Skocz do zawartości
Ola44

Hosting pod strone

Polecane posty

Witam

 

Czytałam na forum ale nadal nie wiem co zrobić :(

 

Potrzebuję:

 

1. Zagraniczną firmę gdzie mogę zarejestrować domenę com na 3 lub 4 lata. Z ukrywanie danych rejestratora. Coś pewnego aby jej nie stracila.

 

Czy muszę wpisywac poprawne dane podczas rejestracji domeny? Będe mogła je zmienić?

 

2. Zagraniczny hosting. Wszytskie kraje z wyłaczeniem naszego. Strona nie jest zgodna z polskim prawem ale jest zgodna z resztą UE. Coś pewnego i względnie taniego do ok 40 ub 50 gb transferu i minimum 2 gb pojemności, platności najlepiej raz na rok.

 

Czy istnieje zagraniczny hostin z poslik suportem? Czechy może?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś pewnego aby jej nie stracila.

Czy muszę wpisywac poprawne dane podczas rejestracji domeny?

Trochę się wykluczają te dwie rzeczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o zwykły hosting czy jednak chcesz hosting offshore ? Jeśli ma to być zwykły hosting to 1and1.com, domena za $1 na rok. Kraj najlepiej stany. Jeśli chodzi o dane polecam, fakenamegenerator, tylko zrób screen wpisanych danych i zapisz gdzieś na dropbox.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strona będzie legalna w EU, ale w Polsce już nie? Jaka to tematyka strony?

No jaka. Warez. Albo wyjątkowo skromny bloger :)

 

Nie będzie legalna, ale konieczność współpracy międzynarodowej to zawsze dodatkowy problem dla właścicieli praw autorskich albo policji, którego przy mniejszej skali pewnie nie będzie im się opłacało rozwiązywać.

Edytowano przez spindritf (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeden post coś wnosi do tematu. Jestem prawnikem więc wiem co robię. Będzie legalna wszędzie poza PL. To nie jest warez itp.

Szkoda, że zamiast pomagać bawicie się we wróżki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesteś prawnikiem i chcesz podawać lewe dane w domenie? Tego jeszcze tu nie grali.. A potem na targu kupisz lewy dowód osobisty żeby zrobić cesje na prawidłowe dane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy muszę wpisywac poprawne dane podczas rejestracji domeny? Będe mogła je zmienić?

 

Umiesz czytać?

Do cesji domen globalny potrzeby jest dowód?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy muszę wpisywac poprawne dane podczas rejestracji domeny? Będe mogła je zmienić?

 

Umiesz czytać?

Do cesji domen globalny potrzeby jest dowód?

 

Podając lewe dane do rejestracji, Ty jako Ola44 nie jesteś abonentem domeny. Abonentem jest jakiś John Doe. Ja nie wiem czy Ty do końca zdajesz sobie sprawę z tego, jakie konsekwencje z tego wynikają. W szczególności biorąc pod uwagę Twoje pytania z pierwszego postu.

 

Strona nielegalna w PL, ale legalna w UE? Żaden warez Panowie, po prostu (na 98%) hazard.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem czy Ty do końca zdajesz sobie sprawę z tego, jakie konsekwencje z tego wynikają.

Jestem prawnikem więc wiem co robię.

mem-bit-please-660x494.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na www więc pytam a wy mnie wysmiewacie. Ale skoro zamiast pomocy jest zabwa w zgadywanie dlaczego nie jest legalna w PL to wam powiem marudy.

 

Zmieram militaria, pociski broń o walorach kolekcjonerskich itp. Mam zamiar utworzyć internetowe muzeum dlatego wymagania na hostin są takie małe. W polsce są bardzo restykcyjne zasady co do posiadania broni i amunicji. Dlatego nie chcę aby policja składala mi wizyty co kilka miesięcy i sprawdzła czy czasem nie sprzedaję broni zdatnej kogoś zabić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy muszę wpisywac poprawne dane podczas rejestracji domeny? Będe mogła je zmienić?

 

Umiesz czytać?

Do cesji domen globalny potrzeby jest dowód?

Jako prawnik powinieneś wiedzieć czym to grozi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będziecie się szarpać, czy pomożecie osobie, która o pomoc prosi?

 

Jeżeli nie, to proszę o zamknięcie tematu, bo robi się niezły teatrzyk.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestey, nabijanie postów dla linków w sygnaturkach to tu codzienność. A czym może grozić wpisanie złych danych w innym kraju gdzie nie podlegamy pod jego prawo?

