Skocz do zawartości
Noone

Nowa Promocja Home

Polecane posty

oferta

regulamin

 

Ta oferta już wymiata. Ciekawe co konkurencja na to.

Znając także wcześniejszą politykę home, jeżeli raz dobierali się do cen, stawały się one od tego momentu płynne co mogłoby sugerować późniejsze podobne promocje. A to z kolei mogłoby oznaczać zapoczątkowanie rewolucji cenowej w polskim hostingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Promocja trwa od 24 kwietnia 2006 r. do odwołania.

 

ciekawe kiedy skoncza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodatkowo otrzymasz gratis kupon Google Adwords o wartości 200 zł do wykorzystania na promocję Twojej strony w Internecie. Oferta ograniczona czasowo!

 

Czyli jeżeli zamierzałeś zareklamować się w google to home Ci jeszcze dopłaca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyzby home.pl teraz obslugiwalo [umozliwialo] obsluge wielu serwisów [a nie 1 tak jak kiedyś] ? :> Postarali się chłopaki...

Już od dawna to jest możliwe, wiele osobnych serwisów pod dowolnymi domenami/subdomenami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jak ślicznie. Oby tylko serwery im wytrzymały ;-). Znając inwencję chłopaków z Netartu to po "dokładnych badaniach rynku" wprowadzą serwer za 1 zł na rok lada chwila..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Czy ktos ma pomysl jak ich powstrzymac ?

 

Chyba mam temat na dzisiejsze spotkanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ostro poszli. Świetny przykład marketingu w oparciu o strategię zintegrowaną. Z nastawieniem na klientów, którzy jak raz kupią to będą u nich długie lata... Ale tak naprawdę to jest tak skalkulowane, że nawet jak odejdzie po 12 miesiącach to home i tak super zarobił.

 

Notabene patrząc na optymizm i rozglos jaki wywołała ta promocja tylko tutaj, śmiem twierdzić, że home zagrało GENIALNIE. Sorry to say - powoli żegnajmy się z netartem, 2be, progreso i innymi.

Umocnienie i zwiększenie popularności marki. Zwielokrotnienie sprzedaży.

 

Gratulację dla Sales/Marketing/Brand Directora.

A do konkurencji hint - zacznijcie szukać dobrych i ODWAŻNYCH marketingowców. Wiem, że w home mają łatwiej, bo człowiek odpowiedzialny za marketing jest współwłaścicielem firmy :) No, ale cóż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nic to ich nie kosztuje, Ci co maja wlasne firmy wiedza jakie jest zjednostkowane zuzycie efektywne transferu, co do maszyn to maja kase w najgorszym razie dokupia, co do celowosci owej promocji... nie wypowiem sie bo to zalezy od strategii rynkowej firmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorry to say - powoli żegnajmy się z netartem, 2be, progreso i innymi.

Khem...

Home to nie Google, nie ma szans na zmonopolizowanie rynku. Wiele osób nie postawi tam programowo niczego - jedni nie lubią molochów, inni się na Home zawiedli, jeszcze inni chcą mieć konta o innych parametrach. Home może sobie być największą firmą na rynku, ale nie będzie to oznaczać zniknięcia innych firm. Nie w najbliższej przyszłości.

Poza tym pamiętajmy, że im większa firma, tym większy bezład i więcej niezadowolonych z czegośtam userów. Jeśli Home będzie miał milion userów i tylko 1% z nich będzie niezadowolonych, to jest to 10 tysięcy userów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tm! sorka, ale co jest genialnego w tej ofercie? juz nawet na polskim rynku byly podobne, co dopiero na zagranicznym. kwestia taka, ze home jest znane, jak cos znane to ludzie sami niosa infa za darmo, bo "Afera", jakby jakas mala firma zrobila podobnie, nawet by topicu nie bylo :)

 

jezeli ktos bedzie mial problem najlepiej znalezc sobie nisze rynkowa, szczegolnie jezeli to nie jest glowna dzialalnosc firmy. hosting staje sie coraz mniej oplacalny, a jest dosc mocno skomplikowany (aby swiadczyc PRO jakosc). Tzn. moze inaczej - na rynku masowego klienta staje sie mniej oplacalny, ale na rynku firm - jak najbardziej. firme nie interesuja promocje (oczywiscie wieksze firmy), tylko kontakt, jakosc, przedstawienie oferty co im to da, dorbe slowo od innej firmy, ktora juz ma u nas uslugi, opinia. Wiec zmartwienie maja firmy z masowym hostingiem, a i tak dadza rade mysle. Im cos jest wieksze, tym ciezej o support, wtedy male trygyrski podgryzaja czesc tortu duzym i kolo sie zamyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Piotr Mikołajski - Home to oferta skierowana do bardzo specyficznej grupy społecznej. Ci ludzie (w 90%) tylko za to płacą! Zamawiają stronę w agencji. Agencja instaluje stronę na serwerze. I tyle było kontaktu z serwerem przez 12mies. Następny kontakt z firmą Home będzie, kiedy przyjdzie faktura proforma za następny rok.

