Skocz do zawartości
Meyer

Tania i wmiarę wydajna karta graficzna

Polecane posty

Witam, poszukuję panowie jakiejś w miarę wydajnej karty graficznej do 200 zł, głównie pod grę Cs:GO na obecnej przedwojennej gforce 6600 mam 20-40 fps i chciałbym trochę więcej mieć.

 

Procek: amd athlon 64 x2 dual core 5200+

płyta: asrock n61p-s

ram: 2gb ddr2

zasilacz jakis DEER oczywiście wymienię.

 

Znalazłem jakiś benchmark, ale nie wiem czy warto zwracać na to uwagę: http://www.benchmark.pl/strefa/ranking-kart-graficznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu się nie opłaca zbytnio wymieniać samej karty...
Jak kupisz kartę za 200zł to będzie się ona po prostu "marnować"... dołóż drugie tyle i wymień płytę główną i procesor chociaż na jakieś C2D...
Do tego to ja widzę grafikę pokroju 8600GT lub x1950pro... nic więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu się nie opłaca zbytnio wymieniać samej karty...

Jak kupisz kartę za 200zł to będzie się ona po prostu "marnować"... dołóż drugie tyle i wymień płytę główną i procesor chociaż na jakieś C2D...

Do tego to ja widzę grafikę pokroju 8600GT lub x1950pro... nic więcej...

 

Opłaca się zwłaszcza jak ktoś nie ma ochoty wymieniać całych bebechów.

 

@Meyer w Twoim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie karta GF 9800GT lub GTX. Bez problemu znajdziesz taką używaną do 200 złotych. Lepszej karty nie ma sensu do tego sprzętu wkładać bo i tak nic to nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo że 9800GT jest tutaj troszke za mocny, to jednak możesz go śmiało polować - różnice będziesz miał bardzo dużą w grach.

Jednakże nie podpinałbym tego do Twojego Deera - zainwestuj w np. Fortrona używanego(~50zł) lub Chiefteca na alledrogo (~50zł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki poszukam jakiegoś 9800GT, widze na alledrogo że są 2 typy 1gb i 512 DDR3, ta pamięć ma duże znaczenie? ogólnie czym sie sugerować przy zakupie karty?

 

@Łukasz Ostrowski co myślisz po zasilaczu TRACER Be Cool 420W Silent, ponieważ widzę, że mam taki w 2 PC, jak był by dobry to już bym nie kupował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie 9800GT to jest przesada... miałem HD4830 (można by powiedzieć że odpowiednik) przy lepszym procesorze (C2D e6320) Wraz ze wzrostem taktowania procesora (prz podkręcaniu z 1.8 do 2.8ghz) wydajność w grach rosła praktycznie liniowo co oznaczało mocne ograniczanie karty graficznej przez procesor... Wg mnie lepiej kupić coś tańszego...

Ale jeśli już chcesz kupić 9800GT to pomyśl nad GTS 250... nowsza generacja, trochę większa wydajność, mniejszy pobór prądu, cichsza... cena mniej więcej taka sama...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki poszukam jakiegoś 9800GT, widze na alledrogo że są 2 typy 1gb i 512 DDR3, ta pamięć ma duże znaczenie? ogólnie czym sie sugerować przy zakupie karty?

 

@Łukasz Ostrowski co myślisz po zasilaczu TRACER Be Cool 420W Silent, ponieważ widzę, że mam taki w 2 PC, jak był by dobry to już bym nie kupował.

 

W przypadku tej karty najlepszym wyborem będzie 1 giga ramu. Co najważniejsze szukaj kart 256 bitówych lepsza wydajność. Omijaj kart firm Asus i Gygabyte. Rekomendowane to Gainward, Palit, Evga, Zotac oraz MSI.

