Skocz do zawartości
kacper3355

Phpbb3 vs MyBB

Polecane posty

Zdaje sobie sprawę, że było tutaj kilka takich tematów, ale wszystkie są dość stare. Do obu skryptów powypuszczane zostały aktualizacje i na dzień dzisiejszy nie mogę się zdecydować który z nich wybrać. Co Waszym zdaniem jest lepsze? W Phpbb3 nie podoba mi się z lekka sam design, nie chodzi tu o szablon, a o całokształt (niektóre przyciski itd).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napiszemy to samo, co znajdziesz na polskich stronach wsparcia każdego z silników : )

 

Phpbb3 jest dobrze napisany, lekki i wydajny. Gorzej w kwestii instalacji pluginów i czasami przy aktualizacji wersji silnika. MyBB jest bardziej przyjazne użytkownikowi, łatwiej instalować pluginy, ale za to jest bardziej zasobożerny i mniej wydajne.

 

Przy phpBB3 na upartego możesz stworzyć nowy szablon i doinstalować niezbędne Ci wtyczki typu ajax : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Phpbb3 jeśli patrzysz pod względem administracyjnym począwszy od serwera, a na samym skrypcie kończąc.

 

MyBB jeśli patrzysz pod względem wyglądu dla endusera, a serwer ma dla Ciebie priorytet drugorzędny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwer mam w pełni wystarczający dla obu. Przy phpBB3 razi mnie ten wygląd, a w myBB wszystkie szablony są pod daną wersję, przez co nie mogę zainstalować wielu z nich :( Trudny wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zamierzasz prowadzić spore forum, to wybierz phpbb3 : )

 

Popracuj tylko nad tym, żeby był przyjazny użytkownikowi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gorzej w kwestii instalacji pluginów i czasami przy aktualizacji wersji silnika.

Do instalacji modyfikacji jest AutoMOD który działa... poprawnie. Nie miałem z nim jeszcze problemów.

 

Jeżeli chodzi o aktualizacje, może być stresująca, ale tylko za pierwszym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwer mam w pełni wystarczający dla obu. Przy phpBB3 razi mnie ten wygląd, a w myBB wszystkie szablony są pod daną wersję, przez co nie mogę zainstalować wielu z nich :( Trudny wybór.

 

Podczas instalacji danego szablonu zaznacz opcję: "Ignoruj kompatybilność wersji", wtedy się zainstaluje. Nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby przez to wystąpiły jakieś problemy z szablonem.

 

Zostałbym przy Mybb, bo ma dobry support, ma mnóstwo szablonów i pluginów, jest dużo łatwiejszy w administracji.

Edytowano przez Kolopik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Podczas instalacji danego szablonu zaznacz opcję: "Ignoruj kompatybilność wersji", wtedy się zainstaluje. Nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby przez to wystąpiły jakieś problemy z szablonem.

 

Niestety nie działa. Po prostu wywala błąd "plik nie został wysłany", gdyby to było takie proste jak mówisz to zostałbym przy myBB :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto rozważyć phpBB3 bo zbliża się co prawda powoli, ale tak wersja 3.1.0. Testowałem już betę i wnosi wiele ciekawych usprawnień i poprawek. Więc warto się zastanowić. Samo phpBB3 jest może trudniejsze w modyfikowaniu od MyBB, ale za to mamy większe możliwości. Tak naprawdę można bez większych problemów edytować w nim wszystko.

Jeżeli planujesz duże forum, wybierz phpBB3, można łatwo je "uprzyjaźnić" użytkownikom. Łatwo też odchudzić skrypt, żeby był przyjemniejszy dla serwera. Co do szablonów phpBB3 naprawdę jest niesamowity wybór w sieci. Do tego są łatwe w modyfikowaniu więc mogą wyglądać dokładnie tak jak chcesz, np. vwgolfv.pl czy christianbullock.com/custom-phpbb-styles zobaczysz, że style BB3 nie muszą być nudne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co takiego będzie dodane w nowej wersji? Trochę się pobawiłem z phpBB3 i stworzyłem całkiem nieźle wyglądające forum, ale drażnią mnie defaultowe przyciski (nie chodzi mi o te np. nowy temat) tylko np. "szukaj" - jak zmienić całkowicie ich wygląd? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"class="button2"" poszukaj w plikach w styles/twojstyl/theme common.css albo content.css już nie pamiętam ew. buttons.css albo colours.css

Dawno nie zaglądałem do BB3, ale wystarczy klasę przestylować w css.

 

Co do 3.1 na pewno dodane będzie RWD, chociaż średnio to wygląda póki co. System reputacji i powiadomień w standardzie. Masa innych poprawek i dodatków. Poczytaj na phpbb.com albo area51.phpbb.com

Edytowano przez Cyprian Bartoń (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×