Skocz do zawartości
Bubkoski

Soyoustart vs SDC

Polecane posty

Czytaj regulamin to się pewnie dowiesz albo bezpośrednio na 'contact'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakość sprzętu - w SoYouStart za tą samą cenę dostaniesz lepszy sprzęt.

Support - nie wiem pojęcia. Jeżeli chodzi o AntyDDOS to oczywiście SoYouStart.

 

Zależy do jakiego zastosowania potrzebujesz. Pamiętaj o lokalizacji.

SDC - Polska, SoYouStart - Francja.

 

ja właśnie jestem bardziej w kierunku SDC ale zależy mi na anty ddos, jeśli chodzi o SDC to pasuje mi, że nie dopłacam za niego specjalnie. a jak się sprawuje w praktyce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisałem już do supportu, ale tutaj może szybciej zostanie udzielona odpowiedź na moje pytanie.

Jestem zainteresowany zakupem serwera dedykowanego z oferty Essential:
W standardzie jest tam jeden IP, a jak wygląda cenowo 2 dodatkowe adresy IP? Jest tylko opłata instalacyjna ( 9,84PLN ) czy jest to opłata miesięczna?
Na stronie są na ten temat informacje, ale jeżeli dobrze rozumiem, do 16 adresów IP płacę tylko za aktywacje, za każdy inny później jest opłata miesięczna?

 

 

* : Opłata instalacyjna to 8,00 PLN Netto /IP ( 9,84PLN BRUTTO) . Odnowienie jest darmowe. Powyżej 16 IP: 8,00 PLN Netto /m-c /IP ( 9,84PLN BRUTTO) z ograniczeniem do 128 IP i/lub 16 slotów na serwer.

 

A w ofercie:

 

 

16 zawartych w ofercie i aż do 128 w opcji ( 8,00 PLNNetto /m-c /IP ( 9,84PLN BRUTTO) )

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok, widzę, że nie dopłacam, ale z tego co widzę, to SDC mi najlepiej pasuje z ich ofertą eco, teraz się opłaca wyjątkowo bo mają zniżkę do końca roku... co myślisz o tym? myślę o eco 3 z prockiem Intel Core i3-3220, 32 gb ramu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W SDC masz support praktycznie 24/dobę w OVH SYS support porażka a w weekendy to wogóle brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak, nie wiem czy w SYS system filtrowania ataków jest na takim samym poziomie jak w normalnej ofercie OVH, jeśli tak to ten FW biję na głowę SDC.

 

Miałem serwery w SDC, obsługa bardzo miła, bardzo pomocna, praktycznie zawsze dostępna... czy dzień czy środek nocy telefonicznie czy mailowo zawsze ktoś dawał oznaki życia i pomagał ocena 6/6. Jeśli chodzi o cene sprzętu to nawet bez targowania się SDC wypada chyba najlepiej w kraju.

 

Support w SYS to jakieś 2/6, w ovh jakieś 3/6. OVH/SYS o pomocy w weekend możesz zapomnieć.

 

Niestety ochrona przed atakami w SDC dalej kuleje, mamy takie czasy ze ataki to plaga. Gdyby ochrona była tam na wyższym poziomie (conajmniej takm jak OVH) chętnie bym tam "siedział", z miłą chęcią wsparłbym finansowo krajowy biznes. Kontaktowałem się kilka razy mailowo z SDC, zapewniano mnie że jakość zabezpieczeń nieustannie jest ulepszana, wierzę w to niestety dalej jest na niskim poziomie. Nie wiem czy to kwestia ogromnych kosztów sprzętu czy tez brak ludzi znających się na tym sprawia że tak trudno jest ten problem rozwiązać.

 

Jeśli chcesz być w 99% bezpieczny w tym momencie to niestety tylko hosteam za co sobie słono wołają, ale co poradzić jak prowadzą monopol w tym temacie ;-)

 

Chłopaki z SDC - proszę Was, ogarnicjie Wasze zabezpieczenia a gwarantuję Wam, że masa ludzi by to Was przyszła :) - WIERZĘ W WAS

Edytowano przez kombajnik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie SDC czy inne firmy nie mają nawet najmniejszych szans na próbę obrony przed atakami.

Ja polecę ze swojej strony Voxility (pakiet DDoS). Ataki 5-10 Gbps spokojnie odpierał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wyżej, żaden poważny gracz na rynku nie będzie stawiał murku z PL infry.

Może za 10 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie Voxility ma ceny bo trzeba się zalogować, ale podejrzewam że Hosteam ma taniej. Nikt w polsce jak HT jeśli chodzi o ochronę, póki co w 90% tam gdzie nikt nie dawał rady HT dawało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy to kwestia ogromnych kosztów sprzętu czy tez brak ludzi znających się na tym sprawia że tak trudno jest ten problem rozwiązać.