 

Wg mnie 9800GT to jest przesada... miałem HD4830 (można by powiedzieć że odpowiednik) przy lepszym procesorze (C2D e6320) Wraz ze wzrostem taktowania procesora (prz podkręcaniu z 1.8 do 2.8ghz) wydajność w grach rosła praktycznie liniowo co oznaczało mocne ograniczanie karty graficznej przez procesor... Wg mnie lepiej kupić coś tańszego...

W poprzednim poście kazałeś mu wymieniać całe bebechy teraz każesz kupować coś tańszego? Poza tym porównywanie kart Nvidi i Ati jest jak strzelanie ślepakami. Niby odpowiednik ale żaden odpowiednik. W przypadku gier takich jak CS Go nie potrzebny jest mocny procek ale dobra karta bo tego wymaga silnik Suorce.

 

Ale jeśli już chcesz kupić 9800GT to pomyśl nad GTS 250... nowsza generacja, trochę większa wydajność, mniejszy pobór prądu, cichsza... cena mniej więcej taka sama...

B Z D U R A! GF 9800 i GF 250GTS to ta sama karta. Cała ta otoczka o lepszym działaniu to marketingowy bełkot. Różnica miedzy GF9800 a 250GTS polega na innym rozmieszczeniu tranzystorów. Odnośnie poboru mocy to kolejny stek bzdur wystarczy sprawdzić pierwszy lepszy benchmark by dowiedzieć jak wygląda sytuacja. http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Test_14_kart_GeForce_za_270-550_zl-2714/strona/8500.html. Sam miałem obie karty i komp z 9800GT potrafił łykać w stresie max 230 Wat natomiast z 250GTS łykał 250 Wat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przypadku tej karty najlepszym wyborem będzie 1 giga ramu. Co najważniejsze szukaj kart 256 bitówych lepsza wydajność. Omijaj kart firm Asus i Gygabyte. Rekomendowane to Gainward, Palit, Evga, Zotac oraz MSI.

 

1 GB ramu względem 512MB przy tak niskiej wydajności nic mu nie da. Więcej RAM'u daje zauważalne efekty ale przy wysokich rozdzielczościach połączonych z teksturami wysokiej jakości. W tym przypadku będzie to dawało tyle co nic, bo jeśli ustawi sobie wysokie detale w grach to i tak sobie za płynnie nie pogra.

 

9800GT z tego co się rozejrzałem produkowane były z 256bit szyną pamięci i 128bit. Szukaj tych pierwszych raczej.

Bardziej niż na ilość pamięci ram patrz na taktowanie rdzenia i pamięci. Różni producenci ustalają sobie te wartości na innym poziomie (są też tak zwane karty "Fabrycznie podkręcone" - mają trochę większe taktowania).

 

Jeśli chodzi o marki kart graficznych to każdy ma inne gusta, miałem jakiegoś asusa, miałem gigabajta, nie narzekałem na nie.

 

 

W poprzednim poście kazałeś mu wymieniać całe bebechy teraz każesz kupować coś tańszego? Poza tym porównywanie kart Nvidi i Ati jest jak strzelanie ślepakami. Niby odpowiednik ale żaden odpowiednik. W przypadku gier takich jak CS Go nie potrzebny jest mocny procek ale dobra karta bo tego wymaga silnik Suorce.

 

Czytaj ze zrozumieniem. Jeśli ma kupować kartę graficzną do tego zestawu za 200zł to niech dozbiera drugie tyle i wymieni procesor i płytę główną, szczególnie, że koszt dużo wydajniejszego i oszczędniejszego C2D to koszt pewnie ze 20 zł. (+ ze 100 zł płyta główna). W momencie jeśli decyduje się tylko na modernizację tego komputera to nie wydawałbym na kartę graficzną 150zł bo to po prostu nie ma sensu w tym przypadku. Jeśli myśli o tym że "kiedyśtam dokupi sobie lepsze podzespoły" to tylko na tym straci bo ta karta będzie wtedy warta grosze.