Dlaczego - bo jakość jest wysoka. Serwery praktycznie nieawaryjne. A potrzeb taki klient tak naprawdę nie ma żadnych. Tzw. świetny klient (bo nie zawraca du**).

@solo - geniusz tej oferty jest prosty jak drut - pozyskają sporo nowych klientów, a zdecydowana większość klientów będzie miała wymagania opisane powyżej. Zainstalować. I cisza! Potem za rok proforma (już normalnej wysokości). I tak przez kolejne kilka lat...

 

Ciekaw jestem czy Home prowadzi jakiś bardzo dokładny system CRM, w którym można by zerknąć, który user dzwonił do BOKu. Gwarantuję wam, że to jest w okolicach 10%. Może troszkę więcej. Z czego duża procent wcale nie dzwoni bo coś się popsuło (how to do), tylko np. w sprawach faktur, opłat itd.

 

Problemem są ci, którzy dzwonią... Bo robią to wielokrotnie. I za takich klientów płaci reszta. Ta zdecydowana większość grzecznych, cichych, w pewien sposób niewymagających.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorry to say - powoli żegnajmy się z netartem, 2be, progreso i innymi.

Wiecej wiary w ludzi :) Pewnie, ze taka promocja wywola reakcje. Pewne jest rowniez to, ze wiele sie to nie rozni od naszej promocji 50% taniej (cenowo).

 

My rozwazamy teraz dwie promocje:

1. Do kazdego serwera numer komorki Jessici Alby gratis

2. Jeszcze tajemnica, ale bedzie duzo i trwale taniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Home to oferta skierowana do bardzo specyficznej grupy społecznej. Ci ludzie (w 90%) tylko za to płacą! Zamawiają stronę w agencji. Agencja instaluje stronę na serwerze. I tyle było kontaktu z serwerem przez 12mies. Następny kontakt z firmą Home będzie, kiedy przyjdzie faktura proforma za następny rok.

Dream on :)

Takich topowych klientów w każdej firmie jest zaledwie kilka procent. Kasę firmom robią szarzy userzy i tego nie zmienisz. Home jest najbardziej znany i kupują tam usługi również ludzie, którzy najpierw kupią hosting, a dopiero potem szukają pomysłu na stronę firmy.

Wiele firm / osób robiących strony nie wybierze Home, ale Progreso, Kei czy jeszcze kogoś innego. Tam dostaną ten sam poziom usług, ale inaczej skonfigurowane serwery. Apache może jest mniej wydajny od Idei, ale zdecydowanie bardziej popularny i lepiej opisany. To procentuje u tych wszystkich, którzy robią "budżetowe" serwisy na popularnych CMS-ach za parę tysięcy złociszy. Soft (np. Wordpress) oraz serwer wystarczą spokojnie ich klientom, a za taką kasę nikt nie będzie się bawił w poznawanie obejść różnych dupereli w IWS. To naprawdę wystarczy, żeby inne firmy miały się bardzo dobrze jeszcze przez długie lata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hi!

 

Nie rozumiem dlaczego, niektorzy podniecaja sie (np. tm) widzac taka oferte home.pl :)

Ja nie widze tutaj jakiegokolwiek zagrozenia dla malych firm oferujacych hosting. Wrecz przeciwnie jest dobra szansa wyjscia przeciwko takiej ofercie czy to na drodze marketingowej, stosujac porownawcze chwyty marketingowe czy rowniez wprowadzenie nowych uslug cenowo nie rozniacych sie od home.pl.

 

Czy to nie dziwne, ze home.pl wychodzi z taka oferta jesli teoretycznie nawet nie ma do tego powodu, chyba ze powodem jest naplyw klientow zakupujacych tylko domeny - a mysle ze tak jest - i w tym przypadku dziwie sie dlaczego popelniaja ten sam blad !? W koncu za profesjonalne uslugi klient chce zaplacic, a taka promocja nie mozna przekonac do dobrej uslugi skoro kosztuje tylko 1 zl :) Juz w szkole marketingowej ucza usluga/produkt markowy musi roznic sie cena od "noname" Dlaczego spodnie "Levis" kosztuja tyle ile kosztuja ? nawet jesli czasami jakosc ich produktow jest "made in China" ? I o jeszcze jednym fakcie kazdy marketingowiec powinien pamietac, wszelkie promocje cenowe (wysokie obnizanie cen) ukazuja "slabosc" marki.

