Skocz do zawartości
flies

Konfiguracja Vps'a

Polecane posty

Planuje wlasnie wykupic sobie VPS'a - http://hosteurope.de/index.php?func=&menu=36&prod=126

I chcialbym sie od was dowiedziec co bede musial zrobic po otrzymaniu root'a. Jak go zabezpieczyc itp... Czy bede musial zaisntalowac wszystko sam (apache z php mysql itp.) czy niektore rzeczy beda? Mam takze pytanie czy znalazlaby sie jakas dobra duszyczka ktora by pomogla to uruchomic w razie czego...

 

 

Z gory dziekuje odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co bede musial zrobic po otrzymaniu root'a.

to zalezy do czego ten VPS ma tobie sluzyc, najczesciej podstawowe uslugi takie jak mysql/php/apache sa juz skonfigurowane , czesciej w starszych wersjach.

Ale konfiguracja zaleezy tylko od przeznaczenia serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Torrenty, www z php i mysql, autopilot do radia, rozne psybnc i takie pierdolki...

Czy jesteś pewien, że Twój VPS mając tylko 128 MB RAMu podoła temu wszystkiemu?

Pierdołki? W Twoim zestawie usług brakuje chyba jeszcze tylko bazy Oracle. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CHodzi mi o same sciagania... i to i tak 1-2 maks. 1 strona www (z mala odwiedzalnoscia) oraz wlasciwie 1 psybnc nic wiecej... Czy 128MB ram to naprawde za malo na takie cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na prywatny użytek miałem nawet nieco bardziej rozbudowany zestaw postawiony na domowym routerku z piętum 90 MHz i 64 MB pamięci. Działało to znośnie, jedynie mldonkey potrafił zeżreć za dużo pamięci i wtedy swapowanie zabijało maszynkę. Dlatego uważam, że wzmiankowany VPS spokojnie da sobie z tym radę.

 

Rada: do ściagania rtorrent - ma minimalne wymagania sprzętowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm a wie ktoś jak to jest z nameserwerami na tych vpsach? mam tam vpsa z 512 ramu i teraz nie wiem co dalej... jak przekierować domeny na moj serwer ;) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie, ze wystarczy wpisac w panelu kontrolnym domeny adres ip na ktory chcesz przekazac domene. o ile potrzebujesz tylko www to nic wiecej ustawiac nie musisz. Ja niestety nie mam narazie zadnego vps'a czy dedyka i nie moge Ci nic wiecej napisac.

a do kazdego vps'a dodaja chyba osobny nameserver [nie wiem czy z panelem] wiec najlepiej tam ustawic rekordy dns'a. [wtedy mozesz ustawic dostarczanie poczty na inny ip etc.]

 

jesli sie myle to prosze mnie poprawic :] Kazda wiedza sie przyda nawet jesli nigdy nie dojde do zakupu vps'a [dns'y na localnym serwerze nie sa mi potrzebne. No moze tylko cos w stylu noip zeby jakos to smigalo na neo]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wydaje mi sie, ze wystarczy wpisac w panelu kontrolnym domeny adres ip na ktory chcesz przekazac domene...

Wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm wyskakuje blad komunikacji z NASK po zmianie nsów dla domen org.pl .... wszystkie inne chodzą tylko nie org.pl Spotkał się ktoś z czymś takim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm wyskakuje blad komunikacji z NASK po zmianie nsów dla domen org.pl .... wszystkie inne chodzą tylko nie org.pl Spotkał się ktoś z czymś takim?

Może trochę jaśniej? Bo, mi np. to co napisałeś nic nie mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie otrzymalem dostep do mojego VPS i nie mam na nim nic po za sshd.

To normalne, jeśli kupuje się gołego VPS-a - bez żadnego panelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×