Skocz do zawartości
lou.

OVH czy ONLINE.net

Polecane posty

Witam !

Chciał bym Was zapytać, który serwer polecili byście mi do nauki, hostowania małej strony, teamspeak i jakis innych bajerów.

 

Co do OVH to wybór padł na serwery z gammy kimsufi - Powiedzmy sobie limit to 70 zł.

Online.net - niby konkurent ovh, lecz patrząc na opinie w dziale wyżej jest średnio (lecz do nauki, www i ts3 nie trzeba super serwera)

 

Mam też na oku VPS Cloud w OVH.

Aktualnie pracuje na malutkim serwerze z exone.pl - lecz wolał bym przesiąść się na coś większego.

 

PS. W online.net - może mi sprawić problem płatność. Nie mam karty kredytowej, posiadam tylko konto bankowe w PKO.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam juz jakis czas i polecam, ale ten procesor via nie jest wybitny wiec lepiej zainwestowac w serwer za 30 euro. Plus dla online, ze nie ma oplaty instalacyjnej jak w ovh jesli bierzesz na jeden miesiąc. Konto paypal mozesz doladowac blyskawicznie z dowolnego konta bankowego wiec brak karty nie jest problemem ;)

Jak masz jeszcze jakies pytania to pisz, chęnie odpowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, główne chodziło mi czy jest jakaś duża różnica. Niestety 30 euro to trosze za dużo jak na serwer, który jest mi potrzebny.

 

Dokładnie chodzi mi o te modele :

OVH :

PS-17 Core™2 Duo E8400 / Xeon E3110 2c / 2t 2.66 GHz+ 4 GB 2x 500 GB 100 Mbps

 

online.net - http://www.online.net/en/dedicated-server/dedibox-scL

 

Wiadomo, że serwer z OVH zje ten z online. Lecz cena też jest większa + instalacja.

Mam taki mały kłopot z wybraniem odpowiedniego, dlatego szukam pomocy w dobrym źródle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też wystarczy, musisz doliczyć w ovh 10 euro za instalację jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oki, a czy support jako tako daje rade czy robią łaskę tak jak ci z OVH ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Support do tej pory mi odpisywał co kilka godzin, czasami w krótkich odstępach czasu jak pół godziny na ten sam ticket więc troszkę lepiej niż w ovh w moim odczuciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciał bym Was zapytać, który serwer polecili byście mi do nauki, hostowania małej strony, teamspeak i jakis innych bajerów.

 

Co do OVH to wybór padł na serwery z gammy kimsufi - Powiedzmy sobie limit to 70 zł.

PS-7 będzie idealny i w budżecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie :) - Jeżeli miał bym brać OVH to wybrał bym PS-18 lub PS-19

Tylko opłata instalacyjna niestety jest a w online.net

 

Dlatego pytam czy jest jakaś kolosalna różnica pomiędzy tymi budżetówkami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest jednorazowa opłata? A potem już kożystasz sobie normlanie? Chyba że chcesz na 2 miesiące brać serwer to rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli na ten moment lepszy SYS OVH czy online.net? :)

Firewall lepszy w OVH, support w online… a jak reszta? Obie firmy reagują na awarie 24h/365?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli na ten moment lepszy SYS OVH czy online.net? :)

Firewall lepszy w OVH, support w online… a jak reszta? Obie firmy reagują na awarie 24h/365?

Firewall darmowy może jest gorszy od OVH ale płatny bije na głowę OVH.

Polski support w OVH nie działa w weekedny - lub mi nigdy nie odpisali. Załatwienie cokolwiek to tragedia w OVH. W online.net masz swojego project managera, z nim ustalasz kwestie firewalla itp.

 

W zależności co chcesz hostować, jeżeli jakiś serwer developerski to nawet kimsyf będzie okej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli generalnie online.net lepsze?:)

Widzę że problemy z dostępnością mają jak kimsufi ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Moim zdaniem tak. Mam tam trzy serwery w promocji po 2eur/mc, uptime 99,9%, pingi nie skaczą, jak dysk padł w jednym z serwerów to wymianę miałem w ciągu 2 godzin od zgłoszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×