Skocz do zawartości
Graffiter.

MySQL pozwalające na łączność z zewnątrz

Polecane posty

Cześć, mam problem. Aplikacja opierając się na MySQL nie może się połączyć do dedyka (aplikacja jest na pc), po prostu nie znajduje hosta. Mam zablokowane połączenia (prawdopodobnie), aplikacja na dedyku po podłączeniu się do bazy na dedyku działa (via localhost), Pytanie - jak ustawić łączenie dla danych (2 adresy IP) adresów łączność, lub jak odblokować całkowicie połączenie? Dodam, że ustawienie w my.clf znaku # przed bind, nic nie zmieniło. Tak jak i adresacja 0.0.0.0 Korzystam z phpmyadmin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnianie roota na dodatek na zewnątrz to proszenie się o kłopoty ;D Dodaj użytkownika tylko do danej bazy, a jako host wpisz "%" Sprawdź, czy podajesz dobry adres adres serwera podczas łączenia, najlepiej IP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Zostaw to z hashem

 

Utwórz jakiegoś usera test1 z localhostem i takiego samego z dowolnym hostem % i daj im prawa do bazy danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

A masz problem z samym połączeniem czy może tylko z wybraniem bazy? Spróbuj zalogować się do PMA z tego usera i zobacz czy widzisz bazę jakąś.

 

Łączysz się z jakiegoś serwera? VPSa? Zobacz też czy port jest widoczny z zewnątrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś walczyłem z połączeniami z zewnątrz do MySQL na swoim VPS'ie....i zawsze bez poowodzenia, wszystko robiłem jak w poradnikach. Nie mam pojęcia czemu tak się dzieje :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś walczyłem z połączeniami z zewnątrz do MySQL na swoim VPS'ie....i zawsze bez poowodzenia, wszystko robiłem jak w poradnikach. Nie mam pojęcia czemu tak się dzieje :/

 

Bo większość ludzi piszących poradniki nie umie ich pisać poprawnie.

 

MySQL do połączenia z zewnątrz wymaga:

a) Nasłuchiwania na 0.0.0.0 zamiast 127.0.0.1, do zmiany w my.cnf pod ustawieniem bind address.

b) Usera z dostępem po % zamiast localhost, do ustawienia w phpmyadminie czy tabelce userów MySQL

 

Zmieniając poprawnie te dwie rzeczy wyżej nie ma możliwości, żeby coś nie działało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

MySQL do połączenia z zewnątrz wymaga:

a) Nasłuchiwania na 0.0.0.0 zamiast 127.0.0.1, do zmiany w my.cnf pod ustawieniem bind address.

b) Usera z dostępem po % zamiast localhost, do ustawienia w phpmyadminie czy tabelce userów MySQL

Zmieniając poprawnie te dwie rzeczy wyżej nie ma możliwości, żeby coś nie działało.

 

No chyba, że jest firewall filtrujący 3306 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×