Skocz do zawartości
mati92

Direct Admin problem z mailem.

Polecane posty

Witajcie, posiadam serwer VPS do nauki z zainstalowanym DA. Na serwer podpiąłem domenę oraz założyłem maila. Wszystko ładnie chodziło, serwer maile odbierał oraz wysyłał aż do czasu. Trudno jest mi powiedzieć co zepsułem w mailu, bo przeprowadzałem na tym serwerze wiele operacji.

 

Problem wygląda następująco, mogę utworzyć nowe konta mailowe oraz nimi zarządzać (edycja itd), logowanie do programu pocztowego domyślnego dla DA idzie też bez problemu. Schody zaczynają się kiedy chciałbym wysłać lub odebrać maila, w tedy po prostu nie dochodzi.

 

I tutaj pytanie do Was użytkownicy, jak mógłbym zdiagnozować przyczynę awarii?

Edytowano przez mati92 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tutaj pytanie do Was użytkownicy, jak mógłbym zdiagnozować przyczynę awarii?

 

Przejrzeć logi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Przejrzałem, ale to tak jakbyś zaglądał pod maskę samochodu z instrukcją obsługi radia.

 

Logi: http://wklej.se/5dd8

 

Trzeba było na początek kupić sobie rower. Widzisz to częsty błąd ludzie kupują ciągle radio do którego dokupują samochód nie znając się jeszcze na zwykłym rowerze. Na początek zauważ że według tego co podałeś system krzyczy o prawach do katalogu bo są nieprawidłowe. To trochę jak wróżenie z fusów i chodzenie po ciemnym korytarzu bez latarki. jak to VPS czy inne hostingowe dziadostwo to po prostu zabierz dane i przeinstaluj. Nikt tobie nie da reguły by wyjść z bagienka wpisując krok po kroku co masz robić. Zasada jest prosta - nie znasz się nie grzeb , chcesz się uczyć zrób sobie kawę i napisz rano jak efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Trzeba było na początek kupić sobie rower. Widzisz to częsty błąd ludzie kupują ciągle radio do którego dokupują samochód nie znając się jeszcze na zwykłym rowerze. Na początek zauważ że według tego co podałeś system krzyczy o prawach do katalogu bo są nieprawidłowe. To trochę jak wróżenie z fusów i chodzenie po ciemnym korytarzu bez latarki. jak to VPS czy inne hostingowe dziadostwo to po prostu zabierz dane i przeinstaluj. Nikt tobie nie da reguły by wyjść z bagienka wpisując krok po kroku co masz robić. Zasada jest prosta - nie znasz się nie grzeb , chcesz się uczyć zrób sobie kawę i napisz rano jak efekty.

 

Myślałem, tylko że choć trochę zostanę nakierowany na problem, coś w stylu poszukaj o tym czy zapoznaj się z tym, nie liczyłem że dostanę "gotowca". Siedzę z tym już trzy dni, wszystko co było z tym związane (min sypanie uprawnieniami) przeguglowałem i próbowałem wyeliminować. Nie będę reinstalował tego serwera, bo służy mi tylko do zabawy, będę dalej próbował coś z tym zrobić metodą gugla i błędów.

 

PS: oczekiwałem lepszych metafor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastosowałeś się do logów?

 

Permissions on 'exim' are -rwsr-xr-x (104755). /usr/sbin/exim requires 4755

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do nauki? poznaj najpierw system a nastepnie denne panele. To żadna szkoła uczyc sie DA :D z paneli to chyba nie ma żadnego dobrego, lepiej robic wszystko samemu, najciekawsze są opuszczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×