Skocz do zawartości
Robert Rodziewicz

Proszę o ocenę strony Polonia Irlandia

Polecane posty

Witam.

 

Proszę o ocenę strony

 

Strona składa się z 3 głównych modułów:

Wordpress:

- strona główna - artykuły: informacje, wydarzenia itp.

- dział bezpłatnych ogłoszeń

 

IP.Board:

- Forum Polonia Irlandia

 

Adres strony: http://www.poloniairlandia.pl

Edytowano przez Robert Rodziewicz (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@MazuLuka

 

Piszesz o stronie głównej czy o wyglądzie strony artykułu lub forum?

 

Forum jest ok (mnie nie podobają się cienie pod tekstami), ale strona to naprawdę paskudna od strony wizualnej jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Jakie zalecenia?

 

Może podacie jakieś przykłady w którym kierunku iść?

 

 

 

Ojej no to masz problem jeśli nie wiesz w którym kierunku ruszyć ;)

 

Od siebie dam Ci mała radę, strona przy rozdzielczości 1360x768 wyjeżdża mi poza ekran, przez co po środku mam dużo białego zbędnego miejsca.

 

Ciężko Ci też będzie przebić się z takim serwisem, wielu próbowało, ale życzę powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie zastanawiam się w jakim kierunku iść. Wygląd strony chciałem uprościć maksymalnie. Jak najmniej zbędnych elementów. Jaka będzie najlepsza rozdzielczość na strony na PC - jest również strona mobilna.


Strona działa dopiero trzy miesiące i jest fazie rozwoju. Co do "przebicia się" to jak na początek działalności statystyki nie są wcale takie złe (tak mi się wydaje)


Statystyki za 1 miesiąc - 03/2014 :


Pageviews: 124.772

Visits: 65.369

Unique Visitors: 33.111


Za wszelkie odpowiedzi i podpowiedzi dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka będzie najlepsza rozdzielczość na strony na PC

Responsywna.

 

Co do "przebicia się" to jak na początek działalności statystyki nie są wcale takie złe (tak mi się wydaje)

 

Nie o to mi chodziło :)

 

Statystyki za 1 miesiąc - 03/2014 :

 

Pageviews: 124.772

Visits: 65.369

Unique Visitors: 33.111

Co za system statystyk masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strona ładuje mi się w niecałe 7 sekund, jak duża jest baza w tej chwili dla strony i forum?

 

Przy drugim teście trochę szybciej: http://tools.pingdom.com/fpt/#!/dZuOru/poloniairlandia.pl

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Działa bardzo szybko. A wielkość bazy, patrząc po ilości informacji, jest raczej żadna (czytaj, kilka mb pewnie) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Tu podałem dane z Google Analytics.

 

To czemu nie dasz tych statystyk na stronę do siebie, łatwiej będzie Ci znaleźć reklamodawcę.

 

Strona ładuje mi się w niecałe 7 sekund, jak duża jest baza w tej chwili dla strony i forum?

 

Przy drugim teście trochę szybciej: http://tools.pingdom.com/fpt/#!/dZuOru/poloniairlandia.pl

 

Wszystko zależy od natężenia ruchu. A drugi test zawsze jest szybciej bo pingdom ma wtedy cache strony. Mimo wszystko straaaaasznie wolno. Wielkość pliku też trochę duża 1.8MB, ilość zapytań też trochę duża 161 i 120 po cache.

 

Działa bardzo szybko. A wielkość bazy, patrząc po ilości informacji, jest raczej żadna (czytaj, kilka mb pewnie) ;)

 

Wszystko zależy od systemu i od tego ile rzeczy w bazie się zapisuje ;) Im więcej operacji na pliku tym mniejsza baza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Wczoraj popracowałem trochę na wyglądem strony i co chwila odświeżałem cache.

 

Baza danych kila MB. Od czasu do czasu czyszczę bazę danych. Obecnie strona jest postawiona na hostingu ale zawsze mogę zmienić serwer VPS (jaki polecacie).