 

A cytowana czesto "walka" miedzy home.pl i nazwa.pl moim zdaniem - to tylko moje zdanie :) swiadczy o braku profesjonalizmu merketingowego obu stron, a przede wszystkim braku rozwiazania na sytuacje, ktora zaistniala na rynku hostingowym w Polsce. Najprawdopodobnie klienci uciekaja do tanich firm hostingowych, kupuja domeny a strony hostuja u innego uslugodawcy.

 

Mercedes (wiekszosc porownuje home.pl z ta marka) nie obniza cen, kazdy nowy model jest drozszy od popszedniego zawiera jednak duzo nowych inowacyjnych rozwiazan.

 

Tak na marginesie, uslugi obu wspomianych firm sa tansze od uslug w Niemczech ( 1&1, Strato).

 

Tomasz Benert

 

Ps. Jestem pewien, ze pracownicy z home.pl lub nazwa.pl przeczytaja ten post :) Bierzcie przyklad z 1&1 jak wyglada profesjonalny marketing bez akcji promocyjnych ! www.profiseller.de

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Hmm.. jeśli dobrze rozumiem, to wcale to nie tak, że home rozdaje konta za 1zł za pół roku.. tylko za 151zł teoretycznie na półtora roku.. czyli 1zł za pół roku, ale trzeba kupić na kolejny rok w czasie trwania promocji (lub jak kto woli - maks. 14 dni po zakończeniu promocji)...

 

to wszystko plus VAT, czyli 184 z hakiem.. za rok i parę miesięcy.. czyli np. kupuję konto za złotówkę na maksymalnie pół roku, ale nie dłużej, niż okres promocji.. i np. po miesiącu robią koniec promocji, to ja albo do końca tego półrocza "jadę" za złotówkę, albo dopłacam 150 plus VAT za kolejny rok.. ta?

 

no to wtedy jest po prostu "sensowna cena"...

 

a tomasz.b ma rację z tymi levi's-ami... trochę niepoważnie robi home, no ale skoro im się opłaca.. albo tak uważają... to w końcu wolny, (pseudo)kapitalistyczny kraj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm.. jeśli dobrze rozumiem, to wcale to nie tak, że home rozdaje konta za 1zł za pół roku.. tylko za 151zł teoretycznie na półtora roku.. czyli 1zł za pół roku, ale trzeba kupić na kolejny rok w czasie trwania promocji (lub jak kto woli - maks. 14 dni po zakończeniu promocji)...

 

to wszystko plus VAT, czyli 184 z hakiem.. za rok i parę miesięcy.. czyli np. kupuję konto za złotówkę na maksymalnie pół roku, ale nie dłużej, niż okres promocji.. i np. po miesiącu robią koniec promocji, to ja albo do końca tego półrocza "jadę" za złotówkę, albo dopłacam 150 plus VAT za kolejny rok.. ta?

 

no to wtedy jest po prostu "sensowna cena"...

Witam;

 

Wg mnie wyglada to tak:

Serwer kupuje się na rok czasu za 151zł +vat w czym: pierwsze 6 miesięcy = 1zł +vat, a następne 6 miesięcy = 150zł+vat czyli wychodzi połowe teniej niż normalnie.

PS. mogli również napisać: serwery za połowę ceny... ale wiecie pisząc za 1zł/6mc - wygląda troszkę nie możliwie(nie samowicie) :)

 

Pozdrawiam;

Szczepanik Adrian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My rozwazamy teraz dwie promocje:

1. Do kazdego serwera numer komorki Jessici Alby gratis

2. Jeszcze tajemnica, ale bedzie duzo i trwale taniej :)

 

wreszcie porządna promocja :) wybieram pierwsza opcje hyhy =]

 

a propo home.pl Szczerze powiem wam, mam tam sporo rzeczy, kont itp. Jesli tego nie poprawia to po prostu wszystko przeniose i prawdopodbnie do progreso, jak na razie mam jedno wspolne konto tam i chodzi super. anie jak home.pl ludzie wiecie ze tam czesto w szczycie czekam az mi sie odpali zwykla skrzynka odbiorcza?

 

Jak napisałem by moje konto przeniesli na inna maszyne, bo to na pewno jest tego wina, to napisali ze to nie mozliwe.. łeh

 

Ta ich promocja jest smieszna, co z tego ze kupie za zlotowke i poznije jakies marniejsza kase jak w przyszlym roku dowala mi 3 x tyle pff.. Jakbym kurna widzialem taktyke TPsa? pewnie to ci sami ludzie muhahaa =]

 

Fajnie by bylo, gdyby w progreso była takze opcja samego maila bez ograniczen, chetnie bym przerzucil z domena..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

"Roczny abonament promocyjny" - to te 150 to musi być za rok, czyli chyba na półtora roku za 151 wychodzi (+VAT)

heh

 

ja czekam co progreso zrobi.. :) w sumie mam na nazwie też konto i jestem dobrze zaopatrzony (na progreso też mam :) ... i na pewno nigdy wiecej jakiegos taniego hostingu (w sensie, ze tani i nieprofesjonalny jakiś chłam, a nie ze od wiadomo kogo - heh :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sponsi dalej nie masz racji, przeczytaj jeszcze raz jak ja to napisałem.

