Skocz do zawartości
mateoo88

Laptop problem z ekranem

Polecane posty

Witam, od jakiegoś czasu mój laptop a dokładnie ekran w nim progresywnie psuje się - ekran miga i zmienia się stopniowo na czarny ekran, początkowo wystarczyło maksymalne otworzenie pokrywy i problem znikał jednak teraz już nic nie pomaga i aby moc korzystać sprawnie z komputera muszę często ścisnąć ekran z boku. Po rozmowach ze znajomymi i poszperaniu trochę w internecie mogę przypuszczać, że to problem z taśmą łączącą monitor z resztą komputera.

Mój laptop mimo paru ładnych lat na chwilę obecną działa wystarczająco dobrze abym go wymieniał , parametry też ma nie najgorsze. Wpadłem na pomysł aby kupić sobie jakiś monitor, myszkę i klawiaturę bezprzewodową i podłączyć laptop do monitora za pomocą kabla HDMI, tylko nie wiem czy takie rozwiązanie pozwoli mi na korzystanie z pełnych parametrów mojego komputera czy spowolni go ?

Dziękuję za rady i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamiast taśmy może być jeszcze inwerter walnięty.

 

Jak najbardziej podłączysz peryferia i nie wpłynie to na działanie komputera.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, w moim lapku tez wystepuje taki problem. Tasma byla przekladana, kilka razy czyszczony caly laptop itp jednak nie byla tasma wymieniana i ja stawiam ze to imwenter sie sypie, ale nie wykluczam tasmy popsutej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Panowie za odpowiedzi. Może jak będę w Polsce na urlopie to udam się do jakiegoś serwisu, może uda im się to naprawić. Teraz jestem zmuszony przekwalifikować mój laptop na stacjonarny komputer. Ja to nic nie będzie ujmować działaniu komputera to jakiś czas tak będzie musiało to wszystko u mnie wyglądać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

O, to ja się podłączę.

Mam lapa Della i po odłączeniu prądu ekran miga tak raz na 15 sekund, że raz mignie i git. Jakby mrugał : )

 

Zdycha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miganie ekranu, następnie ciemny ekran. Miałem coś takiego w zwykłym monitorze lcd - monitor poleciał do serwisu.

Przyczyną był kończący się moduł LCD.

 

Po wymianie problemów brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Co to jest "moduł LCD"?

 

Taki tam chwyt marketingowy :)

 

Wymieniają pierdółkę, wpisują że pół lapka naprawili a kasują jak za nowy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moduł LCD służy do podłączenie wyświetlaczy LCD poprzez port LPT do komputera. Nie wiem jak to wyjaśnić inaczej, taka zielona płytka XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×