 

Co do statystyk i reklamy to obecnie "strona" jest na plusie. Po odliczeniu kosztów hostingu, licencji WordPress i IP.Board - już na siebie zarabia wykupione reklamy, artykuły sponsorowane, google adwords i dodatkowe przychody typu bezpłatne bilety na koncerty itp.

 

Co do kosztów nie liczyłem czasu, który poświęciłem na budowę itp.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po odliczeniu [...] licencji WordPress

Nie wiedziałem, że za WP trzeba płacić... do czego to doszło!

 

A strona nadal brzydka (według mnie), popatrz na jakieś duże blogi typu antyweb albo przeleć się po themeforescie i zobacz jak się robi teraz dizajny. ;)

A jeśli nie potrafisz sam tego dobrze zrobić, to zleć komuś.

Edytowano przez MazuLuka (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie prosta zasada czemu wyglad strony głownej (portalu) rozni sie od forum? Przeciez to jest jako jedna i ta sama strona wszystko powinno byc ze soba polaczone i zachowane estetycznie ich cechy charakterystyczne. Co do wygladu okiem grafika oczywiscie bedzie mizerny, zaś okiem programistów, bedzie git proste i funkcjonalny kod malo obrazkow dzieki czemu strona laduje sie szybciej zużywa mniej transferu itd. Ale jednak ja bym poleciał gdzieś pół tak pół tak, bo dla mnie strona jest mało czytelna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, że za WP trzeba płacić... do czego to doszło!

 

A strona nadal brzydka (według mnie), popatrz na jakieś duże blogi typu antyweb albo przeleć się po themeforescie i zobacz jak się robi teraz dizajny. ;)

A jeśli nie potrafisz sam tego dobrze zrobić, to zleć komuś.

 

Nie za WordPress tylko za theme WordPress (Użyłem płatnego).

 

Widocznie samemu nie osiągnę zamierzonego efektu więc skorzystam z rady i wynajmę firmę.

 

Założenia:

 

- Strona ma charakter strony z newsami więc chciałbym osiągnąć efekt wyglądu zbliżony bardziej do onet niż antyweb.

- grafiki w postach są w rozdzielczości 620x264 i w nowym projekcje nie chciałbym przerabiać wszystkiego wstecz.

 

Jeżeli macie inne sugestie będę wdzięczny.

 

Osoby zainteresowane podięciem zlecenia proszę o kontakt na PW lub info@poloniairlandia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś całkiem fajny theme i zrobiłeś z niego takie coś? Równie dobrze mogłeś go w ogóle nie kupować.

 

Ponieważ stawiam na prostotę.

 

- Białe tło

- 3 kolumny (Lewa: reklam, środek: artykuł, prawa: polecane artykuły)

 

Nie lubię osobiści zbędnych dodatków graficznych itp.

 

Stawiam na optymalizacje pod względem SEO i efekty tej pracy są widoczne. Nie mam doświadczenia z grafiką i dlatego mogę zlecić to innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainwestuj w jakiego grafika, albo w wersji minimalistycznej, w szablon z CreativeMarket czy ThemeForest. Twój serwis ma potencjał, ale wygląda naprawdę źle.

 

Minimalizm, jak najbardziej, ale niech wygląda jak z XXI wieku, a nie początku lat 90. ubiegłego stulecia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie jest prostota. To po prostu niedopracowany i nieładny szablon. Zła typografia, archaiczne ikonki, odcienie kolorów też średnio dobrane. Zobacz nową stronę time.com też podobna kolorystyka i rodzaj strony, ale mają jakoś to rozwiązane w ładny sposób. Do tego responsible fajnie zrobiony. Idź w tym kierunku.

 

PS. No i warto pomyśleć nad jakimś logo, żeby od początku promować swoją markę. Sam napis kanciastą czcionką nie jest dobrym pomysłem.

 

PS. 2 Pozbądź się tego:

 

akknmtr6fie0.png

Edytowano przez Cyprian Bartoń (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×