Skocz do zawartości

Polecane posty

Jak nie z ich winy, sorry ale jeśli mają niesprawne generatory to już ich problem.

Zdecydowanie powinna być jakaś rekompensata, dziś ruch spadł u mnie o połowę, o połowę mniejsze zarobki, strona raz działa raz nie... Szkoda gadać.

 

Jak livenet leży tyle to rozumiem, ale że S-NET pozwala sobie na tak długą awarię?

A co zrobią, nie mają wyjścia :) Muszą czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Z całym szacunkiem ale myślałem że szanujące się DC w PL nie odstawiają takich szopek jak odwalili ci betonowi durnie z PKP co przez dwa lata nie dbali o sprzęt do awaryjnego zasilania na centralnym. Bo co jak co, prądu może zabraknąć na centralnym w Wawie, w sklepie u Tośka czy w KPRM, ale nie w Data Center. No ludzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Wypadki chodzą po serwerowniach" :P

Trzeba czekać i się nie denerwować bo to nikomu nie pomoże ani nie przyspieszy usunięcia awarii.

 

Swoją drogą, chciał bym się dowiedzieć co dokładnie się stało, ciekawe czy to wyjaśnią :unsure:. Samo słowo "awaria zasilania", mi nie wystarcza.

Edytowano przez hoole (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem ale myślałem że szanujące się DC w PL nie odstawiają takich szopek

blah, blah, problemy mają czasem wszyscy, nawet najlepsi i najwięksi na tym rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z jednej strony tak, z drugiej nagle żeby UPSy i Generator zawiodły razem to jednak trochę dziwne...i uruchamianie tego agregatu przez jakieś...12h? 8h działania i potem znowu przerwa przez jakieś 10h? trochę śmieszne...agregat im zgasł? oleju napędowego zabrakło czy jak?

Edytowano przez pietrovek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@pietrovek

 

Ionic zaliczyło wtopę - to jest fakt i mnie akurat nie interesuje co tam u nich się dzieje, po prostu cierpliwie czekam na wiadomość że już wszystko ok. Mój poprzedni post jest reakcją na stwierdzenie "odstawianie szopek" (co ewidentnie było złośliwe ze strony autora postu). Proponuję poczytać opinie o firmach, i tam wyszukać firmy, które "odstawiają szopki". Co jak co, ale Najdmen dba o jakość usług i zadowolenie swoich Klientów. Przez dwa lata od kiedy mam od niego usługę pierwszy raz zdarzyło się, że mój serwer jest offline przez kilka godzin.

Edytowano przez que_pasa (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Moja ,,złośliwość" nie była skierowana do IONIC tylko do S-NET. Nie zgodzę się że IONIC zaliczył wpadkę tylko wpadkę zaliczyło DC w którym trzymają serwery czyli S-NET. Jedyne co IONIC może to na bieżąco informować klientów o tym jak wygląda sytuacja oraz monitować u źródła szybsze rozwiązanie problemu. Dlatego proszę się nie doszukiwać jakichkolwiek złośliwości w moich postach w stosunku do IONIC, gdyż nie było to w moim zamierzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Wydzieliłem z IONIC bo to problem globalny DC, bez sensu aby teraz dyskutowac o tym samym po wszystkich tematach z ionic/masternet/inni

 

------

 

no ładnie, a myślałem, żeby coś tam wstawić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w którym trzymają serwery czyli S-NET
A nie przypadkiem łącze od nich mają tylko? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja ,,złośliwość" nie była skierowana do IONIC tylko do S-NET.

 

ech, a ja pomyliłem wątki, +1 dla Ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

blah, blah, problemy mają czasem wszyscy, nawet najlepsi i najwięksi na tym rynku.

Dobrze, że wydzielono to do tematu S-NET. Oczywiście nie chodzi tu o IONIC, tylko o S-NET. Najlepsi i najwięksi? Pamiętasz taką wtopę np. w onecie, allegro, beyond? To nie jest neostrada którą możesz sobie podpiąć pod rower żeby produkować prąd, to jest podobno PROFESJONALNE DC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętasz taką wtopę np. w onecie, allegro, beyond?

U nich nie wiem, ale pamiętam wtopy np. w LIM i odcięcie sporej części polski od internetu (bo też padło zasilanie). Pamiętam wtopy CDP i dwa dni bez łączności. Tego typu incydenty po prostu się zdarzają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

No S-net to jednak nie jest DC nawet podobnym do Beyond...

Awaria tragiczna, żadne DC nie zaliczyło w Polsce podobnej oczywiście nie patrząc na jakieś pseudo typu Livenet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od prawie godziny nie odpowiada mi serwer. Myślałem że ddosa mają ale w Polsce też nie odpowiada. Wygląda na jakąś większą awarie. <_<

 

 

 

21/02/2014 00:01:30 Network error

us.png St. Louis, MO

 

20/02/2014 23:56:30 Network error

ca.png Toronto 3, Canada

 

20/02/2014 23:51:30 Network error

us.png Las Vegas 4, NV

 

20/02/2014 23:46:30 Timeout (> 30s)

fr.png Strasbourg 4, France

 

20/02/2014 23:45:46 DNS error

nl.png Amsterdam 2, Netherlands

 

20/02/2014 23:41:30 DNS error

gb.png London, UK

 

20/02/2014 23:31:30 Timeout (> 30s)

us.png Los Angeles, CA

 

20/02/2014 23:26:30 Timeout (> 30s)

us.png Denver, CO

 

20/02/2014 23:21:30 Network error

us.png Newark, NJ

 

20/02/2014 23:16:30 Network error

us.png St. Louis, MO

 

 

Edytowano przez robson345 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jest problem z całym S-Net od godziny?

 

Mi przy zgrywaniu plików z serwera na serwer do ionic padło na 94% po prawie 10h :(

 

 

 

Edit:

Z wstepnych informacji wynika; być problem z fizycznymi uszkodzeniami kabli światłowodowych, informacje są niepotwierdzone

 

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi przy zgrywaniu plików z serwera na serwer do ionic padło na 94% po prawie 10h :(

No to masz nie fajnie.

 

Jak się okaże że świetlik fizycznie walnięty trzeba będzie chwilowo na awaryjny serwer się przełączyć. Cały miesiąc jakieś chwilowe przerwy były, aż w końcu padło. Heh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cyt:

Niestety zaobserwowaliśmy awarię u dwóch dostawców transmisji w relacji Kraków - Warszawa, która jest spowodowana przecięciem światłowodów pod Krakowem. Czas usunięcia awarii naszego głównego dostawcy to maksymalnie 6 rano. Prawdopodobnie awaria zostanie usunięta wcześniej, nasi technicy cały czas czuwają nad przebiegiem prac serwisowych. Niestety awaria zbiegła się w czasie z przebudową węzła na Biskupińskiej w Krakowie (gdzie S-NET ma styk z siecią Cogent) w związku z tym dodatkowa protekcja w postaci styku z siecią Cogent nie może zadziałać. Od marca 2014 węzeł Kraków Biskupińska zostanie ponownie uruchomiony (zgodnie z wcześniej zakładanym planem), dodatkowo nasza firma uruchamia drugą linię protekcji przez Katowice (relacja Kraków - Katowice - Warszawa), która została już zakontraktowana w listopadzie 2012 roku.

 

Może modarator mógłby zmienić temat/przenieść do s-net'u ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×