CS Go nie miałem okazji jeszcze tknąć, ale HL2, HL2 ep 1, ep 2, Portal, Portal 2 i wiele innych produkcji na SOURCE dosyć dobrze zjadało procesor. W momencie kiedy biegasz sobie sam po mapie, to tak, nie ma problemu z utrzymaniem stabilnych nawet 200klatek na sekundę, ale w momencie kiedy pojawiało się więcej ludków procesor dostawał po tyłku i już tak świetnie nie było (nawet w CSS tak było). Dodatkowo stare wersje Source (nie wiem jak teraz) głównie opierały się na jednym rdzeniu co najwyżej wspomagając się innymi. Co nie zmienia faktu że pchanie się w taką drogą kartę do tych podzespołów jest bez sensu.

 

Jeśli chodzi o twoje "Strzelanie ślepakami" to też go nie rozumiem... jeśli karty jakieś są swoimi odpowiednikami to nie znaczy że wyniki będą idealnie powtarzalne (powiedzmy w każdej grze 10% korzyść na jedną ze stron). Zawsze jedna będzie sobie radzić trochę lepiej w jednej grze a druga w drugiej i to jest całkowicie normalne.

Jeśli chodzi o różnicę AMD i Nvidia to są tutaj dwie rzeczy które należy wymienić:

1.Gdy powstawały pierwsze gry na source AMD musiało smarować kasą, bo ten silnik był ewidentnie pisany pod ich karty - logo AMD w ustawieniach, wyższa wydajność na kartach amd.

2.Mimo wielu lat narzekania na sterowniki ATI, tak na prawdę obciążają one w znacznie mniejszym stopniu procesor. Szczególnie w tym przypadku gdy szukamy karty graficznej warto wspomnieć o narzucie sterowników na procesor z czym nvidia miała problemy. w tym wypadku zdaje mi się, że to bardzo istotny aspekt, szczególnie że procesor kolegi jest słaby, no i dwurdzeniowy.

 

 

 

B Z D U R A!

GF 9800 i GF 250GTS to ta sama karta. Cała ta otoczka o lepszym działaniu to marketingowy bełkot. Różnica miedzy GF9800 a 250GTS polega na innym rozmieszczeniu tranzystorów. Odnośnie poboru mocy to kolejny stek bzdur wystarczy sprawdzić pierwszy lepszy benchmark by dowiedzieć jak wygląda sytuacja.http://www.benchmark...trona/8500.html. Sam miałem obie karty i komp z 9800GT potrafił łykać w stresie max 230 Wat natomiast z 250GTS łykał 250 Wat.

Tak, to jest praktycznie ta sama karta, ale zbudowana w niższym procesie technologicznym i jak widać na wykresie kilka stron wcześniej 9800gt nie jest wcale od niej wydajniejsze (no chyba że liczy się fakt, że podkręcona wersja 9800gt jest mocniejsza od gts 250)

Jeśli chodzi o pobór prądu jednak jest na podobnym poziomie, ale to spowodowane jest wyższą wydajnością (porównując najsłabszy model 9800 do 250). jeśli byłaby to dokładnie taka sama karta (pod względem parametrów takich jak taktowanie, ilość shaderów) to pewnie byłaby bardziej energooszczędna.

Edytowano przez Kszysiu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1 GB ramu względem 512MB przy tak niskiej wydajności nic mu nie da. Więcej RAM'u daje zauważalne efekty ale przy wysokich rozdzielczościach połączonych z teksturami wysokiej jakości. W tym przypadku będzie to dawało tyle co nic, bo jeśli ustawi sobie wysokie detale w grach to i tak sobie za płynnie nie pogra.

Wiesz po co producenci włożyli 1 giga ramu do tej karty i jak to jest wykorzystywane w grach?

