Skocz do zawartości
Gość thetox

Wyjazd za granicę autem

Polecane posty

Gość thetox

Hej

 

Muszę jechać za granice na 4 tygodnie a dokładnie do Niemiec, słyszałem ze jak się wyjeżdża za granice to warto a nawet trzeba wykupić jakieś ubezpieczenie na samochód, w razie awarii aby nie płacić jak za zboże za lawetę np holowanie na autostradzie, bo słyszałem ze bez takiego ubezpieczania czy co to jest nie wiem dokładnie, z holować z holują ale płacisz w tedy jak za zboże.

To chyba assistance czy co? Jak to ogólnie wygląda.

Edytowano przez thetox (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak do Niemiec to potrzebujesz przede wszystkim winiete ekologiczna ;). w sprawie assistance zadzwon do ubezpieczyciela u ktorego masz oc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisze tak jeżdżę co tydzień do polski przez 1.5 roku i żadnej naklejki nie mam nigdy mnie nie zatrzymali, a za holowanie płaci się gdzieś 1.20zl za kilometr zależy też cena od gościa. Jak jedziesz przez Zgorzelec to jedynie na granicy stoją i gdzieś na pobocznych zjazdach, a tak to problemu nie ma.

 

pzdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Znalazłem u swojego ubezpieczyciela OC

Usługa assistance
Karta PZU Pomoc w Drodze Europa 60 dni – 167 zł brutto
Karta PZU Pomoc w Drodze Europa 365 dni – 300 zł brutto
Więc wykupie na 60 dni, ale jeszcze podejde do biura się spytac co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak do Niemiec to potrzebujesz przede wszystkim winiete ekologiczna ;)

Jak jedziesz do centrum np Berlina, to tam są jakieś takie pierdołki. Nie wszystkim wjedziesz do centrum.

 

Karta PZU Pomoc w Drodze Europa 60 dni – 167 zł brutto

Karta PZU Pomoc w Drodze Europa 365 dni – 300 zł brutto

Pare lat temu jak byliśmy w rajchu, to przy końcu trasy (nieco ponad 1200km) furejka sama z siebie zaczeła tracić moc. Po dojechaniu na miejsce zadzwoniliśmy do PZU i ogólnie ich odpowiedź na pytanie o jakiś serwis, była taka, iż mamy się bujać :) Także na dobrą sprawe nakupuj sobie za te pare zł browarów w Niemczech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

@Miłosz - czyżby padła wam turbina? :P
Mieliśmy podobny przypadek, w drodze do Zakopanego - na autostradzie w Łodzi, PZU przyjechało z samochodem zastępczym, tylko, że to było w Polsce a nie w Niemczech.

Jedynym dobrym wyjściem jest w tej sytuacji szukanie niemieckiego ubezpieczyciela, spróbuj się ubezpieczyć przykładowo w Allianz. Nie wiem czy się da, sam nigdy jeszcze nie ubezpieczałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem (nie moja branża), pochlaliśmy, postał dwa dni i sie sam naprawił ;) Troche mu dusiłem, więc wszystko możliwe :)

 

Morał z tego taki, że ubezbiepiczenie w PZU chugona daje. No chyba, że ktoś już z tego korzystał za granicą, to chętnie poczytam czy to działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

"Sam się naprawił" - takie rzeczy tylko u Polaków. :)

Jedziesz tam do pracy czy jako turysta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na szparagi, bo z tego biznesu ciężko wyżyć.

 

No po prostu ochłonął i było ok. Widocznie nie był przywyknięty do mojej jazdy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jak jedziesz do centrum np Berlina, to tam są jakieś takie pierdołki. Nie wszystkim wjedziesz do centrum.

 

Pare lat temu jak byliśmy w rajchu, to przy końcu trasy (nieco ponad 1200km) furejka sama z siebie zaczeła tracić moc. Po dojechaniu na miejsce zadzwoniliśmy do PZU i ogólnie ich odpowiedź na pytanie o jakiś serwis, była taka, iż mamy się bujać :) Także na dobrą sprawe nakupuj sobie za te pare zł browarów w Niemczech.

 

A jak na w Lipsku do samego centrum tylko eco czyli autobusy czy taxi wbijają na elektrycznych (muszą się przed słupkami przełączyć i podbić kartę) :)

 

To jest prawdziwe eco a nie jakieś opłaty za wytwarzanie CO2 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz naklejki ekologicznej, zależy tam od poziomu zanieczyszczeń wydalanych przez twoje auto. Na granicy możesz kupić coś takiego, idziesz z dowodem rejestracyjnym i CI przyznaja. Z żółta i czerwona nie wjedziesz do miasta. tzn. wjedziesz ale jest kara jak Cię złapią.
plakietki-umweltzone.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupując OC + AC dostałem coś takiego jak ubezpieczenie na całą europę (nie wiem jak to sie profesjonalnie nazwa).

 

PZU jest przereklamowane i drogie. Polecam TUW / AXA .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Odzyskiwanie kasy z AXY po wypadku... Tabletki na uspokojenie hurtem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×