Skocz do zawartości
Lokator

Proxmox - Trochę poplątana konfiguracja

Polecane posty

Witajcie! : )

 

Jest ktoś w stanie naprowadzić na temat, bądź pomóc w niestandardowej konfiguracji 4 vpsów na Proxmox'ie?

 

Siedziałem nad tym kilka godzin, i nie potrafię. Myślę że osobie znającej temat zajmie to max 5 - 8 minut.

Niestety nie jestem w stanie poświęcić na to funduszy, bo po prostu ich nie mam.

 

Nagrodą będzie dozgonna wdzięczność i flaszka, bądź też cokolwiek innego co będę w stanie Wam dać.

Wiem, że to niewiele względem Waszego doświadczenia i czasu, ale niestety na więcej nie pozwala sytuacja finansowa.

 

Jest ktoś w stanie wesprzeć ułomnego człowieka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dedyk w OVH - ip przypisane do sprzętu. To co będzie uruchomione na jednym vps'ie musi być dostępne spod głównego adresu IP dedyka (nie po nacie). 3 pozostałe vps'y muszą funkcjonować pod drugim ip - tu chyba wystarczy konfiguracja drugiego adresu IP na dedyku i NAT na tych 3 vps'ach na to ip, z czym też miałem problem (problemu nie było z konfiguracją pod główny adres ip).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Nawet nie podałeś wirtualizacji, nie wiem co chcesz zrobić, ale wydaje się to dość głupie i nie możliwe do wykonania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To co będzie uruchomione na jednym vps'ie musi być dostępne spod głównego adresu IP dedyka (nie po nacie).

 

Przy openvz masz dostęp do plików wszystkich vps-ów - zazwyczaj to /vz/private/veid ( chyba ze ustawisz inaczej).

Chyba że chodzi o to by uruchomić to jednocześnie na dedyku i vps-ie, więc rozwiązanie dal ci @patrys

 

3 pozostałe vps'y muszą funkcjonować pod drugim ip - tu chyba wystarczy konfiguracja drugiego adresu IP na dedyku i NAT na tych 3 vps'ach na to ip, z czym też miałem problem

 

Chodzi pewnie o przekierowanie portów, czyli dany port odpowiada danemu vps-owi?

Było tu gdzies na forum chyba to opisane przy okazji sprzedawania cześci kebaba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na dedyku uruchomiony sam Proxmox i nic innego nie będzie uruchomione. Wirtualizacja vpsów KVM. Chciałbym aby 1 vps miał adres zewnętrzny dedyka - chodzi o to, że licencje oprogramowania mam na ip i nie będzie im to śmigało po nacie, bo oprogramowanie widzi ip wewnętrzne, a nie zewnętrzne. Pozostałe 3 vps'y mają iść po nacie do drugiego zewnętrznego adresu ip.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie da się* w prosty sposób mieć tego samego adresu IP przypisanego zarówno do hypervisora jak i maszyny wirtualnej.

Najprościej ci będzie po prostu dokupić jeszcze jeden adres IP Failover, przypisać go do maszyny zgodnie z instrukcją i wtedy do tego failover podpiąć licencję.

 

* - w wersji hardcore możesz próbować dopiąć na maszynie wirtualnej ten adres do interfejsu loopback z maską /32 i tak poprzestawiać tablicę routingu aby wychodzić adresem prywatnym a ten loopbackowy olewać. Z tym, że to rozwiązanie generuje dużo potencjalnych problemów z dostępnością sieci (w najgorszym przypadku odcięcie hypervisora od sieci) które bardzo trudno zdiagnozować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi pewnie o przekierowanie portów, czyli dany port odpowiada danemu vps-owi?

Było tu gdzies na forum chyba to opisane przy okazji sprzedawania cześci kebaba.

 

Z tym nie ma problemów.

 

Chciałbym aby główny adres ip dedyka był przypisany do vps'a, a dedyk przyjął na siebie drugi adres ip, z którego potem korzystałyby pozostałe 3 vps'y (nat) i sam dedyk.

 

Nie wiem na jakiej zasadzie OVH przypisuje IP do maszyny - MAC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmień założenia. Adres dodatkowy (ip failover) przypisz do wirtualnej maszyny, a adres główny użyj do NAT trzech pozostałych.

Będzie prościej. Żeby to zrobić, to:

1. Dodajesz wirtualny MAC

http://pomoc.ovh.pl/DedykowaneMac

2. Tworzysz wtedy wirtualną maszynę w trybie bridged

http://pomoc.ovh.pl/Proxmox#link3

(w zakładce Network podajesz adres MAC który utworzyłeś w punkcie 1)

3. A później konfigurujesz adres IP na maszynie zgodnie z instrukcją: http://pomoc.ovh.pl/BridgeClient

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Na główny adres jest przypisana licencja do oprogramowania.

2. Próbowałem przypisać drugi adres IP do vps'a w ten sposób (według podanych instrukcji) - bezskutecznie.

 

Robiłem to kilka razy, sprawdzałem, potem kombinowałem inaczej - nic. Jest ktoś w stanie uporać się z tymi 2 problemami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×