 

Czytaj ze zrozumieniem. Jeśli ma kupować kartę graficzną do tego zestawu za 200zł to niech dozbiera drugie tyle i wymieni procesor i płytę główną, szczególnie, że koszt dużo wydajniejszego i oszczędniejszego C2D to koszt pewnie ze 20 zł. (+ ze 100 zł płyta główna). W momencie jeśli decyduje się tylko na modernizację tego komputera to nie wydawałbym na kartę graficzną 150zł bo to po prostu nie ma sensu w tym przypadku. Jeśli myśli o tym że "kiedyśtam dokupi sobie lepsze podzespoły" to tylko na tym straci bo ta karta będzie wtedy warta grosze.

Przeczytałem ze zrozumieniem post autora który założył wątek ale ty chyba nie do końca zrozumiałeś czego Meyer szuka.

 

CS Go nie miałem okazji jeszcze tknąć, ale HL2, HL2 ep 1, ep 2, Portal, Portal 2 i wiele innych produkcji na SOURCE dosyć dobrze zjadało procesor. W momencie kiedy biegasz sobie sam po mapie, to tak, nie ma problemu z utrzymaniem stabilnych nawet 200klatek na sekundę, ale w momencie kiedy pojawiało się więcej ludków procesor dostawał po tyłku i już tak świetnie nie było (nawet w CSS tak było). Dodatkowo stare wersje Source (nie wiem jak teraz) głównie opierały się na jednym rdzeniu co najwyżej wspomagając się innymi. Co nie zmienia faktu że pchanie się w taką drogą kartę do tych podzespołów jest bez sensu.

Grałem w Orange boxa na procesorze Pentium 4HT wpierw z kartą GF 6600 następnie z lepszą grafą i różnica w działaniu była ogromna. To o czym piszesz to jakieś opowieści z Narnii :D

Żebyś miał nad czym rozmyślać to napiszę Ci że na obecnej maszynie z dwiema kartami zdarza się że mi CS GO potrafi zgubić klatki znacząco.

 

2.Mimo wielu lat narzekania na sterowniki ATI, tak na prawdę obciążają one w znacznie mniejszym stopniu procesor. Szczególnie w tym przypadku gdy szukamy karty graficznej warto wspomnieć o narzucie sterowników na procesor z czym nvidia miała problemy. w tym wypadku zdaje mi się, że to bardzo istotny aspekt, szczególnie że procesor kolegi jest słaby, no i dwurdzeniowy.

 

A Ty mu każesz zmieniać procesor 2 rdzeniowy na inny procesor dwurdzeniowy (C2D). Dla mnie bomba :D

 

Tak, to jest praktycznie ta sama karta, ale zbudowana w niższym procesie technologicznym i jak widać na wykresie kilka stron wcześniej 9800gt nie jest wcale od niej wydajniejsze (no chyba że liczy się fakt, że podkręcona wersja 9800gt jest mocniejsza od gts 250)

Nigdy nie napisałem że 9800 jest wydajniejsza, skąd taki wniosek?

 

Jeśli chodzi o pobór prądu jednak jest na podobnym poziomie, ale to spowodowane jest wyższą wydajnością (porównując najsłabszy model 9800 do 250). jeśli byłaby to dokładnie taka sama karta (pod względem parametrów takich jak taktowanie, ilość shaderów) to pewnie byłaby bardziej energooszczędna.

 

Wcześniej pisałeś że GTS jest oszczędniejszy gdzie na wykresach masz pokazane że w stresie GTS jest bardziej prądożerny.

 

Wiesz co pewnie jeśli człowiek potrafił latać to pewnie musiał by płacić dodatkowy podatek, tak sobie pomyślałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Przykładowo przy 256MB grafice wyskakuje error jak gra potrzebuje karty 512MB. Taka o różnica :)

 

Gra czasem potrafi się zwiesić / wyłączyć jak ma za mało ramu grafiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wiesz po co producenci włożyli 1 giga ramu do tej karty i jak to jest wykorzystywane w grach?

