Skocz do zawartości
jasiek07

Problem z dostawca VPSa - Jak go rozwiazac?

Polecane posty

Witam, mam problem z pewna, zagraniczna firma hostingowa. Otoz wydzierzawilem od nich serwer vps ok miesiac temu, serwer sprawowal sie calkiem ok, natomiast w piatek prawie tydzien temu, z niewiadomych przyczyn przestal dzialac. Po wejsciu w panel SolusVm pisze ze jest offline, uruchamianie nic nie pomaga, poprostu padl i tyle albo nie wiem, mniejsza o to. Kontaktuje sie z nimi od tygodnia i mnie zlewaja, napisali na poczatku ze pracuja nad tym, ale zero postepu, potem jeszcze raz odpisali ze dolicza mi stracone dni. Minal prawie tydzien, moja strona nie istnieje, a kontakt z nimi w zasadzie sei juz urwal (wogole nie odpowiadaja na tickety). Na stronie jest informacja ze gwarantuja zwrot pieniedzy w ciagu 30 dni, wiec oczywiscie wystapilem o ten zwrot ale rzecz jasna na ta wiadomosc rowniez brak odpowiedzi.

Co moge w takiej sytuacji zrobic? Chce odzyskac swoje pieniadze, zgodnie z gwarancja, poza tym tydzien serwer nie dziala, tak wiec jest to niewywiazanie sie ze swoich obowiazkow. Podejrzewam ze danych z serwera pewnie juz nie odzyskam, wiec pytanie czy moge jakos "wymusic" na nich zwrot naleznej mi kwoty?

 

Adres strony www: https://lilithhost.com/index.php

 

Oczywiscie nie polecam tej firmy, to jest jakas kpina, po zaplaceniu za serwer, spodziewalem sie ze otrzymam go w ciagu 24h tak jak zapewnial, a czekalem prawie 3 dni, w ciagu tych 3 dni oczywiscie rowniez nie odpowiadali na tickety, dopiero jak go zainstalowali to raczyli mnie o tym poinformowac. Poprostu kontakt z ta firma praktycznie nie istnieje. Od 3 dni znow do mnie nie odpisali ani jednej wiadomosci. Tak dluzej nie moze byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PayPal 26 euro/m. Sa tansze plany, ale potrzebowalem takich akurat zasobow.

 

edit:/ doczytalem sie wlasnie w regulaminie ze zwrot kosztow nie obejmuje ofert vps.

 

Ale czy moge cos zrobic skoro moj serwer nie dziala od tygodnia, czyli nie wywiazuja sie z umowy?

Edytowano przez jasiek07 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poprostu kontakt z ta firma praktycznie nie istnieje. Od 3 dni znow do mnie nie odpisali ani jednej wiadomosci. Tak dluzej nie moze byc.

 

Z tego co w sieci piszczy to oni ledwo ciągną, lub inaczej pisząc wsiadłeś do pociągu bez hamulców. Dane raczej/lub nie istnieją bo by je mieć trzeba za serwery płacić na czas czego raczej nie robią. Nie będę dociekał która to maszyna ma twoje dane ale prywatnie to fakt faktem kontakt z nimi nie istnieje.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli pozostaje mi nic innego jak grzecznie czekac az sie laskawie odezwa? Twoim zdaniem istnieje szansa na to ze otrzymam spowrotem dostep do serwera? Nic sie nie zapowiadalo na to ze tak sie stanie, nawet nie zdazylem przerzucic backupu na inny serwer, wszystko zostalo tam. Odpisali ze dolicza mi stracone dni wiec moze istnieje jakas szansa, no ale tydzien offline serwera no to jest gruba przesada. Co bys radzil na moim miejscu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta disputa nie zadziała na Paypal przy tym problemie, strata czasu.

 

Nie wiem skąd wziąłeś tą firmę, niestety teraz pozostaje Ci czekać i prosić ich o jakiś dobry czyn.

Jak tylko się odezwą to zabieraj pliki i idź do normalnej firmy, tak się niestety kończą te okazje za grosze.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam zabrać się do pracy i zapłacić normalnej firmie normalne pieniądze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta disputa nie zadziała na Paypal przy tym problemie

Dlaczego nie zadziała? Serio pytam, nigdy nie używałem. Nie dostarczyli usługi, którą opłacił. Przy karcie chargeback by zadziałał w takiej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No poważnie odpowiadam, nie zadziała jest to elektroniczna usługa i Paypal umorzy to na korzyść usługodawcy.

Mieliśmy kilku cwaniaczków, więc sam to przerabiałem.

 

Co gorsza, usługa przez firmę prawdopodobnie zostanie zawieszona do czasu wyjaśnienia sprawy przez Paypal, więc autor wątku nie dostanie nie tylko plików i jeszcze kasy. To trwa z reguły około 2-3 tygodni, dokładnie nie pamiętam jak to wygląda w terminach.

Każda ze strona ma swój czas na odpowiedź, chyba ze 4 dni, w końcu idzie to do Paypal i dają na stronę firmy, jako, że usługa została dostarczona i nie ma dowodu, że klient tego nie przyjął.

 

To zadziała w przypadku zakupu na eBay, ale nie usługi.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×