Skocz do zawartości
Liar

ZIO Kraków 2022 strona internetowa oraz logo

Polecane posty

Witam

Jako, że to forum związane z programistami, grafikami oraz wszelakiej maści osobami zajmującymi się stronami internetowymi mam do Was pytanie.

Co sądzicie o stronie ZIO 2022 ?

http://krakow2022.org/pl/

Trafiłem na temat na Wykopie, różni ludzie komentują więc uderzam tutaj jako do profesjonalistów oraz osób znających fach.

Czy naprawdę ta strona miała możliwość kosztować prawie 70.000zł ? Oraz logo za prawie 80.000zł ?

Jakie jest Wasze zdanie na temat strony oraz całej organizacji ZIO w Krakowie ? ;)

 

PS: To jest Wordpress, bynajmniej tak wygląda, czy jeśli firma nazywa to własnym, autorskim CMS to nie łamie żadnych praw ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawdę ta strona miała możliwość kosztować prawie 70.000zł ? Oraz logo za prawie 80.000zł ?

Bo tak sie robi biznes. Podatnik ma głęboką kieszeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Kupujący mógł tyle zapłacić...

 

Być może jest to WP, tylko skrzętnie to ukryli no i dodali "microcaching" na nginx ;)

 

ps. ciekawie zaimplementowali strony błędów, wydawało mi się, że RFC definiuje do tego kod 404 HTTP, a nie 500 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

We Wrocławiu czy gdzie tam za portal dmuchneli mieszkańców na kilka baniek i jakoś nie słychać żeby ktoś się oburzył :)

 

Jedynie afera zrobiła się a Milmexem i ich usługą Netmaks. Tyle, że tam wyparowało ponad 20 baniek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza akcja (i chyba najgłośniejsza) to ta strona internetowa dla bezdomnych za 50 milionów z której skorzystało kilka osób ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo tak sie robi biznes. Podatnik ma głęboką kieszeń.

Heh, patrząc na Twoje ceny, za mniej sam byś się nie podjął tego projektu :) Aczkolwiek nie wątpię że byłby on lepiej wykonany. Zresztą chyba nikt z nas tutaj obecny nie chciał by zarobić.

 

Kto im zabronił tego postawić na WP? Bardzo dobre środowisko pod tego typu projekty, no ale za 70 koła trochę nie wypada. No cóż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, patrząc na Twoje ceny, za mniej sam byś się nie podjął tego projektu :)

Podjąłbym się za tyle, ile trzeba by było. Nawet ekipa studentów zatrudnionych na miesiąc zrobilaby to taniej.

Po prostu mamy w kraju przyzwolenie na dojenie przez władze i tak się to właśnie kończy. Tu 70k, tam 100k, a tam 6M.

Niedawno startowałem do paru przetargów, na niewielkie stronki. Dwa wygrały oferty po 700 zł, i strona też wygladała jak za 700 zł ;) A jeden nagle rozwiązali, pozamieniali warunki z dupy i ogłosili jeszcze raz. Niby z powodu nieprecyzyjnie określonych zapisów w zapytaniu. Porównałem oba i na dobrą sprawe dodali tylko jakieś punkty z wymagań formalnych, zapisy odnośnie specyfikacji portalu nie uległy zmianie. Czyżby za dużo było dobrych ofert i kolega kolegi nie mógł zarobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto im zabronił tego postawić na WP? Bardzo dobre środowisko pod tego typu projekty, no ale za 70 koła trochę nie wypada. No cóż...

Kto powiedział że nie jest?! :)

 

.wp-caption.alignnone {

margin: 15px 15px 30px 0;

}

bootstrap.css

Na wykopie dokopali się do czegoś takiego w kodzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podjąłbym się za tyle, ile trzeba by było. Nawet ekipa studentów zatrudnionych na miesiąc zrobilaby to taniej.

Po prostu mamy w kraju przyzwolenie na dojenie przez władze i tak się to właśnie kończy. Tu 70k, tam 100k, a tam 6M.

Niedawno startowałem do paru przetargów, na niewielkie stronki. Dwa wygrały oferty po 700 zł, i strona też wygladała jak za 700 zł ;) A jeden nagle rozwiązali, pozamieniali warunki z dupy i ogłosili jeszcze raz. Niby z powodu nieprecyzyjnie określonych zapisów w zapytaniu. Porównałem oba i na dobrą sprawe dodali tylko jakieś punkty z wymagań formalnych, zapisy odnośnie specyfikacji portalu nie uległy zmianie. Czyżby za dużo było dobrych ofert i kolega kolegi nie mógł zarobić?

Ja się z tym zgadzam. Strona wygląda jak projekt za tysiaka, no może dwa. Ewidentnie walnęli cenę z kosmosu by ktoś mógł zarobić. Mi raczej chodził o że wszyscy marudzą a sami by za mniej nie zrobili :) Mój szef też startuje w przetargach... Czasem chcą zwykłą stronę za setki tysiące zł a czasem kombosy za 1k.

 

@Kszysiu: O co ci chodzi? Przecież to widać gołym okiem, że układ szablonu był wzorowany na kalce WP a w pierwszych linijkach kodu widać to dosadnie. A to że zmienili ścieżki do plików, to można zrobić w wp w minutę :)

 

bootstrap.css - standardowe narzędzie do tworzenia responsywnych stron. Też nie widzę problemu, że tego użyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że taka strona może kosztować nawet pół miliona złotych, ale nie wtedy, gdy chodzi o publiczne pieniądze. Tyle to może wydać przedsiębiorstwo, które ma takie, a nie inne potrzeby biznesowe i czas realizacji oraz nakład pracy wymaga poniesienia takich kosztów. Przychylam się do zdania Miłosza, ponieważ Pan płaci, Pani płaci i ten Pan też :) Jeśli pieniądze są Państwowe to są niczyje, więc urzędnik, który jest wydaje nie ogląda każdej wydanej złotówki. Nie będę się podejmował wyceny takiego projektu, ale uważam, że wszystkie witryny powiązane z budżetem państwa powinny mieć ujednoliconą strukturę, identyfikację wizualną i backend. Mogłoby być lepiej i taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×