Skocz do zawartości
technik_informatyk

staż w firmie jako administrator baz danych

Polecane posty

Witam, dostałem dzisiaj skierowanie z urzędu pracy do pewnej firmy nie będę ujawniał nazwy, zajmującej się dostarczaniem internetu/tv kablowej/telefonów stacjonarnych na staż jako administrator baz danych i w pon/wt mam dostać telefon i zgłosić się na rozmowę kwalifikacyjna z CV. I mam pytanie do was którzy zajmują się w tym, jak mam się przygotować do rozmowy: co muszę wiedzieć priorytetowo, co by było fajnie wpisać do CV, po prostu chciałbym iść jak najlepiej przygotowany na tą rozmowę. Doświadczenie jako tako w Accesie mam w szkole cos sie działało :D wiadomo jest to staż w którym mam zdobywać doświadczenie. A z wykształcenie mam pseudo papierek technik informatyk.

Edytowano przez technik_informatyk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie do CV powinno się wpisywać to co się umie i to co się robiło i robi.

Nie ma sensu wypisywać nieprawdy bo i tak to sprawdzą a jak nie to wyjdzie później w praniu..

Skoro idziesz na staż jako administrator baz danych to zapewne musisz wiedzieć i umieć zagadnienia związane z bazą danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Access? Hih, na pewno nie access tylko MYSQL/MSSQL. Takie zagadnienia musisz potrafić chociażby w stopniu podstawowym. Nie wróżyłbym stażu jeżeli poruszałeś się tylko po accessie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteś po TI to niczego więcej nie umiesz niż accesa.

Jak chłopaki wyżej pisali MYSQL w TI był access i SQL-a trochę. U mnie nauczyciel sam wzią MYSQL i PHP bo uznał ze TurboPascal bez sensu i zrobił tylko to co powinien.

Jeśli z urzędu pracy to napewno się dostaniesz bo oni za to kasę mają.

do CV wpisz prawdę i tyle.(co umiesz co ukonczyłeś, na co masz papier)

Rozmowa, Wpisz w google bazy danych i poczytaj o językach i nie tylko.

Zależy jaka firma też i na czym pracują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Access? Hih, na pewno nie access tylko MYSQL/MSSQL. Takie zagadnienia musisz potrafić chociażby w stopniu podstawowym. Nie wróżyłbym stażu jeżeli poruszałeś się tylko po accessie.

 

Nie wiem skąd pomysł, że w każdym zastosowaniu musi być używana baza SQL

 

Większość ludzi kojarzy accessa z uruchomienia programu, przeklikania menu i tyle, a tak naprawdę do wielu zastosowań, np bazy klientów itp jest bardzo fajna, łatwo się integrująca z aplikacjami.

 

Staż to głównie proste czynności powtarzalne, nie wymagające większej pracy twórczej, a administracja bazy może polegać na jej np "przeczyszczeniu" z nieaktualnych rekordów ;)

 

Także nie ma co wymyślać w CV nic poza tym co się umie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy pracy z bazami danych wbrew pozorom najważniejsza jest uczciwość. Nawet drobne kłamstwo w CV przekreśla osobę do tego typu pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

 

Staż to głównie proste czynności powtarzalne, nie wymagające większej pracy twórczej, a administracja bazy może polegać na jej np "przeczyszczeniu" z nieaktualnych rekordów ;)

 

I pod nadzorem. Bo wątpię żeby stażysta w poważnej firmie miał "roota" do wszystkiego i pracował "sam". To jest staż, ty idziesz się tam uczyć i przy okazji pracować. Staż w TI to jest głównie "praca na luzie". :)

 

Ja na pierwszych praktykach z Technikum to połowę czasu składałem / rozkładałem i instalowałem kompy i serwery. Wszystko z pomocą doświadczonych informatyków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz, że parzysz za***istą kawę, i masz doświadczenie w zamawianiu jedzenia. Wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz, że parzysz za***istą kawę, i masz doświadczenie w zamawianiu jedzenia. Wystarczy.

 

True.

 

Większość tego typu staży to szukanie "jeleni" za których nie trzeba płacić. Mam jednak nadzieję, że Ty trafisz na normalną firmę i będziesz mógł się czegoś nauczyć. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz, że parzysz za***istą kawę, i masz doświadczenie w zamawianiu jedzenia. Wystarczy.

Znasz to z autopsji?

 

Większość, to nie znaczy wszystkie. Poza tym nie wiesz czy większość i nie można generalizować.

 

Ja pare lat temu byłem na praktykach w jednej firmie, praktyki bezpłatne. Porobiłem im pare ciekawych rozwiązań. A jak już założyłem firmę, to mam od nich cały czas różne zlecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Różne są przypadki. Ja z kumplem w jednej firmie serwisowaliśmy komputery, potem wyceńcie ile za serwis wedle klucza i kolejny. Dziwnym trafem od kogoś tam dowiedziałem się, że niedawno zwolnili serwisanta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to staż to nie masz czym się przejmować, raczej do poważnych zadań Cię nie wezmą, no chyba że masz pojęcie, ale jak masz pojęcie to rozmowa Ci nie straszna :)

Wy piszecie o parzeniu kawy, ja znam przypadki gdzie "administrator" kosił trawę... Jeśli ktoś nie ma pojęcia to będzie to są z tego PLNy, a jak ma pojęcie to nauczy się czegoś i może zostanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×