A po co produkują takie śmiecie z 2GB ram?
A to dlatego że ludzie nie patrzą na ilość ram a nie na inne rzeczy. i kupują "super hiper mega karty graficzne z 2GB ramu żeby pograć w fullhade w crysisa 3", ale potem okazuje się że to śmieć, i crysis chodzi gorzej niż na x1950 z 512mb ram.
Jeśli masz przewieść paczkę wielkości metr na metr na metr to bierzesz ciężarówkę czy dostawczaka?

 

Przeczytałem ze zrozumieniem post autora który założył wątek ale ty chyba nie do końca zrozumiałeś czego Meyer szuka.

Tak przeczytałem. Też miałem 6600gt. Miałem tak do 60 klatek w starszych grach niż GO na source. Potem przeniosłem się na x1950 pro - na tej karcie przy maksymalnych ustawieniach (1440x900, AA x8, AFx16, wszystko na max) w EP2, nigdy nie zauważyłem dwucyfrowej liczby fps, a raczej nie spadały one poniżej poziomu 150, więc nie widzę sensu kupować karty graficznej o wydajności około dwukrotnie większej.

 

 

Żebyś miał nad czym rozmyślać to napiszę Ci że na obecnej maszynie z dwiema kartami zdarza się że mi CS GO potrafi zgubić klatki znacząco

Dziwne, mój kolega chwali sobie GO za właśnie bardzo dużą płynność, praktycznie brak nakładania się obrazu przy wyłączonym vsync.

Może te twoje dwie karty graficzne to takie jakie podałem w tym poście w linku? ;)
Oprócz tego poczytaj o zagadnieniu mikroprzycięć.

 

 

 

A Ty mu każesz zmieniać procesor 2 rdzeniowy na inny procesor dwurdzeniowy (C2D). Dla mnie bomba :D

Wiesz jaką wydajność ma ten procek przy tych 2,7ghz w porównaniu do jakiegokolwiek c2d/dual core przy tym samym taktowaniu?.... dla mnie to jak porównanie Pentiuma4 2ghz, do athlona który miał 2ghz - tyle, że w tym przypadku na plus dla intela...

 

 

 

 

Wcześniej pisałeś że GTS jest oszczędniejszy gdzie na wykresach masz pokazane że w stresie GTS jest bardziej prądożerny.



 

Wcześniej pisałeś że GTS jest oszczędniejszy gdzie na wykresach masz pokazane że w stresie GTS jest bardziej prądożerny.

 

Bo myślałem że tak jest, ponieważ karta ta działa na tym samym chipie ale przeniesionym do niższego procesu technologicznego, teraz zauważyłem że jednocześnie podnieśli taktowania rdzenia i pamięci, a to pewnie odbiło się na jej prądożerności. mają one zbliżony do siebie pobór prądu. wydajność za to jest trochę większa w przypadku gts250.

 

 

 

 

Wiesz co pewnie jeśli człowiek potrafił latać to pewnie musiał by płacić dodatkowy podatek, tak sobie pomyślałem.

 

Do czego to aluzja? Bo trochę cię nie rozumiem.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A po co produkują takie śmiecie z 2GB ram?

A to dlatego że ludzie nie patrzą na ilość ram a nie na inne rzeczy. i kupują "super hiper mega karty graficzne z 2GB ramu żeby pograć w fullhade w crysisa 3", ale potem okazuje się że to śmieć, i crysis chodzi gorzej niż na x1950 z 512mb ram.

Jeśli masz przewieść paczkę wielkości metr na metr na metr to bierzesz ciężarówkę czy dostawczaka?

 

Nie wszystkie karty graficzne tworzone są do gier ale żeby to zrozumieć to trzeba mieć trochę pojęcia. Karta którą jest w linku to karta typu low profile, takie karty montuje się w obudowach typu HTPC. Poczytaj sobie dlaczego i na co takie karty montuje się w tego typu obudowach zanim zadasz kolejne idiotyczne pytanie, po co takie coś wypuszcza się na rynek.

