Skocz do zawartości
jasiek07

pytanie co do kimsufi

Polecane posty

Hej, chce sie zabrac za nadawanie tv w internecie i potrzebuje do tego jakiegos zarazem bezpiecznego, taniego jak i dobrego serwera. Na pierwsza mysl przychodzi mi do glowy ktorys z gamy kimsufi. Zastanawia mnie tylko 1 rzecz... wytlumaczy mi ktos dokladnie o co chodzi z ta iloscia wątków? Bo jezeli jest tak jak rozumiem to taki serwer na nic mi sie nie zda..

Chce postawic na nim linuxa, apache i php + pare innych rzeczy zwiazanych ze streamingiem. Przeciez sam linux ile procesow generuje... Nie mowiac juz o tym ze 1 proces moze sie skladac z kilku watkow a tu mi w ofercie pisze przykladowo Rdzenie / Wątki: 2/2

Czyli AZ 2 watki mam do wygenerowania? wow.

 

Czy ktos mi powie jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiele to wyjasnilo i troche mnie uspokoilo, dzieki. Czyli ogolnie rzecz biorac roznica jest odczuwalna w przypadku gdy korzystam z programow ktore wykorzystuja kilka watkow, musialbym znalezc taki artykul ale bardziej dotyczacy serwerow www :)

 

Generalnie zeby byc pewnym spytam, jesli wezme serwer z 2 watkami to nie bede mial zadnych problemow z funkcjonowaniem na nim calego oprogramowania ktore wymienilem poprzednio?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz się wziąć za nadawanie TV, a nie rozumiesz o co chodzi z wątkami i rdzeniami to życzę Ci dużo samozaparcia i energii do nauki, bo kawał drogi przed Tobą.

 

Jeżeli masz zamiar wykorzystać do swojej telewizji rozwiązania z serii Red5, Wowza lub podobne to naprawdę - dużo, bardzo dużo przed Tobą pracy. Jak coś to pytaj tutaj lub na PW, jednak nie do końca widzę, abyś był w stanie zrobić to sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, zle to sformulowalem, chodzi mi o zwykly restream a nie nadawanie z wlasnego zrodla. W nadawanie chyba nie chce sie zaglebiac bo wtedy naprawde moglby sei ktos przyczepic i nie odpuscic.

Edytowano przez jasiek07 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na serwerze 2 rdzeniowym będziesz w stanie re-streamować 8-10 kanałów, chyba że jednocześnie ten serwer ma służyć za serwer wysyłający stream do użytkowników to 4-6 kanałów + nadawanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×