Skocz do zawartości
Number 1

Cloudflare i przekierowanie NS

Polecane posty

Witam, czy jest możliwe przekierowanie subdomeny używając NS na cloudflare?

 

Chodzi mi o to że gdy dodaje w panelu administracyjnym cloudflare, subdomena.domena.pl zostaje mi jedynie domena.pl.

Problem polega na tym że nie mam dostępu do domeny jedynie mogę poprosić administratora o przekierowanie ns-ów, a owy administrator jest bardzo niekomunikatywny i czas oczekiwania na jakąkolwiek zmianę to 3-6 miesięcy dlatego chciał bym mieć wolność w zarządzaniu tą subdomeną.

Mam nadzieje że wystarczająco jasno nakreśliłem problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Wchodzisz w panel firmy, która jest rejestratorem Twojej domeny (np. OVH)

2. Rejestrujesz się na cloudflare, dodajesz swoją domenę, dostajesz dwa serwery DNS do wpisania - np. matt.ns.cloudflare.com costam.cloudflare.com

3. Wpisujesz te dwa DNSy w panelu u swojego rejestratora, on inicjuje zmianę DNS'ów dla tej domeny.

4. Po kilku godzinach, a nie więcej niż ~24, DNSy są zaparkowane u cloudflare i operacje na subdomenach i wszystkim co związane z daną domeną robisz już u CF.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że ten administrator może udzielić mi dostępu tylko do jednej subdomeny ponieważ na innych subdomenach są ważne firmowe projekty. Dodawanie domeny do CF nie jest dla mnie problemem, chodzi mi o to żeby mieć możliwość zarządzania tą subdomeną jak normalną domeną. Chcę dodać do CF subdomenę, wchodzę do rejestratora przekierowuję NS danej subdomeny na matt.ns.cloudflare.com costam.cloudflare.com i tu pojawia się problem bo CF pozwala dodać do panelu tylko domenę nie sub domenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AFAIK tak się nie da bo subdomena nie może stać na innych DNSach niż oficjalna domena. Dałoby się przy specyficznym panelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm nie do końca ponieważ gdy dodam sobie domenę do CF i tam w ustawieniach dns przekieruję NS'y na dns'y linuxpl to tam w panelu directadmin'a mogę zarządzać tą subdomeną jak każdą inną domeną. Zależy mi na powtórzeniu tego tylko na CF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AFAIK tak się nie da bo subdomena nie może stać na innych DNSach niż oficjalna domena.

Jak to nie? :)

 

Number 1, nie wiem jak działa CF, bo nie używam. Ale możesz poprosić admina domeny aby wydelegował Ci subke na dnsy jakie chcesz. Może stworzyć rekordy np:

sub.domena.pl IN NS twoj-ns1.costam.pl

sub.domena.pl IN NS twoj-ns2.costam.pl

I wtedy możesz zarządzać subką jak zwykłą domeną, tworzyć w niej rekordy np ftp.sub.domena.pl, abc.sub.. itp

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak i z tym nie ma problemu, właśnie tak postąpiłem w innym przypadku, problem jest w tym że CF nie akceptuje dodawania subdomen, i miałem nadzieje że ktoś tutaj może zna jakąś magiczną sztuczkę na dodanie do CF subdomeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×