Skocz do zawartości
jensej

Doświadczenie a programowanie.

Polecane posty

Witam,

chciałbym zapytać, jakie kroki podejmowaliście w Waszej karierze programisty (PHP..itp), ogólnie chodzi mi o to jak wyglądają etapy zawodowe. Tzn. Nauka i od razu praca (za najniższą pensje, bo brak doświadczenia). Czy zdarzało się Wam realizować prywatnie jakieś projekty. Ogólnie zatrzymałem się na etapie, pisania dla siebie i teraz za bardzo nie wiem, w którą stronę ruszać. Czy to jakieś zlecenia (o które ciężko, chyba że nie wiem gdzie ich szukać).

Będe wdzięczny za jakieś wskazówki od doświadczonych użytkowników.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dmho

Najlepiej cały czas trenować, coś pisać, czy jakąś podręczną pierdółkę, czy coś dużego. Oczywiście porażka w wielu projektach to norma, ale chodzi o sam trening i ew. poprawianie swoich błędów.

W międzyczasie startujesz na młodszego programistę i... tak naprawdę dopiero wtedy zaczynasz uczyć się właściwego programowania, czyli uczysz się od starszych programistów ile się da. Po roku/dwóch latach masz już dość wiedzy żeby spojrzeć jak mizerny był kod sprzed tych roku/dwóch lat ;)

Ogólnie, wg mnie, najlepiej znaleźć sobie stacjonarną pracę, bo z niej można wynieść bardzo dużo, jeśli trafi się w odpowiednie miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×