Skocz do zawartości
metrowy

Brzydkie praktyki konkurencji

Polecane posty

Witam po przerwie i od razu przechodzę do pytania mianowicie:

 

Mam stronkę / forum jako tako to się kręci - nie narzekam

Od czasu do czasu ktoś [ prawdopodobnie ktoś z konkurencyjnego forum ] próbuje mi zaszkodzić poprzez donosy czy inne abause do hostingodawcy itp.

 

Koleś rejestruje konto , po tygodniu czy dwóch pisania sensownych i poprawnych postów zaczyna się zabawa w podmiane linkowanej treści na przykład :

 

koleś linkuje fotkę , a za jakiś czas podmienia plik [ na jakimś hoście gdzie ma do niego dostęp ] i z niewinnego obrazka robi się obrazek którego bez zgody właściciela nie wolno rozpowszechniać.

 

inna sytuacja podobna do tej wyżej , z tym że np zamiast obrazka link prowadzi do ms office czy innego windowsa / adobe itp - gdzie jeszcze tydzień temu był to link np do darmowej wtyczki do firefoxa.

 

Wiem że dość często leci abause do hostingodawcy - z tego tytułu miałem już raz przystopowane konto

Po wyjaśnieniach wszystko wróciło do normy.

Sam jako admin mam często maile o roszczeniowej treści

Forum jest 100% legalne , żaden warez itp

może kogoś boli że pozycja w wyszukiwarkach podskoczyła? - nie wiem

 

Oprócz mnie jest dwóch moderatorów - wolontariuszy , ale ciężko jest ogarnąć kilkaset postów dziennie , jak się pracuje / uczy / ma rodzine , obowiązki i wyjazdy.

 

No i teraz pytanie - jak z punktu prawnego zabezpieczyć się na wypadek np. listu od kancelarii prawniczej czy innej RIAA czy kij wie czego.

 

Czytałem na tym forum że zapisy regulaminowe na forum nic nie dają bo nie mogą stanowić ,,prawa ponad prawem"

 

Zapewne wielu z was miało doczynienia z czymś podobnym i to zarówno jako właściciel strony/forum jak i właściciele hostingów którzy dostają skargi na treści zamieszczane na ich serwerach.

 

Generalnie olał bym sprawe , ale rzecz ma charakter ciągły i cholera wie do czego jakiś głupek może się posunąć.

 

Mam nadzieję , że znajdzie się ktoś kto będzie chciał przebrnąć przez tą ścianę textu i coś poradzić za co z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Najprostsza z możliwych opcji. Jeżeli zależy Ci na tym, żeby jednak to było, to są pluginy, które pamiętają zawartość posta przed edycją : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Załóż sprawe cywilną o działanie na szkodę Twojego biznesu z forum ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja wiem że można zrobić forum ,, tylko do odczytu " albo wprowadzić restrykcje , kwarantanny blokowanie i banowanie itp - tylko że to już nie będzie lajtowe forum tylko zakład zamknięty ze służbą więzienną ...

 

Jak na razie to nie ma problemu z temperowaniem debili co to robią , tyle że debile nie odpuszczają ....

 

Chodzi mi o informacje natury prawnej , jak rozgryzć temat żeby mieć choć troszkę ,, pleców '' w razie co

 

 

Miłosz

Napisany Dzisiaj, 23:33

Załóż sprawe cywilną o działanie na szkodę Twojego biznesu z forum ;)

 

ok - tylko przeciwko komu? adresowi ip?

 

Edytowano przez metrowy (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koleś linkuje fotkę , a za jakiś czas podmienia plik [ na jakimś hoście gdzie ma do niego dostęp ] i z niewinnego obrazka robi się obrazek którego bez zgody właściciela nie wolno rozpowszechniać.

 

Najprostsza metoda to prosty upload fotek na swój serwer i zezwolenie na wklejanie zdjęc tylko z twojego serwera

 

inna sytuacja podobna do tej wyżej , z tym że np zamiast obrazka link prowadzi do ms office czy innego windowsa / adobe itp - gdzie jeszcze tydzień temu był to link np do darmowej wtyczki do firefoxa.

