Skocz do zawartości
internecik

Proste narzędzie na Widnowsa / Androida do zrzutów bazy danych

Polecane posty

Witam,

 

Poszukuję jakiegoś prostego narzędzia ułatwiającego wykonywanie okresowych zrzutów baz danych. Moja wiedza na temat SSH ogranicza się do wpisywania komendy mysqldump5 -u USER -p BAZA > dump.sql dlatego też chciałbym coś prostego co pozwoli na raz wprowadzenie komend a później już tylko klikanie "wykonaj" bez potrzeby pamiętania jaki był user / baza. Dobrze byłoby gdyby w programie istniała też opcja zapamiętania hasła do bazy danych.

 

Czy znacie coś takiego? Najlepiej na androida (bo telefon mam zawsze przy sobie), ewentualnie na windowsa (PC). Z góry dziękuję za wskazówki jak ułatwić sobie czynność zrzutu baz danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zawsze możesz sobie napisać prosty pliczek sh z poleceniem do zrzucania bazy do pliku który będziesz odpalał (przykładowo) prostym ./zrzut.sh, a potem podłączyć się z poziomu ftp do serwera i zrzucić sobie plik.
Inną opcją jest rsync, który jest też chyba dostępny na androidzie - w sumie jakieś klienty w góglu znajduje. wtedy zrzut też możesz wykonać z poziomu jednego odpalenia skryptu... w sumie jak się postarasz możesz to sobie nawet podpiąć pod wywołanie strony www. (Ale nie wiem jak z bezpieczeństwem tego wszystkiego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×