 

Tak przeczytałem. Też miałem 6600gt. Miałem tak do 60 klatek w starszych grach niż GO na source. Potem przeniosłem się na x1950 pro - na tej karcie przy maksymalnych ustawieniach (1440x900, AA x8, AFx16, wszystko na max) w EP2, nigdy nie zauważyłem dwucyfrowej liczby fps, a raczej nie spadały one poniżej poziomu 150, więc nie widzę sensu kupować karty graficznej o wydajności około dwukrotnie większej.

 

Przeczytaj jeszcze raz bo po raz kolejny pokazujesz że nie zrozumiałeś. Nie zawsze potrzeba wymieniać połowę bebechów.

Dziwne, mój kolega chwali sobie GO za właśnie bardzo dużą płynność, praktycznie brak nakładania się obrazu przy wyłączonym vsync.

Może te twoje dwie karty graficzne to takie jakie podałem w tym poście w linku? ;)

Oprócz tego poczytaj o zagadnieniu mikroprzycięć.

 

Ja wiem czemu tak się dzieje, a Ty przeczytałeś coś o mikroprzycieciach i myślisz że to wszystko winne :D Karty graficzne które posiadam dupy nie urywają bo to laptop, jednak jak na dzisiejsze standardy bez problemu radzą sobie z grami które posiadam.

 

Wiesz jaką wydajność ma ten procek przy tych 2,7ghz w porównaniu do jakiegokolwiek c2d/dual core przy tym samym taktowaniu?.... dla mnie to jak porównanie Pentiuma4 2ghz, do athlona który miał 2ghz - tyle, że w tym przypadku na plus dla intela...

 

Miałeś oba procesory w swoim użytku czy naczytałeś się opinii opłaconych ekspertów...

 

Bo myślałem że

 

Ja też myślałem że jak by człowiek umiał latać to by wprowadzili dodatkowy podatek. Myśleć to Ty sobie możesz co chcesz bo gwarantuje Ci to wolna wola lecz jeśli zabierasz głos w jakimś temacie najpierw miej jakieś doświadczenie.

 

Dalsza dyskusja jest zbędna gdyż nic więcej do tematu nie wnosi, a autor tematu na pewno już podjął decyzję czy opłaca się pakować taką grafę do kompa czy może kupić coś innego. Wybór ma wielki bo do 200 złotych jest mnóstwo dobrego sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki poszukam jakiegoś 9800GT, widze na alledrogo że są 2 typy 1gb i 512 DDR3, ta pamięć ma duże znaczenie? ogólnie czym sie sugerować przy zakupie karty

 

Jeśli mam być szczery to daruj sobie , używki ;) a wiesz czemu . Ponieważ brniesz w ślepy zaułek , wymienisz kartę i za chwilę trzeba zmineić procesor i tak dalej i bez końca i uwierz Mi w ten sposób nie zaoszczędzisz ani pieniędzy , nerwów a przede wszystkim straconego czasu na pierdoły :) . Określ się do czego potrzebny jest Ci komputer , i jaki procesor preferujesz AMD czy INTELA a kartę dobierzemy . Jeśli chcesz grać w najnowsze gry to musisz wźiąć pod uwagę wymianę sprzętu :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie karty graficzne tworzone są do gier ale żeby to zrozumieć to trzeba mieć trochę pojęcia. Karta którą jest w linku to karta typu low profile, takie karty montuje się w obudowach typu HTPC. Poczytaj sobie dlaczego i na co takie karty montuje się w tego typu obudowach zanim zadasz kolejne idiotyczne pytanie, po co takie coś wypuszcza się na rynek.

 

Ja to doskonale wiem, ale radze koledze nauczyć się czytać... dlaczego karta do HTPC ma 2GB RAM?

 

 

 

Przeczytaj jeszcze raz bo po raz kolejny pokazujesz że nie zrozumiałeś. Nie zawsze potrzeba wymieniać połowę bebechów.

