Skocz do zawartości
KamilAdam

[Szukam] VPS pod mały serwer gier i TS3

Polecane posty

Witam! Szukam serwera VPS pod TS3 oraz serwer gier steam. Nie chce na razie wydawać za dużo i nie chcę przesadzać ze slotami, ale chciałbym dowiedzieć się czy serwer o tej konfiguracji w MintsHost:

» Procesor: 2 x 3 GHz
» RAM: 2 GB
» Dysk: 30 GB
» Transfer(limit/port): non/25 MBit

» KVM

Wystarczy do serwera TS3 około 32 sloty oraz serwera gier (prawdopodobnie CS:Global Offensive) około 12-20 slotów? Jeśli tam mam również pytanie jaki system linuxa (zastanawiam się nad Debianem tylko nie wiem czy 6 czy 7, ewentualnie czy dla moich zastosowań byłby jakiś lepszy system) najlepiej wybrać oraz czy brać 32 bity czy 64?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinien spokojnie uciągnąć - chodź nie do końca orientuję się jak wygląda kwestia ramu dla CS GO.

Debiana będzie ci łatwiej skonfigurować - wybierz 32 bity, 6/7 - według uznania : )

 

Pamiętaj, że nie ma ochrony przeciwko DDOSom. Rzadko się to zdarza względem małych tsów czy serwerów CS, ale jak będzie ktoś uporczywy, to może dać Ci popalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał kolega wyżej.

W tej "branży" bardzo ważna jest ochrona przed DDoSami.

Dlatego polecam Hosteam (VPS'y KVM/OpenVZ) lub OVH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz zacząć nisko budżetowo w Mints, a w razie problemów przejść do Hosteam - wtedy wybierz mniejsze parametry, bo tu chyba nadmiar procesora jest : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz zacząć nisko budżetowo w Mints, a w razie problemów przejść do Hosteam - wtedy wybierz mniejsze parametry, bo tu chyba nadmiar procesora jest : )

W mints jeżeli będą ataki zablokują mu dlaczego niech zacznie od razu od hosteam albo rozejrzy się ze vps gdzie mu nie zablokują jak ma zacząć od budżetowego ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie będzie miał takich ataków. Mints już nie zabiera vps'ów od tak. Muszą być większe ataki, żeby zabrali : )

 

Jedyne z czym może się borykać w przypadku średnich ataków to ewentualne przeciążenia, bądź pady VPS'a : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podziel się proszę potem doświadczeniami i oceną - pomoże innym użytkownikom : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×