W rzeczywistości serwery są po prostu o połowe tańsze (pierwsze 6mc: 1zł+vat i ostatnie 6mc: połowe normalnej ceny)

 

http://home.pl/promocje/serwery1zl

"... zasady promocji:

4. Dokonaj płatności abonamentu rocznego za wybraną usługę..."

Czyli w przypadku 'Business Starter' jego roczne utrzymanie wynosi 151zł+vat (połowa normalnej ceny)

 

Rozumiesz już chyba? :)

 

Pozdrawiam;

Szczepanik Adrian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe... dobrze, że nie otworzyłem własnej firmy hostingowej :)

 

Swoją drogą IMO przedsiębiorcy hostingowcy nie powinni lekceważyć zagrożenia, bo te argumenty co piszecie... no jakby to ująć.... no, że niby jak Home robi coś za złotówkę, to klient będzie wobec nich uprzedzony? Albo, że Home ma wielu niezadowolnych klientów?

 

Jakoś ich tutaj nie widziałem, ani nigdzie indziej. Natomiast często spotykałem się natomiast z opiniami, że Home jest jedną z nielicznych liczących się firm hostingowych w Polsce z własnymi serwerami, świetną obsługą ale drogimi cenami. Zresztą sam od kilku lat korzystam z ich usług i nigdzie nie byłem lepiej obsługiwany, na prawdę 24 godziny na dobę.

 

Nie oszczędzają też pieniędzy na reklamę, wykorzystując je bardzo skutecznie, bo reklama trafia tylko do takiej grupy odbiorców, którzy potencjalnie mogą być ich klientami. Ogólnie ich podziwiam za to, jak z małej firmuszki wyrośli na krajowego patentata...

 

Mówię to wszystko jako osoba, która do niedawna myślała i planowała zainwestować we własne serwery, ale teraz to w to nie włożylbym złotówki, bo raczej nie wierzę, żeby prowadzenie samodzielnego hostingu mogłoby być w nadchodzących czasach opłacalne. Bo niby co ma skusić klienta, żeby się zdecydował na hosting w małej, nieznanej firmie niż w tej wypromowanej, jeśli tamci mają równie dobre ceny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mówię to wszystko jako osoba, która do niedawna myślała i planowała zainwestować we własne serwery, ale teraz to w to nie włożylbym złotówki, bo raczej nie wierzę, żeby prowadzenie samodzielnego hostingu mogłoby być w nadchodzących czasach opłacalne. Bo niby co ma skusić klienta, żeby się zdecydował na hosting w małej, nieznanej firmie niż w tej wypromowanej, jeśli tamci mają równie dobre ceny?

 

Rynek nie kończy się na PHP i SQL z prostym w obsłudze panelem administracyjnym. Jest rynek na Tomcata, Windows Server z ASP i MSSQL (zwłaszcza po ostatnich ruchach Microsoftu z wersjami "Express" pewnych dotychczas ultradrogich narzędzi), CPanel, Shoutcasty, serwery gier, konta shell, streaming video, wielogigowe ftpy.. Polski rynek naprawdę stoi jeszcze na stosunkowo niskim poziomie jeśli chodzi o część usług i są wieeelkie nisze do _profesjonalnego_ zagospodarowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo niby co ma skusić klienta, żeby się zdecydował na hosting w małej, nieznanej firmie niż w tej wypromowanej, jeśli tamci mają równie dobre ceny?

Co ma skusić klienta? Ależ to elementarne, Watsonie - elastyczność :)

Wielkie firmy nie są elastyczne dla maluczkich. Wielkie firmy nie są zbyt skore do wprowadzania zmian czy aktualizacji oprogramowania. Wielkie firmy nie są skłonne do instalowania mniej popularnych rzeczy. To jest rzecz w sumie zrozumiała, ale czasem prowadzi do patologii. Home wprowadzało mod_rewrite kilka lat. Tak, lat, to nie pomyłka. Rzecz dostępna nawet na gimnazjalnych serwerach nie była dostępna w Home, co stawało się wręcz legendarnym powodem do kpin. Podobnych pierdół w Home jest jeszcze sporo i szybko się to nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Adrian ....rozumiem już, rozumiem.. heh

w sumie to proste było, a ja doszukiwałem się podstępu hehe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×