Skocz do zawartości
marcz

Domeny Narodowe

Polecane posty

Co myślicie o domenach narodowych, innych niż .pl?

 

W .pl wszystkie dobre, łatwe do zapamiętania domeny są już zarejestrowane, ale dużo jest wolnych ciekawych domen np. .it, które nie są wcale droższe od .pl...

Czy takie domeny mogą pasować do polskich stron?

 

Jakia domena jest waszym zdaniem bardziej atrakcyjna:

 

kombinowane domeny z .pl?

ejakasnazwa.pl

e-jakasnazwa.pl

jakasnazwa24.pl

jakas-nazwa.pl

 

czy domeny zagraniczne?

jakasnazwa.de

jakasnazwa.es

jakasnazwa.it

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie warto kupowac polskich wyrazów z innymi zagranicznymi krajowymi koncowkami. Bo to ani ładne ani warte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, koncówka it może dobrze pasować

do domeny dla firmy działającej w branży internetowej.

Co do kombinacji z myślnikami, 24 itp. - darowałbym je sobie,

aczkolwiek spece od marketingu być może powiedzą co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co myślicie o domenach narodowych, innych niż .pl?

 

kombinowane z .pl to moim zdaniem najlepsze wyjście

 

drugie miejsce .com i .com.pl

 

tak pozatym dobre:

 

.net - dla portali

.org - dla organizacji

.it - dla branży IT

 

choć i tak zawsze gorsze od ".pl"

 

reszta conajwyżej jako "hack" typu 'kur.de' i 'bizn.es' ale tylko z najlepszymi kombinacjami, bo reszta to marnowanie pieniędzy :-)

 

 

ejakasnazwa.pl jakasnazwa24.pl - jak jest jedno, dobre słowo kluczowe to jest dobre

 

jakas-nazwa.pl - dla mnie nic nie warte chyba, że bardzo wyszukane 2 słowa kluczowe typu kredyt-mieszkaniowy.pl

 

P.S.

Kur.de - to był żart oczywiście, co nie zmienia faktu, że domena byłaby wiele warta (ale z powodu 3 liter, a nie polskiego brzmienia ;-) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to lepiej pl - bardziej prestizowa ( najdrozsza z polskich domen ), swiadczy o tym ze powaznie podchodzisz do tematu wlasnej strony.

 

PS. Nigdy nie kupilbym hostingu w firmie ( polskiej ), ktora nie ma domeny pl, tylko np. com - albo lepiej info ;) To tak na marginesie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ceny domen narodowych są bardzo zróżnicowane (np. http://2be.pl/wszystkiekraje) ale warto powiedziec, że zainteresowane nimi sa jednak bardziej firmy inwestujące na danych rynkach, niż zwykli użytkownicy. Stąd i - jakkolwiek nazwy mogą być ciekawe - tak też nie sądze by przyjeło się masowe korzystanie z zagranicznych końcówek dla znalezienia łatwej nazwy dla siebie.

 

Nie zapominajmy, że poza tym końcówka domeny, jednak bądź co badź sugeruje kraj pochodzenia (wyjątkiem może być .tv czy .fm).

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Z uwagę śledzę tego typu dyskusje, gdyż bardzo ciekawi mnie odkrywanie pewnych trendów internautów w wyborze domen. Jestem członkiem grupy, która od 2 lat działa na rynku domen, w naszym posiadaniu jest około 320 domen z całego świata.

Wszyscy zainteresowani tym rynkiem, na dzień dzisiejszy, muszą powiedzieć sobie prawdę prosto w oczy: domen , które z samej nazwy będą przynosić profity już nie ma. I od tego trzeba zacząć całą dyskusję. Natomiast są obserwowane trendy, które pozwalają danej domenie wysforować się o poziom wyżej w kategorii atrakcyjności. Przykład: domena .us w zeszłym roku pobiła rekord popularności. Po raz pierwszy w historii .com przegrał walkę o popularność z inną domeną. Pytanie brzmi czemu? Otóż .us było silnie lobbowane przed podmioty gospodarcze lub publiczne, które dobrowolnie zmieniły adres swoich firm z .com na .us : np. Volvo , czy Ikea (Ikea to akurat ewenement, gdyż jej strony są dostępne pod większą ilością adresów, nie tylko .us ).

Domeny tworzone w sposób "sztywny" w celu odciążenia .com'a jak .cc .ws czy .sc nie będą mieć siły przebicia. Jednak osobiście uważam, że domena .ws będzie stanowić wyjątek. Gdyż .ws przestaje być kojarzona jako domena krajowa (West Samoa), a jako "ws = web site". Posiadacze tych domen będą mogli odczuć profity w momencie, kiedy kilka większych podmiotów zacznie lobbować tą domenę, a tak się musi stać.

Domena .cc to sztuczny stwór, tylko nazwy typu business.cc , beauty.cc będą osiągać pewną wartość, ale na pewno nie 14 milionów dolarów, jak w przypadku business.com . Com'a można wpisać z klawiatury, natomiast , żeby sobie jeszcze dołożyć .cc do tego potzreba lobbingu. Po co lobbować .cc skoro nic nie znaczy (próbowano utożsamiać cc = credit card , ale sam o tym ldwo pamiętam).

Domeny .org kojarzone są raczej z organizacjami non-profit , natomiast .net kiedyś był bardzo mocno wyniesiony i teraz zbiera owoce (w czasach kiedy IRC bił rekordy popularności i w Polsce i na świecie).

 

To moja subiektywna opinia o rynku domen, jednak poparta jakimś tam doświadczeniem. Mam nadzieję, że kogoś to zainteresowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka domena byłaby lepsza dla wortalu (nie związanego z it)

nazwa.it czy e-nazwa.org ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaka domena byłaby lepsza dla wortalu (nie związanego z it)

nazwa.it czy e-nazwa.org ?

najlepsze by było:

cokolwiek_krotkiego_i_milego_dla_ucha.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystkie zajęte

 

sprawdziłem pierwsze 5 czteroliterówek .pl jakie przyszły mi do głowy, 2 wolne:

 

higi.pl

jeto.pl

 

a może coś takiego, jak nnazwa.pl, znazwa.pl, wnazwa.pl...?

 

Totalna desperacja :D

 

Jak na mój gust to ma sens tylko w dwóch przypadkach

 

1.Kiedy mówimy o angielskim haśle w COMie (jeśli to jest ładne cacko typu "business" to może też być .Net lub nawet inne gTLD)

2.Kiedy robimy nazwę czegoś ze skrótu, typo "inmed", albo samo słowo jest krótkie, jak na przykład: "bank"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprawdziłem pierwsze 5 czteroliterówek .pl jakie przyszły mi do głowy, 2 wolne:

 

higi.pl

jeto.pl

 

ale takie zupełnie nie związene z tematem...

 

kolejny szalony pomysł: A może awzan.pl (czytaj od tyłu) ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale takie zupełnie nie związene z tematem...

 

bo można też próbować robić skróty z tematu typu "fajna nazwa" -> FaNa.pl

Zresztą nawet jeśli nie związana z tematem to i tak lepsza od jakichś nic nie wartych, ekzotycznych kombinacji. W każdym razie i tak nie opłaca się w to inwestować, jeśli myśli się o odsprzedaży z zyskiem, chyba, że chcesz zrobić serwis, to coś zupełnie innego....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×