 

Tu jak wyżej pisali - zezwolenie na edycje postu przez kilka godzin po napisaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok - tylko przeciwko komu? adresowi ip?

Za adresem IP kryje się jakiś człowieczek ;) Jeśli adresy są polskie, to żaden problem ustalić kto to. Odpowiednie służby się tym zajmują.

Chyba dwa lata temu miałem do wskazania w sieci osobę, która komuś napyskowała na GG. Jak widać da się ustalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli by doszło do takiej sytuacji że pójde do sądu to mój hostingodawca może lub ma obowiązek udostępnić logi , zgłoszenia abause itp jako dowód w sprawie - czy wystarczą tylko moje logi itp?

 

i z ciekawości - ile kosztuje założenie sprawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

tylko że to już nie będzie lajtowe forum tylko zakład zamknięty ze służbą więzienną ...

Mówimy tylko o ograniczeniu edycji do np 24h po opublikowaniu postu - kto normalny po takim czasie edytuje post? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uważasz, że przeglądanie forum w celu poszukiwania idiotów czy tłumaczenie się providerowi dlaczego na Twoim forum latają copyrighted materiały jest lepsze niż taka głupota jak blokada edycji po 24h to współczuję podejścia do służby więziennej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To że po 24h autor postu nie będzie mógł go edytować, tym samym nie podmieni normalnego obrazka dodanego tydzień wcześniej na jakieś ustrojstwo. W ten sposób pozbędziesz się problemu raz na zawsze. A że nie chcesz tego zmienić to nie dziw się że "debile" nie chcą odpuścić skoro mają możliwość Ci napaskudzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

edycja ustawiona jest na 15 minut.

 

Czyli podmienia linki w sygnaturze? To ustaw uprawnienia na posiadanie linków w sygnaturze dla userów mających konto od 6 miesięcy/1000 postów i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co pisze @metrowy, to szkodnik nie edytuje posta, tylko podmienia treść pod linkiem. W takiej sytuacji blokada edycji nic nie da.

 

@metrowy: Gdzie on wrzuca te śmieci? Na jaki serwer? Może zgłoś abuse do właściciela tego serwera ;)

 

No to ustawić allow tylko na imgur albo zrobić, żeby zdjęcia były wrzucane na serwer i tyle. Zawsze jest rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co pisze @metrowy, to szkodnik nie edytuje posta, tylko podmienia treść pod linkiem. W takiej sytuacji blokada edycji nic nie da.

 

@metrowy: Gdzie on wrzuca te śmieci? Na jaki serwer? Może zgłoś abuse do właściciela tego serwera ;)

 

głównie na ruskie serwery

abause leciało nie raz ,ale wiadomo - jak do głuchego

 

 

Czyli podmienia linki w sygnaturze? To ustaw uprawnienia na posiadanie linków w sygnaturze dla userów mających konto od 6 miesięcy/1000 postów i już.

 

no nie - sztuczka polega na podmianie pliku pod linkami , nawet jak ma bana

 

Dziś na forum została oficjalnie poruszona ta kwestia i widze że ludzie solidarnie chcą wspierać zwalczanie swołoczy i rozumieją problem

 

Na kontach z dziwnymi adresami email pozmienialiśmy hasła i teraz te osoby będą musiały odzyskać dostęp poprzez weryfikacje emailem.

 

Mamy w planach wprowadzenie kilku utrudnień dla nowych userów no i zobaczymy

 

Jak nie będzie rady to napisze do Putina że mamy sporo userów z Federacji Rosyjskiej i że są szykanowani to może nas oswobodzi :D :D :D

 

pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no nie - sztuczka polega na podmianie pliku pod linkami , nawet jak ma bana

 

Teraz rozumiem, sorry.

 

Parę pomysłów:

- ograniczenie załączników do własnego serwera

- ograniczenie załączników do zaufanych hostów

- nowy user - brak uprawnień do załączników.

 

Żadnych cech wspólnych te konta nie mają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×