Skocz do zawartości
Meyer

Łączenie urwanego kabla sieciowego

Polecane posty

Witam, panowie otóż urwał mi się kabel sieciowy o długości 5m i chciałbym się zapytać czy można go normalnie skręcić i zalepić izolacją jak przewód elektryczny? łącze mam małe zaledwie 4Mbps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem kiedyś taką nakładkę na kabel gdzie gdzie łączyło się naderwane/przecięte pary . Dobrze się sprawuje do tej pory mam w domu . Nie jestem w stanie Ci tego znaleźć . Ale odnośnie łączenia kabla to nie powinno być problemu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@alien tak wiem, ale chciałem się dowiedzieć czy tak można i czy nie będzie przeciwwskazań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ASKar

Napiszę tak, takie rzeczy ostatnio robiłem dwa lata temu w szkole i działało, a mianowicie z każdego kabelka zdjąłem gumową otoczkę, łączyłem je kolejno kolorami, przed czym każdy kabelek izolowałem taśmą (Aby się wszystkie nagle nie zaczęły stykać - mozolna robota, ale warta zachodu. 8 Małych izolacji na kabelki i jedna wielka na calość); czyli skręciłem jedna parę i leciałem izolacja i tak ze wszystkimi parami; po czym żeby było pewne że nic się z tymi zaizolowanymi kabelkami nie stanie obleciałem całość i gdyby nie kolor izolacji, to nie widać śladu :).

Edytowano przez ASKar (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Bardzo przyjemne są te złączki :) - sam używam. Chyba 7zł paczka 100 szt. o ile dobrze pamiętam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można, ale po co skoro taki kabel kosztuje z 5pln? Jeśli by to był jakiś dłuższy kabelek, to też nie bawiłbym się z jakimś łączeniem drucików i izolowaniem, zarobiłbym RJki na końcówkach urwanego kabla i adapterem RJ45-RJ45 połączył.

 

0057.jpg

 

Lepiej zrobić to porządnie niż później się dziwić gdzie ci uciekają pakiety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam zdecydowanie takie adapterki. Szybko pewnie. Sam takich kiedyś używałem ąż przeszedłem na WiFi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to juz lepiej sobie gniazdo kupic i zarobic gniazdo + koncowka mneij polaczen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo w domu grube megabity tracisz na takich złączkach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×