Skocz do zawartości
kakrisu

Obsługa dofinansowań i szkolenia pfron

Polecane posty

Robicie PFRON dla ochroniarzy z 2 grupą inwalidzką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Ochroniarz z grupą :) Konkretnie umiarkowany stopień. Na szczęście nie ma przeciwskazań aby nie rozwijać się dalej w branzy i zdobywać kolejne uprawniania :) PKSem nie bede :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Gdyby w usługach pracowali tak przejęci ludzie (swoją robotą) jak ten gościu, to by było DOBRZE. Może i taki no wiadomo, człowiek prosty, ale dobry człowiek. To miało być śmieszne, czy coś? Bo nie jest, tak, jak w podpisach niektórzy tam dali na YT...

 

Inna sprawa, że branie niepełnosprawnych czy dziadków na ochronę to jest jakaś masakra... dozorca, czy coś, ale nie nazywać takiego stanowiska ochroną...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Co do emerytów zgadzam się żeby ich wywalić z tej branży. Ma taki emeryturkę, sporo policyjną albo inną i mogą siedzieć 300h za 4 zeta coby "mieć na paprochy i żeby stara nie stekała...".... Co do niepełnosprawnych... wiadomo że do SUFO nie można dac kulawego dziadka (ale i tak dają...). W moim przypadku jest o tyle dobrze że wszystkie kończyny są na swoim miejscu, także nie dyskwalifikuje mnie to na starcie, wiadomo, nie pójdę na każdy obiekt, zwłaszcza taki gdzie jest rumor i chaos akustyczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Gdyby w usługach pracowali tak przejęci ludzie (swoją robotą) jak ten gościu, to by było DOBRZE. Może i taki no wiadomo, człowiek prosty, ale dobry człowiek. To miało być śmieszne, czy coś? Bo nie jest, tak, jak w podpisach niektórzy tam dali na YT...

 

Inna sprawa, że branie niepełnosprawnych czy dziadków na ochronę to jest jakaś masakra... dozorca, czy coś, ale nie nazywać takiego stanowiska ochroną...

 

 

Ja tam komentarzy na YT nie czytam bo nie będę się denerwował kretynami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Bzdurą dla was jest to że dzięki takiemu dofinansowaniu takie osoby jak ja mają chociaż te 1200 netto co miesiąc ? Gdyby nie takie dofinansowania to moi szefowie dawno by mi zasadzili kopa na marsa z przesiadką na księzycu. Gdyby nie te bzdurne dofinansowania to prawdopodobnie bym szukał pracy przez kolejne lat pietnaście. Kiedyś żebyśmy siedzieli cicho to dawali renty srenty i kazali się nie wychylać publicznie, teraz chociaż na coś się przydajemy bo nawet jeżeli ne będzie to full ochrona jaką sobie wyobrażam to jednak jest pilnowanie, obsługa ludzi w recepcji i inne pierdoły i mamy za to jakąś kasę dzięki której nie mam suszenia głowy że nic nie robie, siedzę przed kompem i przynosze straty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pawel_15 tak, jest bzdurą. Gdyby obniżyć podatki, inne obłożenia i koszty zatrudnienia, ale też nie rozdawać publicznej kasy - a do tego ludzie przestaliby po prostu brać robotę za 1200 netto za miesiąc (zasada wolnego rynku - a jeśli i pracownicy i pracodawcy by mieli dość wysokich podatków - obie grupy z koktajlami mołotowa poszłyby pod sejm), to nie byłoby 1500 brutto za miesiąc (czyli 1200 netto), tylko by było 1800 brutto, a netto by to było np. 1600zł. To już na początek. A gdyby tak ruszyć inne sfery biznesu w Polsce, by było jeszcze lepiej...

 

Dofinansowania to gówno. Najpierw doją nas w podatkach, potem urzędas zżera połowę albo i więcej, a potem łaskawie dają dofinansowania.

 

Myśl tak: gdyby nie wysokie podatki, obłożenie kosztami pracy, biurokracja (zezwolenia, dodatkowe opłaty, problemy, kontrole, bzdury), łapówkarstwo, przewały, ustawiane przetargi, prywata, itd. itp. to nie tylko miałbyś pracę, miałbyś więcej kasy.

Tylko to jest problemem w tym kraju, to ten sam błąd, który popełniają związki zawodowe, że "należy się" - tylko nie patrzą ile doi rząd.

Co stanowisko, to tysiak z hakiem idzie do złodziei nami rządzących. A emerytury i tak nie dostaniesz, albo np. 300zł. Służby zdrowia praktycznie nie ma, bo urzędas zżera + patrz wyżej (lobby koncernów). I koniec końców bulisz Ty i pracodawca po prostu do kosza... studni bez dna.

 

Ale sorry, zaraz jakiś leming mi tu wyskoczy, że politykuję... eccchhh...

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Sponsi, pracuję na stażu w Centrum Pomocy Rodzinie i powiem Ci jak dokładnie wygląda sprawa dofinansowań.

Pierwsze - NFZ NIGDY(!) nie dofinansuje całości, człek musi dopłacać - w zależności od grupy inwalidzkiej (tzw. orzeczenia o niepełnosprawności gdzie nadany jest stopień od lekkiego do znacznego) od 25% do 80%.
Nie jest też tak jak mówisz, im więcej zarabiasz tym mniej dostajesz dofinansowania, mogę Ci na wiele pytań odpowiedzieć związanych z tym.
Wszystko jest wyliczane na podstawie danych GUSu i ZUSu.
Znam przypadki gdzie dziadki 74 letnie pracują, żeby mieć to minimum na chleb, reszta idzie na sprzęt ortopedyczny czy też inne pierdoły. Co jak co, bądźmy wyrozumiali, bo w tej chwili krzywdzisz kilkadziesiąt tysięcy takich osób. Postaw się w ich sytuacji życiowej zamiast cisnąć.
Za 50 lat będziesz tak samo szukał roboty, najwyżej, że przez ten [nie]Rząd nie dożyjemy sześćdziesiątki.

 

@Łukasz Ostrowski
Powiedz mi, czy wolałbyś płacić 10000 zł (przykładowo) na utrzymanie strony na joomli czy na coś konkretnego, co przyda się ludziom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×