania funkcji wbudowanych w WP, już tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×