Skocz do zawartości
Lokator

Wydajne serwery www - jakie znacie?

Polecane posty

Jak dla mnie tylko i wyłącznie nginx. Nigdy nie przekonałem się do apache'a, po prostu łatwość konfiguracji i szybkość jest dla mnie znakomita.

 

Wracając do .htaccess, wszystkie znane skrypty takie jak MyBB, PhpBB, Wordpressy Joomle czy inne ustrojstwa mają gotowe (nawet na oficjalnej stronie nginxa) nginxowe regułki, które wystarczy wklepać do vhosta. Z kolei do nie-popularnych można najczęściej załatwić problem dwiema, góra trzema linijkami. Tak więc jeśli ktoś szuka pomysłu jak dobrze zrobić taki mini-nginxowy panel to można by po prostu zdefiniować regułki do najbardziej popularnych skryptów (+ jakiś generic działający domyślnie) i dać userowi wybór.

 

Tak więc na .htaccess fix jest dosyć prosty (przynajmniej dla mnie), natomiast nginx nie przegrywa pod żadnym innym względem z innymi serwerami, no chyba że w popularności.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Apache, ale z gałęzi 2.4, albo nginx. Na początku config nginxa wydawał mi się trudny, po używaniu go jako głównego serwera miałem banalne problemy z postawieniem apki na SF2 na Apaczu ;) Konfiguracja jest ultrabanalna.

 

Dev: Apache+ PHP-FPM oraz Nginx + PHP-FPM

Live: Apache + PHP-FPM tam gdzie cPanel, na większe serwisy jednak nginx. Aczkolwiek, 2.4.x Apacza mocno przyspiesza.

 

* Apache 2.4.7 + mod_proxy_fcgi + PHP-FPM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Apache w wersji 2.4 przyśpieszył strasznie dla plików statycznych. Niestety przyśpieszył, ale nginx w tym czasie nie stał w miejscu. Mnogość modułów (redis, memcached, postgresql, lua, flv, itp.) stawia go wyżej.

 

+ po raz kolejny - temat brzmi "wydajne serwery www" - czyli nginx, nawet @up stwierdziłeś, że "na większe serwisy jednak nginx" :)

 

Mamy zwycięzcę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

+ po raz kolejny - temat brzmi "wydajne serwery www" - czyli nginx, nawet @up stwierdziłeś, że "na większe serwisy jednak nginx" :)

 

Mamy zwycięzcę?

Tylko pod kątem wydajności? Jak najbardziej!

Trudność w konfiguracji? Nginx FTW.

 

Szkoda tylko, że wsparcie paneli różnych jest praktycznie znikome :(

 

---

 

Przyznać jednak muszę, że mnie wydajność gałęzi 2.4 Apacza ogromnie zaskoczyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś w końcu się ruszy i zrobi panel, wszak to nisza i chyba można by było sporo zarobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko pod kątem wydajności? Jak najbardziej!

Trudność w konfiguracji? Nginx FTW.

 

Szkoda tylko, że wsparcie paneli różnych jest praktycznie znikome :(

 

---

 

Przyznać jednak muszę, że mnie wydajność gałęzi 2.4 Apacza ogromnie zaskoczyła.

 

Trudność w konfiguracji? Nginx jest prostszy niż Apache.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nawet nie wiedziałem. Ale to jest pełne wsparcie czy tylko vhosty?

 

Co masz na myśli?

Chyba raczej miałeś na myśli " czy tylko reverse_proxy"

Odpowiadając na Twoje pytanie: w przypadku zarówno ISPConfig3 jak i DA nginx jest wtedy jedynym webserverem, a nie działa tylko jako proxy dla apache. ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trudność w konfiguracji? Nginx jest prostszy niż Apache.

Nginx jest łatwiejszy, o wiele, miała być "łatwość", ale coś mi binduje duże "ł" znowu ;)

 

Co masz na myśli?

Chyba raczej miałeś na myśli " czy tylko reverse_proxy"

Odpowiadając na Twoje pytanie: w przypadku zarówno ISPConfig3 jak i DA nginx jest wtedy jedynym webserverem, a nie działa tylko jako proxy dla apache. ; )

Raczej chodziło mi o to, w jaki sposób wspierają, bo nie używam ani jednego. Np. taki Ajenti, całkiem fajny panel, umożliwia edycję configu poprzez textarea ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×