 

 

http://www.ovh.pl/anti-ddos/zarzadzanie-atakami-ddos.xml

całkowitej wydajności filtrowania OVH 480Gbps jakie łącza ma to SDC 10% tego ?

już pomijam OVH total capacity of 3 Tbps

tego nie ma nawet jak porównać

 

 

z miłą chęcią wsparłbym finansowo krajowy biznes.

 

to powodzenia ;)

 

https://twitter.com/olesovhcom/status/542355064074293248

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

http://www.ovh.pl/anti-ddos/zarzadzanie-atakami-ddos.xml

całkowitej wydajności filtrowania OVH 480Gbps jakie łącza ma to SDC 10% tego ?

już pomijam OVH total capacity of 3 Tbps

tego nie ma nawet jak porównać

 

 

 

to powodzenia ;)

 

https://twitter.com/olesovhcom/status/542355064074293248

 

 

Cyferki cyferkami, ile % z tych cyferek ma HosTeam? Tam gdzie OVH się wyłoży HT ani drgnie, czyli jednak "jakoś" się da.

Edytowano przez kombajnik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Cyferki cyferkami, ile % z tych cyferek ma HosTeam? Tam gdzie OVH się wyłoży HT ani drgnie, czyli jednak "jakoś" się da.

 

http://hosteam.pl/serwery-dedykowane/filtry-sieciowe-ddos/

STANDARD ( < 500Mbps)

PREMIUM ( < 1.5Gbps)

no i max

http://hosteam.pl/serwery-dedykowane/infrastruktura/

 

ciekawe co by HT zrobił z takim atakiem na 1 klienta to 3x więcej niż wszystkie łącza HT razem wziete

https://twitter.com/olesovhcom/status/386563685805617152

 

lub taki https://twitter.com/mtrimarchi/status/382740097898401792

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co by HT zrobił z takim atakiem, HT nie jest narażone na tak duże ataki jak OVH to chyba normalne, za to ja wiem z własnego doświadczenia że są osobniki którym udaje się zgasić OVH a HT nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, ale mam podejrzenie, że HosTeam robi tak, jak kilka innych firm w Polsce, czyli po prostu wycina niepolskie adresy IP w razie ataku. Dlatego pytam, jakie mają zabezpieczenia.

Edytowano przez blfr (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u innych to bywa, to co piszę to wszystko z życia wzięte. Nie raz już jakiegoś ruska poprosiłem o małe testy na moich serwerach i w OVH i w HT konfigracja obydwu serwerów 1:1 taka sama ta sama usługa odpalona na tych samych portach, test na OVH - leży, test na HT - nic się nie dzieje, wniosek? Jakoś się da i wcale do tego nie potrzeba infrastruktury jak OVH.

 

 

@UP

SDC chyba wycina niepolskie adresy w czasie ataku, przez co "właściwi" klienci zza granicy mają problem z dostępem do usługi, w praktyce podczas ataku ddos w SDC każdy ma problem z dostępem bo po prostu serwer leży, w HT takie sytuacje nie mają miejsca.

 

 

Edytowano przez kombajnik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u innych to bywa, to co piszę to wszystko z życia wzięte. Nie raz już jakiegoś ruska poprosiłem o małe testy na moich serwerach i w OVH i w HT konfigracja obydwu serwerów 1:1 taka sama ta sama usługa odpalona na tych samych portach, test na OVH - leży, test na HT - nic się nie dzieje, wniosek?

 

 

 

Dla mnie żaden wniosek mały atak to nie atak , konfiguracja 1:1 też o niczym nie świadczy typ ataku rodzaj ochrony itp

Naprawdę nie oczekujmy cudów od HT widzisz jakie maja parametry sieci i ofertę ochrony volumen itp

jak to porównywać do infrastruktury OVH

 

 

@UP

SDC chyba wycina niepolskie adresy w czasie ataku, przez co "właściwi" klienci zza granicy mają problem z dostępem do usługi, w praktyce podczas ataku ddos w SDC każdy ma problem z dostępem bo po prostu serwer leży, w HT takie sytuacje nie mają miejsca.

 

Black hole to żadna ochrona wycięcie np ruchu z zagranicy jest bez sensu w przypadku OVH bo ja dla Francji i moi klienci jesteśmy zagranica

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Dla mnie żaden wniosek mały atak to nie atak , konfiguracja 1:1 też o niczym nie świadczy typ ataku rodzaj ochrony itp

Naprawdę nie oczekujmy cudów od HT widzisz jakie maja parametry sieci i ofertę ochrony volumen itp

jak to porównywać do infrastruktury OVH

 

 

Black hole to żadna ochrona wycięcie np ruchu z zagranicy jest bez sensu w przypadku OVH bo ja dla Francji i moi klienci jesteśmy zagranica

 

To czemu ta sama osoba, atakując w ten sam sposób, dysponując tą samą siłą ataku jest w stanie zgasić ovh, a 10 minut później nie jest w stanie zgasić HT?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×