Skocz do zawartości
jasiek07

przypisanie domeny do serwera

Polecane posty

witam, zakupilem domene w ovh, przypisana jest do serwerow dns ovh. Mam serwer na linuxie od innej firmy hostingowej. Jak przypisac domene ovh do mojego serwera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz zmienić DNSy przy domenie na DNSy wskazujące na Twój serwer bądź wydelegować domenę na IP swojego serwera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moze zabrzmi to troche prymitywnie, bo nie znam sie dobrze na tym. Rozwiazalem problem, wchodzac w panel domeny w ovh i tam w ustawieniach dns w pole A wpisalem adres ip swojej domeny. I dziala ok, ale mam pytanie czy domena jest juz przypisana do mojego serwera, czy tylko tak jakby "przekierowuje na moj serwer"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, domena jest przypisana do Twojego IP serwera, koleżanka powyżej opisała rozwiązanie, kiedy strefa DNS (cała) miała by być trzymana na Twoim serwerze.

Edytowano przez Syndrom (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, a jakie sa efekty (wady i zalety) takiego rozwiazania? Tj. jesli trzymalbym strefe dns na swoim serwerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki za pomoc, przy okazji ostanie pytanie: kupuje teraz nowy serwer i podczas jego zamawiania mam opcje "przypisania do niego domeny" ale nie wiem skad wziac dane ktore mam tam wpisac. Oto zrzut:

 

http://zapodaj.net/fc61e341bd7fe.png.html

 

powie mi ktos co wpisac w poszczegolne pola?

 

w panelu ovh znalazlem takie dane:

 

http://zapodaj.net/6b84723c9e4ad.png.html

 

o te adresy chodzi? Jak tak to zostaly mi jeszcze 2 pola

 

hostname: tutaj mam wpisac sam adres strony, czy costam.adresstrony.com

 

root password: mam wymyslec jakies haslo?

 

Edytowano przez jasiek07 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o panel z pierwszego zrzutu: hostname: s1.mojadomena.pl , ns1 prefix: ns1.mojadomena.pl, ns2 prefix: ns2.mojadomena.pl i hasło root.

 

W tym przypadku, jak uzupełnisz to jak opisałem powyżej, będziesz musiał w ovh wyparkować domenę, tzn. w konfiguracji domeny w ovh przypisujesz do domeny dnsy: ns1.mojadomena.pl i ns2.mojadomena.pl

 

Posiadanie strefy dns dla domeny na swoim serwerze nie jest takie złe, o ile zastosuje się dodatkowe dnsy zapasowe dla domeny np. w serwisie http://freedns.42.pl

Edytowano przez mmmm21 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, możesz co najwyżej skorzystać z opcji przeciwnej do przedstawionej przeze mnie powyżej, czyli w ovh w konfiguracji strefy dns poprawić wpis A tak aby wskazywał ip Twojego dedyka np.

 

mojadomena.pl. IN A ip_dedyka

www.mojadomena.pl IN A ip_dedyka

 

Wtedy dnsow ovh nie ruszasz, tylko przekierowujesz odpowiednie rekordy (A, MX itd) na ip swojego dedyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×