Też raczę przeczytać.

Poradziłem wymianę tego kalkulatorowego procesora, ale jeśli nie to żeby nie wydawać na kartę grafiki do niego milionów

 

 

 

Ja wiem czemu tak się dzieje, a Ty przeczytałeś coś o mikroprzycieciach i myślisz że to wszystko winne :D Karty graficzne które posiadam dupy nie urywają bo to laptop, jednak jak na dzisiejsze standardy bez problemu radzą sobie z grami które posiadam.

Aha... jeśli masz "dwie karty graficzne" bo w twoim laptopie jest rozwiązanie typu integra + dedykowana no to w ogóle inna gadka.

A mi na dwurdzeniowym procesorze potrafi gta sa przyciąć! (telefon, android)

 

 

 

Miałeś oba procesory w swoim użytku czy naczytałeś się opinii opłaconych ekspertów...

O którym porównaniu mówisz? athlona do P4? czy tym "nowszym"? z pierwszym miałem do czynienia bezpośrednio (2,4ghz P4 był zjedzony przez 2ghz semprona), a z drugim pośrednio, miałem okazję pograć na komputerze z procesorem z tej serii.

 

A propo "opłaconych ekspertów"... ehh... te braki argumentów... zajrzyj na portal z którego brałeś testy a na pewno coś znajdziesz... albo na wielu innych...

 

 

 

 

Myśleć to Ty sobie możesz co chcesz bo gwarantuje Ci to wolna wola lecz jeśli zabierasz głos w jakimś temacie najpierw miej jakieś doświadczenie.

byłem tego pewien na 99%, pomyłki się zdarzają, ale nie rozumiem ciągłego ciągnięcia tematu tego poboru prądu chociaż przyznałem ci praktycznie rację zaraz po twoim poście, sprawdziłem, zweryfikowałem. Każdemu zdarzy się błąd, jestem tylko człowiekiem

Edytowano przez Kszysiu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie temat już jest dawno skończony ale skoro dalej ciągniesz to proszę bardzo.

Ja to doskonale wiem, ale radze koledze nauczyć się czytać... dlaczego karta do HTPC ma 2GB RAM?


Nie przeczytałeś i dalej zadajesz idiotyczne pytanie i nawet jak bym Ci rozpisał cała architekturę karty graficznej i tak byś nie zrozumiał.

Też raczę przeczytać.
Poradziłem wymianę tego kalkulatorowego procesora, ale jeśli nie to żeby nie wydawać na kartę grafiki do niego milionów


Kalkulatorowym procesorem to jest Intelowski Atom.

Aha... jeśli masz "dwie karty graficzne" bo w twoim laptopie jest rozwiązanie typu integra + dedykowana no to w ogóle inna gadka.
A mi na dwurdzeniowym procesorze potrafi gta sa przyciąć! (telefon, android)


Buhahahahahahahahahaaha :D Dawno się tak nie uśmiałem, woli ścisłości to mam 3 karty z tego jedna nieaktywna a dwie pracują w sli.

O którym porównaniu mówisz? athlona do P4? czy tym "nowszym"? z pierwszym miałem do czynienia bezpośrednio (2,4ghz P4 był zjedzony przez 2ghz semprona), a z drugim pośrednio, miałem okazję pograć na komputerze z procesorem z tej serii.

A propo "opłaconych ekspertów"... ehh... te braki argumentów... zajrzyj na portal z którego brałeś testy a na pewno coś znajdziesz... albo na wielu innych...


Skoro nie rozumiesz o czym pisze to uważasz że dalsze prowadzenie tej dyskusji ma sens?

byłem tego pewien na 99%, pomyłki się zdarzają, ale nie rozumiem ciągłego ciągnięcia tematu tego poboru prądu chociaż przyznałem ci praktycznie rację zaraz po twoim poście, sprawdziłem, zweryfikowałem. Każdemu zdarzy się błąd, jestem tylko człowiekiem

I tu Ci przyznam rację jesteśmy tylko ludźmi i się mylimy, jednak jeśli komuś coś już polecasz sprawdź najpierw czy to co oferujesz i to co piszesz ma pokrycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przeczytałeś i dalej zadajesz idiotyczne pytanie i nawet jak bym Ci rozpisał cała architekturę karty graficznej i tak byś nie zrozumiał.