Edytowano przez Ola44 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestey, nabijanie postów dla linków w sygnaturkach to tu codzienność.

Użytkownik od Wczoraj, 21:11

 

Tyle postów natrzaskałaś, że faktycznie codzienność..

 

 

A czym może grozić wpisanie złych danych w innym kraju gdzie nie podlegamy pod jego prawo?

Strach iść do prawnika po porade jak takie coś sie widzi...

 

Pewnie niczym. Tylko potem jak ktoś będzie chciał kupić domene i wykonać cesje, to wytłumacz mu, że osoba nie istnieje i nie zrobi cesji..

 

Szukaj hostingu bulletproof.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak strona jest nawet w Honolulu, czy z lepianki w Nigerii, będzie traktowana jak Polska jeśli prowadzisz ją z Polski. Jedyna różnica, że będzie ją trudniej zamknąć, ale nie rozwiązuje to Twojego problemu z możliwym nachodzeniem przez Policję.

Edytowano przez elcct (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A skąd ktoś ma wiedzieć skąd ją prowadzę? Skąd będzie wiedział gdzie mieszkam? To, że będzie po polsku i angielsku nie oznacza, że mieszkam w PL.

 

Tu się nie zgodzę, zagraniczny hosting nie udostępni danych polskiej policji bez współpracy dwóch państw. W moim przypadku gdzie problemem jest polskie prawo inne kraje nie będą robić problemów.

 

Przykładem jest słynna strona krew i honor, którą nie mogą zamknąć a amerykański hostingodawaca nie udostępnia danych tłumacząc się konstytucyjną wolnością słowa.

 

Ja nie prowadzę strony takiego ciężkiego kalibru i profilaktycznie chcę się zabezpieczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Ja nie prowadzę strony takiego ciężkiego kalibru i profilaktycznie chcę się zabezpieczyć.

 

Osoby współpracujące przy przytoczonych stronach były aresztowane w Polsce (chociaż sprawy zostały oddalone) oraz strony były wiele razy blokowane przez FBI.

 

Jakiego kalibru stronę prowadzisz, nie ma znaczenia. Bardziej znaczy, czy nadepniesz tym komuś na odcisk i czy łatwo będzie Ciebie oskarżyć o coś i podwyższyć statystyki.

 

 

 

 

A skąd ktoś ma wiedzieć skąd ją prowadzę?

 

Zawsze się znajdzie ktoś życzliwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Życzliwych w tym kraju nie brak. Jeżeli prowadzisz stronę o tematyce kontrowersyjnej (nie obchodzi mnie czy gołe cycki czy przepis na wysadzenie sejmu) to najlepiej ją klepać po cichu, nikomu się nie chwaląc i po prostu siedzieć cicho i nie zdradzać się z takimi tematami. Na co dzień być sobą, żeby nie było żadnych podejrzeń a wieczorkiem położyć kałacha na biurko i prowadzić stronę. Wtedy masz szansę i to sporą że dojdą do ciebie bardzo późno albo nawet wcale o ile firma hostingowa cię nie sprzeda. Chociaż dojść mogą prawie wszystko juz teraz, kwestia twardych dowodów żeby prokuratur mógł wydać nakaz aresztowania o 6 rano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Ola44 dane jakie podasz przy rejestracji nikogo nie obchodzą tak naprawde i nikt ich nie weryfikuje. Jeżeli domena będzie na własny użytek to nikt się nie będzie czepiał i sprawdzał. Zapoznaj się z regulaminem rejestratora ale zdaje się, że nacięższą "karą" jaka może Cię spotkać za podanie nieprawdziwych danych przy rejestracji domeny to rozwiązanie umowy z rejestratorem. Patrząc realnie - jeżeli płacisz za usługi to dane na jakie jest zarejestrowana domena czy pakiet są bez znaczenia - przeciez to kasa dla nich... Nie jest to oczywiście praktyka godna polecenia ale cóż...pamiętaj, że podajesz tam dane do kontaktu jak adres e-mail i telefon, po tym tez można namierzyć właściciela. Poza tym policja może wystąpić o logi serwera i wtedy ani lipne dane ani zagraniczny hosting nie pomogą... IP jednoznacznie wskaże kto prowadzi stronę. Rzadko bo rzadko ( :D) ale zdarzają się kumaci przedstawiciele organów ścigania, miałam nawet okazję się z takimi zetknąć. Namierzenie łobuza w sieci nie zajmie im dużo czasu a przy obecnych możliwościach technicznych dla kumatych osób rozwiązanie takiej sprawy nie jest trudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×