Skocz do zawartości
kkuubbaa

Migracja z serwera dedykowanego do VPS w OVH

Polecane posty

Witam

 

Za chwilę skończy mi się serwer dedykowany w OVH, a mam zamiar przejść na VPS. Obydwa serwery posiadają system centos, na dedyku 5, a na vps 6. Mam pytanie czy można zachować ustawienia z poprzedniego serwera ?

Od wczoraj staram się coś zainstalować na VPS, aby przenieść swoją aplikację na nowy serwer, ale niestety mam problemy z konfiguracją i pełną instalacją wszystkich dodatków.

Czy istnieje jakiś sposób na przeniesienie wcześniejszej kofniguracji na nowy serwer ? Jeśli nie to czy mogę sobie jakoś serwer dedykowany zapisać na kompie w formie kopii ? Słyszałem coś o wirtualizacji, ale nie za bardzo wiem czy i jak... Mam mało czasu, a nie chciałbym stracić danych z obecnego serwera.

Mogę prosić o jakieś poradniki jak to zrobić ? Do tej pory ręcznie postawiłem apacha, mysql, php i delikatnie to skonfigurowałem... chociaż to może być za duże słowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Za chwilę skończy mi się serwer dedykowany w OVH, a mam zamiar przejść na VPS. Obydwa serwery posiadają system centos, na dedyku 5, a na vps 6. Mam pytanie czy można zachować ustawienia z poprzedniego serwera ?

Od wczoraj staram się coś zainstalować na VPS, aby przenieść swoją aplikację na nowy serwer, ale niestety mam problemy z konfiguracją i pełną instalacją wszystkich dodatków.

Czy istnieje jakiś sposób na przeniesienie wcześniejszej kofniguracji na nowy serwer ? Jeśli nie to czy mogę sobie jakoś serwer dedykowany zapisać na kompie w formie kopii ? Słyszałem coś o wirtualizacji, ale nie za bardzo wiem czy i jak... Mam mało czasu, a nie chciałbym stracić danych z obecnego serwera.

Mogę prosić o jakieś poradniki jak to zrobić ? Do tej pory ręcznie postawiłem apacha, mysql, php i delikatnie to skonfigurowałem... chociaż to może być za duże słowo.

To nie jest proces który da się po prostu przeprowadzić dając tobie prostą odpowiedź. Pamiętaj że na samym początku wspomniałeś o różnicy wersji systemu operacyjnego. To automatycznie przekłada się na nowe elementy które mogą lecz nie muszą powodować problemy. druga sprawa nie napisałeś co właściwie utrzymujesz na tym serwerze dedykowanym. To też jest ważne, gdy chodzi tylko o strony www, bazy danych i pocztę to praktycznie problem nie istnieje. Wszystko się zmienia kiedy trzymasz jakieś specjalistyczne rozwiązanie wymagające przygotowania środowiska w oparciu o niezbędne elementy. Wtedy proces jest bardziej skomplikowany do którego trzeba się po prostu przygotować.

 

rsync

To tak jak byś napisał: ftp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już myślałem, że mam deja vu lub odbija mi z przemęczenia, ale poprosu na forum jest obecnie poruszany podobny temat: http://www.webhostingtalk.pl/topic/47081-wirtualizacja-serwera-dedykowanego może coś z tego też wychaczysz.

 

Według mnie najlepszą opcją i tak jest skonfigurowanie tego od nowa, wzorując się na konfiguracji z poprzedniego serwera.

Postaw usługi, poprzenoś stronki zobacz czy wszystko działa, jak nie to logi i patrzysz czego brakuje.

Edytowano przez Rbit (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rsync + grub-setup i smiga

 

Przeczytaj proszę:

 

Witam

 

......Do tej pory ręcznie postawiłem apacha, mysql, php i delikatnie to skonfigurowałem... chociaż to może być za duże słowo.

 

O czeka na ofertę a nie kolejne hasła !

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Przeczytaj proszę:

 

 

O czeka na ofertę a nie kolejne hasła !

 

 

Widzę, że kolega ma dar czytania w myślach przez internet. Ciekawe, ciekawe.

 

Jakby autor czekał na ofertę wykonania czegoś takiego to zapewne napisał by w odpowiednim dziale

Oferty Pracy / Zlecenia

 

Kolejnym razem jak nie będziesz miał nic ciekawego do napisania, lub nie potrafił pomóc jak teraz, to nie pisz. Proste.

Edytowano przez Rbit (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×