Znam architekturę karty graficznej, ale wytłumacz mi co mi da 2GB ramu na karcie grafiki w HTPC bo nadal nie wiem... ;)

I nie ma do tego nic architektura karty graficznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znam architekturę karty graficznej, ale wytłumacz mi co mi da 2GB ramu na karcie grafiki w HTPC bo nadal nie wiem... ;)

I nie ma do tego nic architektura karty graficznej

 

Coraz więcej programów wykorzystuje GPU zamiast CPU do swoich obliczeń, a żeby to GPU mogło sprawnie liczyć potrzebuje pamięci tak jak CPU. Przykładem mogą być programy do obróbki obrazu. I tak architektura ma dużo do znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc obrabiając obraz kupiłbyś karte graficzną za 150zł?

Nie oszukujmy się, w takich przypadkach pakowanie gigabajtów ram to tylko marketing... tak samo (możesz znaleźć testy) wzrost wydajności przy 9800gt przy 1GB ram jest znikomy lub żaden...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc obrabiając obraz kupiłbyś karte graficzną za 150zł?

Nie oszukujmy się, w takich przypadkach pakowanie gigabajtów ram to tylko marketing... tak samo (możesz znaleźć testy) wzrost wydajności przy 9800gt przy 1GB ram jest znikomy lub żaden...

 

Podałem tylko przykład w jaki sposób jest wykorzystywana pamięć w kartach graficznych co nie oznacza że jest ona przeznaczona stircte do obróbki obrazu. Bo programów które wykorzystują GPU jest wiele.

 

Jeśli chodzi i kartę 9800 to jest to typowa gra gamingowa, a gry właśnie z tego okresu kiedy ona pochodzi rekomendowane miały wymagania 1 giga ramu na karcie, co nie oznacza że na 512 gra nie będzie działać, o ile jest to akceptowana ilość ramu przez grę. Bo jak gra wymaga więcej to się po prostu wywali albo wyskoczy błąd tak jak pisał wcześniej Kamikadze.

 

Testy są robione zazwyczaj w okresie premiery danego podzespołu kiedy to sterowniki nie są jakoś specjalnie napisane, zawierają mnóstwo baboli. Kupowanie nowego sprzętu to nie kupowanie go na podstawie bieżących testów w których dany podzespół wypada wzorowo ale kupuje się z wyprzedzeniem czasowym, czyli jego 5 minut nastąpi za jakieś 2,3 lata.

 

Przykładem niech będzie obecna seria procesorów i5 (4 rdzenie, 4 wątki) które w bieżących testach potrafią dorównać procesorom i7 (4rdzenie, 8 wątków) ale za 2 lata procesor i5 zacznie łapać zadyszkę natomiast zacznie się 5 minut dla procesora i7, bo programy gry będą lepiej wykorzystywały go chociażby korzystając z większej ilości wątków.

Edytowano przez robson345 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://benchit.pl/karty+graficzne/ATI/Radeon/HD+5450/-/512

Wiadomo, benchmarkom za bardzo wierzyć nie można, ale jako taki pogląd dają... ale jak 9500gt jest wydajniejsza...
Ten radek to typowy kastrat z 64bit szyną pamięci... Dużo ramu i tyle.... wydajności z tego nie będzie.
To już lepiej coś typu HD 4850... ( około 130zł używka na allegro)

ale one chyba były głośne na referencyjnym chłodzeniu.
Miałem HD4830 (ciut słabszy) i szczerze powiem, że dawał rade w GTA IV, Crysisie i wielu innych grach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×